Windows yeniden kapatırken, bilgisayarın aşağı güçlendiriyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 310117 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Donanımla ilişkili sorunlar bu makalede anlatılmamışsa, lütfen aşağıdaki Microsoft Web sitesinde donanım sorunlarıyla ilgili diğer makalelere bakın:
http://support.microsoft.com/default.aspx/w98?sid=460
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Windows'u kapatmak için Başlat menüsünde Bilgisayarı Kapat</a0> komutunu kullandığınızda, "Windows kapatılıyor" iletisi görüntülendikten sonra bilgisayarınızı otomatik olarak basılı güç.

Neden

Bu davranış tasarım yüzündendir.

Çözüm

Bilgisayarı otomatik olarak kapatılmasını engellemek için <a0></a0>, aşağıdaki adımları izleyerek Microsoft Windows XP içindeki Gelişmiş Güç Yönetimi (APM) özelliğini devre dışı bırakın:
  1. Başlat ' ı tıklatın, Denetim Masası ' nı tıklatın ve sonra da Güç seçenekleri ' ni çift tıklatın.
  2. APM sekmesinde Ek Yardım düğmesini tıklatın.
  3. Gelişmiş Güç Yönetimi desteğini etkinleştir kutusu seçimini kaldırın.

Daha fazla bilgi

Güç Yönetimi (APM) özelliğini yüklemeleri veya yeni OEM sistemleri ile Windows XP'ye yükseltme dışında varsayılan olarak etkin değildir. Bu davranış, yalnızca Enable Gelişmiş Güç Yönetimi (APM) desteği seçeneği işaretlendiğinde ve bilgisayarın BıOS'U APM özellikleri destekleyen Tak ve Kullan ile uyumlu değilse oluşur.

Denetim Masası'ndaki Güç Seçenekleri'ni kullanarak, bilgisayarınızın benzersiz donanım yapılandırması'nı destekleyen herhangi bir güç yönetimi seçeneği ayarlayabilirsiniz. Bu seçenekler, yaygın olarak bilgisayardan bilgisayara değişebilir olduğundan açıklanan seçeneklerin gördüklerinizi alanından farklı olabilir. Güç seçenekleri otomatik olarak bilgisayarınızda kullanılabilir algılar ve yalnızca denetleyebilirsiniz seçenekleri gösterir.

Özellikler

Makale numarası: 310117 - Last Review: 1 Aralık 2007 Cumartesi - Gözden geçirme: 2.3
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows XP Professional x64 Edition
  • Microsoft Windows XP Professional Edition
  • Microsoft Windows XP Home Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbenv kbfaq kbhardware kbprb kbui KB310117 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:310117

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com