Ako nakonfigurovať program Internet Explorer používať FTP PORT a PASV režim v systéme Windows 2000

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 309816 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

SUHRN

Tento článok popisuje ako nakonfigurovať program Internet Explorer používať režim portu protokolu FTP (File Transfer) a PASV režime.

FTP podporuje dva režimy. Tieto druhy dopravy sa nazývajú štandard (alebo aktívny) a pasívne (alebo "PASV"). Štandardný režim FTP klient odošle PRÍSTAV príkazy na FTP server. Pasívny mód klientsky počítač odošle PASV príkazy na FTP Server. Tieto príkazy sa odošlú cez FTP príkaz kanál.

Štandardný režim FTP klienti najprv vytvoriť pripojenie na TCP porte 21 na serveri FTP. Tejto súvislosti ustanovuje FTP príkaz kanál. Klientsky počítač odošle PRÍSTAV príkaz cez FTP príkaz kanál pri FTP klient potrebuje prijímať údaje, ako napríklad zoznam priečinkov alebo súbor. V PRÍSTAV príkaz obsahuje informácie o na ktorom porte FTP klient prijíma údaje. V režime PORT FTP server vždy posiela údaje z portu TCP 20. FTP server musí otvárať nové pripojenie na klienta, keď ju odošle údaje.

Pasívny mód FTP klienti spustiť aj prostredníctvom vytvorenia prepojenia na protokolu TCP port 21 na FTP serveri vytvoriť kontrolu kanál. Keď klientsky počítač odošle PASV príkaz cez príkaz kanál, FTP serveri otvorí jepičí portu (medzi 1024 a 5000) a informuje FTP klient požadovať prenos údajov z prístavu. FTP server reaguje na žiadosť pomocou pominuteľné prístavu ako zdrojový port pre prenos dát. Keď k tomu dôjde, FTP server nie je potrebné vytvoriť nové prichádzajúce pripojenie na FTP klient.

Musíte zmeniť režim, ktorý je využívaný FTP klient, v závislosti na konfigurácii brány firewall na FTP klient alebo server. Microsoft Internet Explorer 5 a neskôr podporuje štandardný režim a pasívny mód.

Ako zmeniť režimu Internet Explorer FTP klient

Ak chcete zmeniť režim Internet Explorer FTP klienta:
  1. Spustite program Internet Explorer.
  2. Kliknite na položku Možnosti siete Internet na Nástroje ponuka.
  3. Kliknite na Rozšírené kartu.
  4. Kliknite na položku Zapnúť zobrazenie priečinka pre lokality FTP.
Program Internet Explorer je aktívny režim FTP klient, keď vyberiete Zapnúť zobrazenie priečinka pre lokality FTP možnosť (bez ohľadu na to Použiť metódu Passive FTP Možnosť hovorí).

Program Internet Explorer je možné zapnúť pre pasívny mód FTP klient keď zrušíte začiarknutie tohto políčka.

Riešenie problémov

Veľa firewallov neakceptujú nové pripojenia prostredníctvom externého rozhrania. Tieto pripojenia sú zistené firewall ako nevyžiadané pripojenia pokusy a preto kvapky pripojenia. Štandardný režim FTP klienti nefungujú v tomto prostredí, pretože FTP server musia požiadať nové pripojenie FTP klient.

Brána firewall správcovia môžu nechcú používať PASV FTP servery, pretože na FTP server môžete otvoriť akékoľvek číslo portu pominuteľné. Hoci Microsoft Internet Information Server (IIS) 4.0 a Microsoft Internet informácie Server 5.0 použiť predvolený pominuteľné prístavu rozsah 1024 cez 5000, mnoho FTP servery sú nakonfigurované s rozsahom pominuteľné prístavu 1024 prostredníctvom 65535. Brána firewall konfigurácie, ktoré umožňujú považovať za úplný prístup do všetkých pominuteľné prístavov pre nevyžiadané pripojenia nezabezpečené.

Môžete nakonfigurovať IIS 4.0 aj IIS 5.0, umožniť rozsah pominuteľné portu 1024 prostredníctvom 65535.

Ďalšie informácie o problémoch, ktoré môžu mať pri pokuse o pripojenie k porty protokolu TCP nad 5000 po kliknutí na nasledujúce číslo článku databázy Microsoft Knowledge Base:
196271 Nepodarilo sa pripojiť z porty TCP nad 5000

Vlastnosti

ID článku: 309816 - Posledná kontrola: 1. novembra 2011 - Revízia: 2.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
  • Microsoft Windows 2000 Server
Kľúčové slová: 
kbftp kbhowto kbhowtomaster kbmt KB309816 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:309816

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com