Nie można dodać użytkowników lokalnych za pomocą narzędzia konta użytkowników, jeśli komputer jest członkiem domeny

Tłumaczenia artykułów Tłumaczenia artykułów
Numer ID artykułu: 309428 - Zobacz jakich produktów dotyczą zawarte w tym artykule porady.
Rozwiń wszystko | Zwiń wszystko

Na tej stronie

Symptomy

Podczas próby dodania użytkownika lokalnego przy użyciu narzędzia konta użytkowników w Panelu sterowania może pojawić się komunikat o błędzie informujący, że nie można dodać użytkownika, ponieważ nie można odnaleźć grupy, w której jest tworzony. Ten symptom może występować wszystkie następujące warunki:
 • Pakiet wielojęzycznego interfejsu użytkownika (MUI) jest zainstalowany na komputerze z systemem Windows XP Professional.
 • Komputer jest członkiem domeny.
 • Korzystanie z języka interfejsu użytkownika innej niż angielska.
UWAGA: Dokładne następujący komunikat o błędzie zostanie wyświetlony mogą się różnić w zależności od języka, w którym jest używany, gdy zostanie wyświetlony komunikat o błędzie. Komunikat o błędzie jest generowany w wybranym języku. Tłumaczenia się nieco różnić, w tym artykule nie może dostarczyć dokładny tekst komunikatu o błędzie.

Przyczyna

Ten problem występuje, ponieważ metoda używana przez narzędzia konta użytkowników powoduje konflikt nazw. Konflikt nazw występuje, ponieważ narzędzie konta użytkowników poszukuje Nazwa zlokalizowana grupy zamiast angielskiej pisowni nazwy grupy. Problem jest specyficzny dla dwie opcje domyślne, które są wymienione, "Użytkownika standardowego" i "Ograniczone użytkownika".

Rozwiązanie

Aby rozwiązać ten problem, należy uzyskać najnowszy dodatek service pack dla systemu Windows XP. Aby uzyskać dodatkowe informacje, kliknij następujący numer artykułu w celu wyświetlenia Bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base:
322389 bazy wiedzy How to Obtain the Latest Windows XP Service Pack

Informacje o poprawce

Obsługiwana poprawka jest dostępna w firmie Microsoft. Jednak ta poprawka jest przeznaczona do usunięcia tylko problemu opisanego w tym artykule. Tylko do systemów, w których występuje ten problem, należy zastosować tę poprawkę. Ta poprawka może być dodatkowo testowana. Jeśli dany system nie jest poważnie narażony na ten problem, firma Microsoft zaleca, aby poczekać na następną aktualizację oprogramowania zawierającą tę poprawkę.

Jeśli poprawka jest dostępna do pobrania, jest sekcja "Poprawka dostępna do pobrania" na początku tego artykułu z bazy wiedzy Knowledge Base. Ta sekcja nie jest wyświetlany, skontaktuj się z działem pomocy technicznej firmy Microsoft w celu uzyskania poprawki.

Uwaga Wystąpienia dodatkowych błędów lub konieczności rozwiązania problemu, należy utworzyć osobne zlecenie usługi. Zwykłe technicznej będą pobierane dodatkowych pytań i problemów, które nie kwalifikują się do tej poprawki. Aby uzyskać pełną listę numerów telefonów pomocy technicznej firmy Microsoft lub utworzyć osobne zlecenie usługi odwiedź następującą witrynę firmy Microsoft w sieci Web:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Uwaga "Poprawka dostępna do pobrania" zawiera listę języków, dla których poprawka jest dostępna. Jeśli język nie jest widoczny, jest to, ponieważ poprawka nie jest dostępna dla danego języka.

Informacje o pliku

Wersja angielskojęzyczna tej poprawki ma atrybuty pliku (lub nowsze) wymienione w poniższej tabeli. Daty i godziny odpowiadające tym plikom są wyświetlane w uniwersalnym czasem koordynowanym (UTC). Podczas przeglądania informacji o pliku są konwertowane na czas lokalny. Aby zobaczyć różnicę między czasem UTC i czasem lokalnym, należy użyć Strefa czasowa Karta w narzędziu Data i godzina w Panelu sterowania.
  Date     Time  Version   Size   File name
  ------------------------------------------------------
  30-Jul-2002 10:16 5.1.2600.50 857,600 Netplwiz.dll
				

Stan

Firma Microsoft potwierdziła, że jest to problem występujący w produktach firmy Microsoft wymienionych na początku tego artykułu. Ten problem został po raz pierwszy rozwiązany w dodatku Service Pack 1 dla systemu Windows XP.

Więcej informacji

Aby obejść ten problem, użyj jednej z następujących metod.

Metoda 1

Na ekranie "jaki poziom dostępu chcesz udzielić temu użytkownikowi" kliknij przycisk Inne, a następnie ręcznie wybierz grupę, do której chcesz dodać użytkownika.

Metoda 2

Użyj przystawki lokalnym MMC użytkowników i grup do tworzenia użytkowników lokalnych. Aby uruchomić przystawkę lokalnym MMC użytkowników i grup, kliknij prawym przyciskiem myszy Mój komputer, kliknij przycisk Zarządzanie, a następnie kliknij przycisk Użytkownicy i grupy lokalne.

Właściwości

Numer ID artykułu: 309428 - Ostatnia weryfikacja: 23 czerwca 2011 - Weryfikacja: 2.0
Informacje zawarte w tym artykule dotyczą:
 • Microsoft Windows XP Professional
Słowa kluczowe: 
kbautohotfix kbhotfixserver kbqfe kbbug kbenv kbfix kbshell kbui kbwinxpsp1fix kbmt KB309428 KbMtpl
Przetłumaczone maszynowo
WAŻNE: Ten artykuł nie został przetłumaczony przez człowieka, tylko przez oprogramowanie do tłumaczenia maszynowego firmy Microsoft. Firma Microsoft oferuje zarówno artykuły tłumaczone przez ludzi, jak i artykuły tłumaczone maszynowo, dzięki czemu każdy użytkownik może uzyskać dostęp do całej zawartości bazy wiedzy Knowledge Base we własnym języku. Prosimy jednak pamiętać, że artykuły przetłumaczone maszynowo nie zawsze są doskonałe. Mogą zawierać błędy słownictwa, składni i gramatyki, przypominające błędy robione przez osoby, dla których język użytkownika nie jest językiem ojczystym. Firma Microsoft nie odpowiada za wszelkie nieścisłości, błędy lub szkody spowodowane nieprawidłowym tłumaczeniem zawartości oraz za wykorzystanie tej zawartości przez klientów. Oprogramowanie do tłumaczenia maszynowego jest często aktualizowane przez firmę Microsoft.
Anglojęzyczna wersja tego artykułu to:309428

Przekaż opinię

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com