% Čas disku môže prekročiť 100 percent v konzole MMC výkonu monitora

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 310067
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

PRIZNAKY

Váš nástroj monitorovania tretích strán môže vygenerovať viacero budík udalosti počas doby, kedy disk je veľmi zaneprázdnený. Ak ste monitorovať fyzikálne % čas disku v počítači so systémom Windows 2000, môže vedomie, že hodnota môže ísť viac ako 100 percent, ak je váš počítač veľmi zaneprázdnený. Napríklad, to by mohlo dôjsť, ak kopírujete veľké množstvo súborov alebo kopírovanie viaceré veľké súbory, a tak ďalej.

PRICINA

Toto správanie sa môže vyskytnúť, pretože niektoré radiče umožňujú operačný systém používať prekrývajúce vstupných a výstupných operáciách pre viaceré nevyplnené požiadavky. Počítadlá výkonu diskov čas odpovede pomocou 100 počítadla presnosti počítadlo a potom správu kumulatívne štatistiky na dobu určitú vzorku. Tentoraz vzorky by mohlo ísť nad 100 percent Ak napríklad máte 10 požaduje ukončené v 2 milisekundách v intervale 10 milisekundu odberu vzoriek. Ak máte viaceré disky v Raid usporiadanie, pretože operačný systém dokáže čítať a zapisovať na viacerých diskoch, a to by mohlo ukázať hodnoty, ktoré sú vyššie ako 100 percent pre toto počítadlo sa stane prekrývajúca vstupných a výstupných.

STAV

Toto správanie je zámerné.

DALSIE INFORMACIE

Presný spôsob, ako preskúmať alebo sledovať čas (zaneprázdnený) využitie disku je meranie disku oneskoreniu. Zvyčajne, ak hodnota jedného z nasledovné počítadlá je väčší ako 20 ms, disk je over-loaded:
  • AVG. Disk sec a čítať
  • Sec zápis Disk Priem.
  • Čas AVG. disku/prenos
Existuje niekoľko ďalších hodnôt môžete použiť na sledovanie výkonu disku, a táto téma je podrobne popísané v kapitole 30 - vyšetrujúceho a ladením výkonu disku, z Windows 2000 Professional Resource Kit, a TechNet mesačnom CD-ROM majú tiež tejto kapitoly. Je však dôležité poznamenať, že % čas disku popis tam nesprávne štátov kľúča databázy registry k nosnej konštrukcii hodnoty % 100 existuje ako bolo by zavádzajúce.

Vlastnosti

ID článku: 310067 - Posledná kontrola: 1. novembra 2011 - Revízia: 2.0
Kľúčové slová: 
kbenv kbfix kbprb kbui kbwin2000presp3fix kbmt KB310067 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:310067

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com