Riešenie problémov s káblové modemy

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 310089 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
 
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

SUHRN

Tento článok popisuje riešenie problémov s káblové modemy v systéme Microsoft Windows XP.

DALSIE INFORMACIE

Typy služby káblových modemov

Existujú dva typy služby káblových modemov: obojstranný káblové modemy a jednosmerné káblové modemy. Obojsmerné káblový modem prijíma alebo odosiela informácie kábla. Jednosmerné káblový modem prijíma informácie cez kábel a odosiela informácie cez telefónnu linku.

Problémy Cable Modem pripojiteľnosť

Ak sa nemôžete pripojiť na Internet pomocou kábla modemu, ste by najprv overiť, že ste sa stretli nie kábel výpadok. Ak televízor má dobré kábel príjem a sa stále nemôžete pripojiť k Internet pomocou káblového modemu problémov postupujte podľa príslušnej časti nižšie:

Obojsmerné káblovú službu

Obojsmerné kábel služba používa sieťový adaptér a káblový modem. Môžete zistiť, či použiť štandardná sieťová konektivita problémov otázkou je pripojenie vydanie systému Windows XP.

Pre Ďalšie informácie o tom, ako riešiť problémy s pripojením k sieti, kliknite na nasledovné číslo článku, čím zobrazíte článok v balíku Microsoft Databázy Knowledge Base:
163391Riešení problémov komunikácie so serverom na internete pomocou telefonického sieťového pripojenia v systéme Windows 2000, Windows NT 4.0 alebo Windows NT

Jednosmerné káblovú službu

Ak sa nemôžete pripojiť na vašu káblovú spoločnosť internetového poskytovateľ služieb (ISP), pripojenie je pomalé, alebo pripojenie, ale nie sú schopné Ak chcete zobraziť všetky webové stránky, použite ako mnoho z nasledovných krokov podľa potreby na vyriešenie otázka. Ak jeden krok nefunguje, pokračujte nasledujúcim krokom až do vydania rieši.
 1. Môže byť žiadosť o prerušenie (IRQ) alebo vstup/výstup (I/O) adresa zdroj konfliktu medzi káblový modem a iné hardvérové zariadenie vo vašom počítači. To je zvyčajne označený výkričník v žltom kruhu vedľa zariadenia alebo viacerých prichádzajúce alebo odchádzajúci káblové modemy uvedené v Správcovi zariadení.

  Ďalšie informácie o riešení problémov s zdrojov konflikty pomocou Správcu zariadení v systéme Windows XP kliknite na tlačidlo nasledujúci článok čísla článkov databázy Microsoft Knowledge Base:
  283658Ako spravovať zariadení v systéme Windows XP
  244601 Riešenie problémov s neznámymi zariadeniami uvedenými v Správcovi zariadení
  310123 Vysvetlenie kódov chýb generovaných Správcom zariadení
  310126 Riešenie problémov s konfliktami zariadení pomocou Správcu zariadení
  Ak sú viaceré prichádzajúca alebo odchádzajúca káblové modemy uvedené v Správcovi zariadení Odstráňte duplicitné modemu položky a potom postupujte podľa postup nájdete v článku riešenie problémov s konflikt prostriedkov. Ak chcete odstrániť duplikovať káblového modemu položky v Správcovi zariadení, postupujte nasledovne:
  1. Kliknite na tlačidlo Štart, kliknite na l Okne Ovládací panela potom dvakrát kliknite na ikonu systém.
  2. Kliknite na kartu hardvér a potom kliknite na položku Device Manager
  3. Dvakrát kliknite na ikonu Modemu pobočka ho rozbalíte.
  4. Kliknite na položku duplikované káblový modem a potom kliknite na tlačidlo odstrániť.
  5. Po odstránení všetkých duplicitné káblové modemy, kliknite na tlačidlo Zavrieťa potom reštartujte počítač.
 2. Ak váš káblový modem redetected zakaždým, keď začnete váš počítač modemový softvér môže byť schopný komunikovať s modemom počas procesu spustenia. Ak chcete vyriešiť tento problém, Odinštalujte ovládač modemu a nainštalovať najnovší ovládač pre káblový modem. Informácie o možnostiach Ak chcete získať a nainštalovať najnovší ovládač pre káblový modem, obráťte sa vaša Káblová spoločnosť ISP podporu skupiny alebo výrobcu vášho modemu.
 3. Ak sa nemôžete pripojiť na Internet vôbec, Kontaktujte vašu káblovú spoločnosť ISP podporu skupiny overiť, že proxy server adresa, služba DNS (Domain Name) adresa, riadok frekvencie a línia-out telefónne číslo, sú správne.

  Ak máte problémy s výkonom pri pripojení na Internet, obráťte sa na vašu káblovú spoločnosť ISP podporu skupiny aby sa preverilo, že parametre pripojenia v prípustnom rozsahu. Niektoré káblové Modemy obsahuje nástroj, ktorý automaticky získa správne kábel parametre pripojenia. Ak modem nezahŕňa pomôcka, ako je toto, parametre pripojenia môžete získať zvyčajne od vašu káblovú spoločnosť ISP podpora skupiny.
 4. Ak máte viac ako jeden sie ový adaptér na vaše so systémom Windows XP počítač s viacerými adresami IP, ktoré používa kontrola prepravy Protocol/Internet Protocol (TCP/IP) adresu z Automatic Private IP Addressing (APIPA) podsiete rozsah 169.254.0.0-169.254.255.255, maska podsiete 255.255.0.0 smerovania pre túto podsieť nemusia fungovať.

  Ďalšie informácie o tomto probléme, kliknite na tlačidlo na nasledovné číslo článku, čím zobrazíte článok v článku databázy Microsoft Knowledge Základne:
  244268Smerovanie nefunguje pri viacero adaptérov použiť automatické súkromné IP riešenie súčasne
Poznámka: niektoré káblové modemy mohol vynulovať, odpájať a dole modem na 10 sekúnd a potom napájanie modemu zálohovať znova.

Vlastnosti

ID článku: 310089 - Posledná kontrola: 26. apríla 2012 - Revízia: 3.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft Windows XP Professional x64 Edition
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
Kľúčové slová: 
kbhardware kbtshoot kbhowto kbmt KB310089 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:310089

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com