Windows Server 2003 Yönetimsel Araçlar'daki Uzak Masaüstü MMC Ek Bileşeni

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 309375 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

™zet

Bu makalede, Uzak Masaüstü bağlantısıyla kullanılan "Konsola bağlan" modu açıklanır.

Daha fazla bilgi

Windows XP'de bulunan Adminpak.msi dosyası genelde Microsoft Windows 2000 ve Microsoft Windows Server 2003 tabanlı bilgisayarlarda ve etki alanlarında yönetim görevlerini uzaktan çalıştırmak için kullanılır. Adminpak.msi dosyası Tsmmc.msc dosyasının Uzak Masaüstü adı verilen bir sürümünü içerir. Bu araç (önceden Terminal Hizmetleri Bağlantıları olarak biliniyordu) bir MMC ek bileşeni olarak kullanılabilir.

Windows Server 2003 bir Uzak Masaüstü bağlantısı kullanarak bir bilgisayarın konsoluna (0 oturumu) bağlanılabilmesini sağlar. Bu nedenle, kullanıcı arabiriminde bir Konsola Bağlan onay kutusu bulunur; ancak bu özellik yalnızca Windows Server 2003 tabanlı bir bilgisayara bağlanırken kullanılabilir.

Uzak Masaüstü aracı kullanılarak Microsoft Windows NT 4.0 Terminal Server Edition veya Terminal Hizmetleri etkinleştirilmiş olarak Windows 2000 Server çalışan bir bilgisayara bağlanılabilir, ancak bu durumda bir Uzak Masaüstü Protokolü (RDP) oturumu oluşturulur. Konsol oturumuna bağlanma seçeneği yoksayılır.

Ancak Uzak Masaüstü etkinleştirilmiş olan Windows XP Professional tabanlı bir bilgisayara bağlanırsanız, Konsola Bağlan onay kutusunun seçili olup olmadığına bakılmaksızın her zaman konsol oturumuna bağlanırsanız; çünkü Windows XP Professional yalnızca bu uzak masaüstü bağlantısına izin verir.

Özellikler

Makale numarası: 309375 - Last Review: 29 Ocak 2008 Salı - Gözden geçirme: 2.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows XP Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbinfo KB309375

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com