Kablo modem sorunlarını giderme

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 310089 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
 
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Bu makale ile ilgili sorunlar nasıl giderilir açıklar. Microsoft Windows XP'de kablo modem.

Daha fazla bilgi

Tür kablo Modem Hizmeti

İki tür kablo modem hizmeti vardır: iki yönlü kablo modemler ve tek yönlü kablo modemler. İki yönlü kablo modem alır ve bilgileri gönderir. kablo üzerinden. Tek yönlü kablo modemler kablo üzerinden bilgi alır ve telefon hattı üzerinden bilgi gönderir.

Kablo Modem bağlantı sorunlarını giderme

Bir kablo kullanarak Internet'e bağlanamıyorsanız Modem, ilk kablo kesintisi yaşamadığınızı doğrulamalısınız. Eğer Televizyonunuzda iyi kablo alımı vardır ve yine bağlanamıyor kablo modem kullanarak Internet'e sorun giderme adımları izleyin Aşağıda uygun bölümde:

İki yönlü kablo hizmeti

İki yönlü kablo hizmeti bir ağ bağdaştırıcısı ve bir kablo modem kullanır. Standart ağ bağlantısı sorunlarını giderme belirlemek için kullanabileceğiniz Windows xp bağlantı sorunu sorundur.

İçin ağ bağlantısı sorunlarını giderme hakkında ek bilgi Microsoft makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın Bilgi Bankası:
163391Windows 2000, Windows NT 4.0 veya Windows NT'de çevirmeli bir ağ bağlantısı kullanarak Internet üzerindeki bir sunucuyla iletişim sorunlarını giderme

Tek yönlü kablo hizmeti

Kablo şirketinizin Internet'e bağlanamıyorsanız servis sağlayıcısı (ISS) bağlantı yavaşsa veya bağlantı ancak açılamıyor Web sayfalarını görüntülemek için aşağıdaki adımlardan gerektiği gibi gidermek için kullanın sorun. Bir adım çalışmazsa, sorunu kadar bir sonraki adıma geçin çözümlenir.
 1. Kesme istek hattı (IRQ) olması veya giriş/çıkış (g/Ç) adresi kaynak çakışması arasında kablo modeminizi ve Bilgisayarınızı başka bir donanım aygıtı. Bu genellikle tarafından belirtilen bir Aygıt ya da birden çok gelen yanında sarı bir daire içinde ünlem işareti veya Aygıt Yöneticisi'nde listelenen giden kablo modem.

  Kaynak sorunlarını giderme hakkında ek bilgi için Windows XP'de Aygıt Yöneticisi'ni kullanarak çakışmaları aşağıdaki makaleyi tıklatın Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleleri görüntülemek üzere numaraları:
  283658Windows XP'de Aygıtlar nasıl yönetilir
  244601 Aygıt Yöneticisi'nde listelenen bilinmeyen aygıt sorunlarını giderme
  310123 Aygıt Yöneticisi tarafından üretilen hata kodlarının açıklaması
  310126 Aygıt çakışması sorunlarını Aygıt Yöneticisi ile
  Birden fazla gelen veya giden kablo modem Aygıt Yöneticisi'nde listelenen, yinelenen modem girişlerini kaldırın ve izleyin kaynak çakışması sorununu gidermek için makaledeki adımları. Kaldırmak için kablo modem girişlerini Aygıt Yöneticisi'nde çoğaltmak için şu adımları izleyin:
  1. Başlat' ı tıklatın, Denetim Masası'ltıklatın ve sonra Sistem'içift tıklatın.
  2. Donanım sekmesini tıklatın ve sonra Aygıt Yöneticisi'ni tıklatın.
  3. Modem şube genişletmek için çift tıklatın.
  4. Yinelenen modemi tıklatın ve sonra Kaldır' ı tıklatın.
  5. Tüm yinelenen modemleri kaldırdıktan sonra Kapat' ı tıklatın ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.
 2. Her başlatışınızda kablo modeminiz kaldırılmasına ise, Modemin yazılımı bilgisayar, modem ile iletişim kuramıyor olabilir önyükleme işlemi sırasında. Bu sorunu gidermek için modem sürücüsünü kaldırın ve Daha sonra kablo modeminizin en son sürücüyü yükleyin. Hakkında bilgi için kablo modeminizin en son sürücüyü edinmek ve yüklemek için ilgili kişi, kablo şirketinizin ISS destek grubuna veya modeminizin üreticisine.
 3. Hiç Internet'e bağlanamıyorsanız, proxy sunucusunun doğrulamak için kablo şirketinizin ISS destek grubuna başvurun adresi, etki alanı adı hizmeti (dns) adresi, hat giriş frekansının ve hat çıkışı telefon numarasının doğru.

  Performans sorunlarınız varsa Internet'e bağlıyken, kablo şirketinizin ISS destek grubuna başvurun. bağlantı parametrelerinin kabul edilebilir aralıkta olduğunu doğrulamak için. Bazı kablo Modemler otomatik olarak doğru kablo alır bir yardımcı program içerir. bağlantı parametreleri. Modeminiz bu gibi bir yardımcı program içermiyorsa, kablo şirketinizin ISS genellikle bağlantı parametrelerinin elde edebilirsiniz Destek grubu.
 4. Birden çok ağ bağdaştırıcısı varsa, kendi Aktarım denetimi kullanarak birden çok ağ bağlantılı Windows xp tabanlı bilgisayar Otomatik Özel IP adresi Protokolü/Internet Protokolü (TCP/IP) Adresleme (APIPA) alt ağ aralığı 169.254.0.0-169.254.255.255, alt ağ maskesi 255.255.0.0, bu alt ağa yönlendirme çalışmayabilir.

  Bu sorun hakkında ek bilgi için tıklatın Microsoft Bilgi makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın Base:
  244268Otomatik Özel IP adresleme aynı anda birden fazla bağdaştırıcısı kullandığınızda yönlendirme çalışmıyor
Not: bazı modemleri sökme ve aşağı güçlendirme Sıfırla 10 saniye ve sonra modemi yeniden açmak için modem.

Özellikler

Makale numarası: 310089 - Last Review: 26 Nisan 2012 Perşembe - Gözden geçirme: 1.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows XP Professional x64 Edition
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbhardware kbtshoot kbhowto kbmt KB310089 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:310089

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com