İçerik araması belirtilen dize için tüm dosya türlerini aramıyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 309447 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Tüm dosya türleri, bir içerik arama yapmak için Ara tüm dosyalar ve klasörler özelliğini kullanın veya bir dosyadaki metin dizesini aramak için belirtilen dize aranır.

Neden

Bu değişiklik, Microsoft Office, MIME, HTML ve düz metin dosyaları gibi sık kullanılan belge tiplerini dönmek için tasarlanmıştır. Windows'un önceki sürümlerinde arama işlevselliği, belirtilen dize için tüm dosyaları arar ve çok sayıda program ve yapılandırma dosyaları gibi ilgisiz dosyaları döndürebilir.

Bu değişikliğin bir sonucu olarak, içerik dizini hizmeti, açık veya devre dışı olduğundan aynı dosya kümesi arama işlevselliği bulabilirsiniz. Windows'un önceki sürümlerinde, içerik dizini hizmeti etkinleştirdiyseniz, davranış bilgisayarı yaşandığı.

Dosya kümesi tüm resim, müzik ve video dosyası türleri gibi dijital medya dosyası türlerini dahil olmak üzere kullanıcıların oluşturduğunuz ortak belge tiplerini içerir. Bu dosya türleri için metin özelliklerini arayabilirsiniz. Örneğin, .wma veya .mp3 dosyaları sanatçı alanında veya açıklama dizesi .jpg dosyaları arayabilirsiniz. Bu davranış, Windows'un önceki sürümlerinde bulunan yeni bir özelliktir.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için, en son Windows XP hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
322389en son Windows XP hizmet paketi nasıl elde edilir
Microsoft Windows Update Web sitesinde aşağıdaki dosya türleri için bu sorunu gideren bir güncelleştirme kullanılabilir:
.asm
.c
.cpp
.cxx
.def
.h
.hpp
.hxx
.idl
.inc
.js
.log
.pl
.rc
.rtf
.url
.xml
.xsl
.css
.hta
.htt
.386
.aifc
.aiff
.asx
.au
.AudioCD
.bkf
.bmp
.cda
.cpl
.cur
.DeskLink
.dib
.drv
.dvd
.emf
.fnd
.folder
.gz
.ivf
.jfif
.jpe
.jpeg
.latex
.m1v
.m3u
.MAPIMail
.mid
.midi
.mp2
.mp2v
.mpa
.mpe
.mpeg
.mpg
.mpv2
.mydocs
.png
.rle
.rmi
.sit
.snd
.tgz
.vxd
.wax
.wm
.wma
.wmp
.wmv
.wmx
.wmz
.wsz
.wvx
.xbm
.ZFSendToTarget
"Windows XP uygulama uyumluluğu güncelleştirmesinin, 25 Ekim 2001", aşağıdaki Microsoft Web sitesinden yükleyin:
http://windowsupdate.microsoft.com/
Yayın Tarihi: 25 Ekim 2001

Microsoft destek dosyalarını karşıdan yükleme konusunda ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
119591Microsoft Destek Dosyaları Çevrimiçi Hizmetler'den Nasıl Alınır
Microsoft bu dosyada virüs taraması yapmıştır. Microsoft, dosyanın kullanıma sunulduğu tarihteki en güncel virüs tarama yazılımını kullanmıştır. Dosya, üzerinde herhangi bir yetkisiz değişiklik yapılmasını engellemeye yardım eden geliştirilmiş güvenliğe sahip sunucularda depolanır.

Yukarıda listelenmeyen bir dosya türleri için bu sorunun nasıl çözüleceği hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
309173BIR Word veya dosya arama ölçütünü, tümcecik çalışmıyor

Durum

Microsoft, bu makalenin başında listelenen Microsoft ürünlerinde bir sorun olduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Windows XP Service Pack 1'de giderilmiştir.

Özellikler

Makale numarası: 309447 - Last Review: 15 Mayıs 2007 Salı - Gözden geçirme: 2.4
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows XP Home Edition
  • Microsoft Windows XP Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbbug kbfix kbshell kbwinxpsp1fix KB309447 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:309447

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com