OFF97: Office 97 makro güvenlik önerileri

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 310365 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Microsoft Office 97, tam olarak makro virüslerine karşı korumak gerekli olan temel güvenlik mimarisi sahip değil. Office 97'de bulunan güvenlik durumu,-en zaman da geliştirilmiştir, ancak önemli geliştirmeler, dijital imza teknolojileri gibi o anda mevcut. Daha sonra virüs writers daha karmaşık duruma gelmiş.

Üzerinde bu olguların bağlı olarak, Microsoft Office programlarında güvenlik konusunda endişeniz varsa, Microsoft Office 2000 veya Microsoft Office XP yükseltmelisiniz önerir. Bu sürümlerinin her ikisini de, makro virüslere karşı daha kapsamlı bir koruma sağlayan bir güvenlik mimarisi vardır.

Bu makalede, "Daha fazla bilgi" bölümünde, Office'in sonraki bir sürümünü yükseltemiyor müşteriler için güvenli bir bilgi işlem uygulamaları ve ilkelerini açıklar.

Daha fazla bilgi

Office'in daha güvenli bir sürümünü yükseltemiyor müşteriler için Microsoft, durumu,-en virüsten koruma yazılımı, güvenli bir bilgi işlem uygulamaları ve ilkeleri ile birlikte kullanmanızı önerir. Bu uygulamalar ve ilkeler aşağıdakileri içerir:
 • En son güvenlik güncelleştirmesini yükleyin.Microsoft Office 97 için bir güncelleştirme geçmişi hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
  248710OFF97: Genel bakış ve Office 97 Patches geçmişi
 • Makro virüs korumasını açın. Makro virüsü koruması'nı açmak için şu adımları izleyin:
  1. Microsoft Excel'i başlatın.
  2. Araçlar menüsünden Seçenekler ' i tıklatın ve sonra Genel sekmesini tıklatın.
  3. Makro virüsü koruması seçin onay kutusu.
  4. Her Office 97 için 1-3 arasındaki adımları yineleyin program.
  Makro virüs korumasını etkinleştirdikten sonra etkinleştirmek veya bir Microsoft Visual Basic for Applications (VBA) makrosu içeren bir dosyayı her açışınızda makroları devre dışı bırakmak için istemde bulunulur.

  Not Makro virüsü koruması kapatma bilgisayarınızda Excel 4.0 makro dilinde yazılmış makro virüslerine karşı koruma sağlamaz.
 • Microsoft Visual Basic for Applications, bu gerekli değildir bilgisayarlarda devre dışı. Visual Basic for Applications devre dışı bırakılması hiçbir VBA makrolarını herhangi bir Office programında çalışabileceği emin olmak için tek yoludur. Tamamen VBA makroları devre dışı bırakmak için şu adımları izleyin:
  1. Bilgisayardaki VBA332.dll dosyasını bulun.
  2. Yeniden adlandırmak veya VBA332.dll dosyasını bu yüzden silin, Office programları kullanamazsınız.
  Not Microsoft Access bu dosya tümüyle silme devre dışı bırakır. Bu da yerleşik eklentiler (örneğin, ToolPak Çözümleyicisi) ve Excel kullanıcı tanımlı işlevler devre dışı bırakır. Buna ek olarak, Office programları başlattığınızda gerçekleşmesi birkaç VBA ile ilgili hatalar neden olur. Ancak, bu hatalar, programların genel olmayan-VBA kullanılabilirliğini etkilemez.
 • Office 97'in yüklü olduğu bilgisayarlar için e-posta eklerindeki Office dosya türlerini engelleyin. Microsoft Exchange çalıştıran bir sunucu kullanıyorsanız, Office dosya türleri Office 97 çalıştıran bilgisayarlar için e-posta iletilerindeki engelleyebilirsiniz. Bu, kullanıcıların güvensiz programlarla'nin eklenmiş dosyaları açtıklarında yanlışlıkla virüs yayılmasını engeller.

Özellikler

Makale numarası: 310365 - Last Review: 22 Mart 2007 Perşembe - Gözden geçirme: 1.5
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Office 97 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbhotfixserver kbqfe kbpubtypekc kbinfo KB310365 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:310365
Kullanım Dışı Bilgi Bankası İçeriği Yasal Uyarı
Bu makale, Microsoft'un artık destek sağlamadığı ürünler ile ilgili olarak yazılmıştır. Bu nedenle, bu makale "olduğu gibi" sağlanmıştır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com