Ako nakonfigurovať protokol TCP/IP filtering v systéme Windows 2000

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 309798 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Pozn mka
Tento článok sa uplatňuje na systém Windows 2000. Podpora pre Windows 2000 končí 13. júla 2010. The Windows 2000 podpora riešenie Center je východiskovým bodom pre plánovanie vašej stratégie migrácie zo systému Windows 2000. Ďalšie informácie nájdete Microsoft Support Lifecycle politiky.
Pozn mka
Tento článok sa uplatňuje na systém Windows 2000. Podpora pre Windows 2000 končí 13. júla 2010. The Windows 2000 podpora riešenie Center je východiskovým bodom pre plánovanie vašej stratégie migrácie zo systému Windows 2000. Ďalšie informácie nájdete Microsoft Support Lifecycle politiky.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

SUHRN

Tento podrobný článok popisuje konfiguráciu TCP/IP Filtering na počítačoch so systémom Microsoft Windows 2000.

Na počítačoch so systémom Windows 2000 podporuje niekoľko metód kontrolovania prichádzajúce prístup. Jedným z najviac jednoduchý a najúčinnejších metód kontrolovania prichádzajúce prístup je pomocou TCP/IP Filtering funkcie. TCP/IP Filtering je k dispozícii na všetkých počítačoch so systémom Windows 2000, ktoré majú zásobníka TCP/IP nainštalovaný.

TCP/IP Filtering je užitočné z bezpečnostného hľadiska, pretože to funguje v režime jadra. Naopak, iné metódy kontrolovanie prichádzajúce prístupu na počítačoch so systémom Windows 2000, napríklad pomocou filtra politiky protokolu IPSec a smerovanie a vzdialený prístup server, závisia na používateľskom režime procesov alebo pracovnou stanicou a serverom služby.

Schému TCP/IP prichádzajúcich prístup kontroly môžete vrstvu pomocou TCP/IP Filtering s filtrov protokolu IPSec a smerovanie a vzdialený prístup filtrovanie paketov. Tento prístup je obzvlášť užitočné, ak chcete kontrolu prichádzajúcich a odchádzajúcich TCP/IP prístupu. TCP/IP zabezpečenia kontroluje len prichádzajúce prístup.

Ako nakonfigurovať protokol TCP/IP zabezpečenia

Konfigurácia zabezpečenia TCP/IP:
 1. Kliknite na tlačidloŠtart, ukážte naNastavenia, kliknite na tlačidloOvládací Panel, a potom dvakrát kliknite naSieťové a telefonické pripojenia.
 2. Kliknite pravým tlačidlom na rozhranie, na ktorom chcete konfigurovať prichádzajúce access control a kliknite na tlačidloVlastnosti.
 3. VToto pripojenie používa komponenty skontrolovanékliknite na tlačidloInternetový protokol (TCP/IP), a potom kliknite na tlačidloVlastnosti.
 4. VInternet Protocol (TCP/IP) – vlastnostidialógové okno, kliknite na tlačidloRozšírené.
 5. Kliknite na tlačidloMožnostikartu.
 6. Kliknite na tlačidloTCP/IP filtering, a potom kliknite na tlačidloVlastnosti.
 7. VyberteUmožniť TCP/IP Filtering (All adapters)začiarkavacie políčko. Ak začiarknete toto políčko, môžete zapnúť filtrovanie pre všetky adaptéry, ale na základe za adaptér nakonfigurujete filtre. Tie isté filtre sa nevzťahujú na všetky adaptéry.
 8. Existujú tri stĺpce s nasledujúce Štítky:
  Porty TCP
  Porty UDP
  Protokoly IP
  V každom stĺpci, vyberte niektorú z nasledovných možností:
  Povoliť všetky. Ak chcete povoliť všetky pakety protokolu TCP alebo UDP prevádzku, nechajtePovoliť všetkyaktivovaný.

  Povolenie iba. Ak chcete povoliť iba vybraté TCP alebo UDP návštevnosť, kliknite na tlačidloPovolenie iba, kliknite na tlačidloPridať, a potom zadajte príslušný port vPridať Filterdialógové okno.
  Ak chcete blokovať všetky UDP alebo TCP prenosy, kliknite na tlačidloPovolenie iba, ale nepridávajte žiadne čísla portov vPorty UDPaleboTCP Portstĺpec. Nemôžete blokovať UDP alebo TCP prevádzky výberomPovolenie ibapreProtokoly IPa okrem IP protokoly 6 a 17.

  Všimnite si, že nemôžete blokovať správy protokolu ICMP, dokonca aj vtedy, ak vyberietePovolenie ibavProtokoly IPstĺpec a nezahŕňajú protokol IP 1.
TCP/IP Filtering môžete filtrovať len prichádzajúci prenos. Táto funkcia nemá vplyv na odchádzajúci prenos alebo odpoveď porty, ktoré sú vytvorené akceptovať odpovede z výstupných požiadavkách. Používanie politík protokolu IPSec alebo filtrovania Ak potrebujete väčšiu kontrolu nad odchádzajúce prístup paketov.

ODKAZY

Ďalšie informácie o IP číslo úlohy po kliknutí na nasledovné číslo článku databázy Microsoft Knowledge Base:
289892Internet protokolu čísla
Ďalšie informácie o čísla portov TCP a UDP nájdete na webovej lokalite Internet priradené čísla úradom IANA ():
http://www.IANA.org/assignments/port-Numbers
Thirdparty kontaktné informácie, ktoré vám pomôžu nájsť technickú podporu poskytuje spoločnosť Microsoft. Toto kontaktné informácie môžu zmeniť bez predchádzajúceho upozornenia. Spoločnosť Microsoft nezaručuje presnosť tejto thirdparty kontaktné informácie.

Vlastnosti

ID článku: 309798 - Posledná kontrola: 1. novembra 2011 - Revízia: 2.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
 • Microsoft Small Business Server 2000 Standard Edition
Kľúčové slová: 
kbhowto kbmt KB309798 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:309798

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com