Nie można przeglądać dysku logicznego po użyciu narzędzia Fdisk systemu plików NTFS

Tłumaczenia artykułów Tłumaczenia artykułów
Numer ID artykułu: 310359 - Zobacz jakich produktów dotyczą zawarte w tym artykule porady.
Rozwiń wszystko | Zwiń wszystko

Symptomy

Uruchamiania systemu Windows XP w środowisku podwójnego rozruchu z systemem Windows 95 lub Windows 98, Usuń dysk logiczny przy użyciu systemu plików tabeli alokacji plików (FAT) za pomocą narzędzia Fdisk i ponownym uruchomieniu systemu Windows XP, nie widzisz dyski logiczne w obrębie Menedżera dysków logicznych w systemie Windows XP.

Na przykład ten problem może wystąpić, jeśli można wykonać następujące czynności:
 • Konfigurowanie komputera do rozruchu między systemem Windows XP i Windows 95 z partycją systemu plików FAT podstawowego jako dysk C.
 • W systemie Windows XP należy skonfigurować dwa dyski logiczne:
  • Dysk d przy użyciu systemu plików NTFS

   - i -
  • Dysk e przy użyciu systemu plików FAT
 • Po uruchomieniu narzędzia Fdisk można przeglądać tylko dysk logiczny przy użyciu systemu plików FAT (która jest oznaczona literą d przez narzędzia Fdisk, ale jest dysk e w systemie Windows XP).
 • Podczas próby usunięcia dysku D, należy usunąć dysku logicznego NTFS zamiast.

Przyczyna

Fdisk nie rozpoznaje dysków NTFS logiczny w partycji rozszerzonej i w związku z tym usuwa dysku logicznego NTFS, jeżeli występuje przed logicznej dysk przy użyciu systemu plików FAT.

Rozwiązanie

Aby wprowadzić zmiany w dyski logiczne są za pomocą Menedżera dysków logicznych dyski logiczne przy użyciu systemu plików FAT i NTFS. Nie jest Fdisk obsługiwana do użytku w tej konfiguracji.

Aby otworzyć Menedżera dysków, wykonaj następujące czynności:
 1. Kliknij przycisk Start, kliknij prawym przyciskiem myszy Mój komputer, a następnie kliknij przycisk Zarządzanie.
 2. W Zarządzanie komputerem MMC okno, kliknij przycisk Zarządzanie dyskami w drzewie Magazyn.
Menedżer dysków logicznych będą wyświetlane wszystkie dostępne dyski i ich informacji o partycji.

Należy zauważyć, że po uruchomieniu narzędzia Fdisk po raz drugi, można pomyślnie usunąć dysk logiczny przy użyciu systemu plików FAT.

Jeśli partycja podstawowa jest ustawiony na system NTFS, Fdisk rozpoznaje partycji jako -DOS partycji w systemie Windows 95 i rozpoznaje partycji w systemie plików NTFS w Windows 95 OEM Service Release 2 (OSR2) i w systemie Windows 98.

Aby uzyskać dodatkowe informacje na temat uruchamiania wielu systemów z systemem Windows XP kliknij numer artykułu poniżej w celu wyświetlenia tego artykułu z bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base:
306559 JAK: Utworzyć System wielokrotnego rozruchu z systemem Windows XP

Właściwości

Numer ID artykułu: 310359 - Ostatnia weryfikacja: 23 czerwca 2011 - Weryfikacja: 2.0
Informacje zawarte w tym artykule dotyczą:
 • Microsoft Windows XP Professional x64 Edition
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Professional
Słowa kluczowe: 
kbprb kbmt KB310359 KbMtpl
Przetłumaczone maszynowo
WAŻNE: Ten artykuł nie został przetłumaczony przez człowieka, tylko przez oprogramowanie do tłumaczenia maszynowego firmy Microsoft. Firma Microsoft oferuje zarówno artykuły tłumaczone przez ludzi, jak i artykuły tłumaczone maszynowo, dzięki czemu każdy użytkownik może uzyskać dostęp do całej zawartości bazy wiedzy Knowledge Base we własnym języku. Prosimy jednak pamiętać, że artykuły przetłumaczone maszynowo nie zawsze są doskonałe. Mogą zawierać błędy słownictwa, składni i gramatyki, przypominające błędy robione przez osoby, dla których język użytkownika nie jest językiem ojczystym. Firma Microsoft nie odpowiada za wszelkie nieścisłości, błędy lub szkody spowodowane nieprawidłowym tłumaczeniem zawartości oraz za wykorzystanie tej zawartości przez klientów. Oprogramowanie do tłumaczenia maszynowego jest często aktualizowane przez firmę Microsoft.
Anglojęzyczna wersja tego artykułu to:310359

Przekaż opinię

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com