Kullanıcı Arabiriminiz İngilizce Dışındaki Bir Kullanıcı Arabirimine Ayarlanmışsa Yardım ve Destek Merkezi Arama Sonuçları Okunamıyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 309431 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Windows XP Yardım ve destek aracını kullandığınızda, arama sonuçları bölmesinde görüntülenen bilgileri okunamıyor olabilir.

Neden

Bu sorun, aşağıdaki koşullar geçerli olduğunda oluşabilir:
 • Çok Dilde Kullanıcı Arabirimi (MUI) paketi ile Windows XP Professional tabanlı bir bilgisayar kullanıyorsunuz.
 • Japonca bir UI kullanıyorsanız, örneğin, bir ingilizce UI kullanıcı arabirimi (UI) kullanıyorsunuz.
 • Dilinizi ayarlama Unicode olmayan programlar için kullandığınız kullanıcı ARABIRIMI dili eşleşmiyor.
Arama sonuçları bölmesinde, Unicode olmayan ' dir. Metin arama sonuçları için yerel bilgisayar için kod sayfası karşı uygulanır. Geçerli kullanıcının kullanıcı ARABIRIMI için Denetim Masası'ndaki Bölge ve Dil Seçenekleri aracındaki ayarlama Unicode olmayan programların dil eşleşmiyorsa, görüntülenen metni okunamaz.

Çözüm

Hizmet paketi bilgileri

Bu sorunu gidermek için, en son Microsoft Windows XP hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
322389en son Windows XP hizmet paketi nasıl elde edilir

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltme ek sınamaya tabi olabilir. Bu nedenle, bu sorun nedeniyle önemli ölçüde etkilenmediyseniz, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.
Bu düzeltmenin İngilizce sürümü, aşağıdaki tabloda listelenen dosya özniteliklerine (veya daha yenisi) sahiptir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki Tarih ve Saat aracında saat dilimi sekmesini kullanın.
  Date    Time  Version    Size   File name
  ------------------------------------------------------
  01-20-2003 11:12 5.1.2600.1158 696,832 Helpsvc.exe
Bir çözümü uygulamanız gerekir, ek güncelleştirmeler hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleleri görüntülemek üzere aşağıdaki makale numaralarını tıklatın:
327405Windows XP belgeleri güncelleştirmesi bilgisayarınızı nasıl daha güvenli duruma getireceğinizi anlamanıza yardımcı olabilir
330901Japonca yardımda İngilizce metin görüntülenmesini düzeltmeye yönelik Windows XP belgeleri güncelleştirmesi (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)

Pratik Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için <a0></a0>:
 1. Başlat ' ı tıklatın ve sonra Denetim Masası ' nı tıklatın.
 2. Tarih, saat, dil ve Bölgesel Seçenekler'i tıklatın.
 3. Bölge ve Dil Seçenekleri'ni tıklatın.
 4. Gelişmiş sekmesini tıklatın.
 5. Kullanmak istediğiniz Unicode olmayan programların dil sürümüyle eşleşen bir dil seçin) kutusunda, kullanıcı ARABIRIMI ile eşleşen dili tıklatın.
 6. Bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Durum

Microsoft, bu makalenin başında listelenen Microsoft ürünlerinde bir sorun olduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Microsoft Windows XP Service Pack 2'de giderilmiştir.

Özellikler

Makale numarası: 309431 - Last Review: 12 Ekim 2005 Çarşamba - Gözden geçirme: 3.5
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbautohotfix kbhotfixserver kbwinxpsp2fix kbqfe kbwinxppresp2fix kbfix kbbug kbui KB309431 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:309431

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com