Windows XP'de hata raporlamayı kullanmak ve yapılandırmak için

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 310414 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Bir hata raporlama özelliği, bilgisayar ve program hatalarını Microsoft'a bildirmek için kullanabileceğiniz Windows xp ile birlikte verilen yoktur. Microsoft, raporlarınızı programlar ve işletim sistemi ile ilgili sorunları gidermek ve izlemek için kullanabilirsiniz. Bu makalede, Windows XP'de hata raporlamayı nasıl yapılandırabileceğiniz anlatılmaktadır.

Nasıl yapılandırılır ve Hata Bildirimi'ni kullanma

Etkinleştirme, devre dışı bırakmak veya hata bildirimi Windows xp tabanlı bir bilgisayarda çalışma biçimini değiştirin. Bir hata oluştuğunda, sorunu Microsoft'a bildirmenizi isteyen bir iletişim kutusu görüntülenir. Sorunu bildirmek isterseniz, sorunla ilgili teknik bilgiler Internet üzerinden Microsoft'a gönderilir. Özelliği kullanabilmeniz için Internet'e bağlı olmanız gerekir. Benzer bir sorun başkaları tarafından bildirilmiştir ve sorun hakkında bilgi varsa, sorunu hakkında bilgi içeren bir Web sayfasına bir bağlantı alırsınız.

Raporlama özelliğinin ayarlarına erişmek için:
 1. Başlat' ı tıklatın.
 2. Bilgisayarım' ı sağ tıklatın, sonra Özellikler' i tıklatın.
 3. Gelişmiş sekmesini tıklatın.
 4. Hata Raporlama' yı tıklatın.
Hata raporlama özelliğini yapılandırmak için:
 • Varsayılan olarak, hata raporlama etkinleştirildiğinde. Devre dışı bırakmak için tıklatın Hata bildirimini devre dışı bırak. Hataları rapor etmeniz istenmeden hata oluştuğunda uyarılmak devam etmek için seçmek için tıklatın Önemli hata oluştuğunda bana bildir onay kutusu.
 • Windows işletim sistemi, programlar veya hem Windows hem de programlar için hata raporlamayı kullanmak isteyip istemediğinizi belirtin.
 • Yalnızca seçili programların hatalarını bildirmek için Program Seç'itıklatın,'ı tıklatın Bu listedeki tüm programlar, sonra da dahil etmek istemediğiniz Programlar'ı tıklatın.
 • Listede olmayan bir program eklemek için Ekle' yi tıklatın, programın adını yazın veya program bilgisayarınızda bulmak için Gözat ' ı tıklatın.
 • Birçok program listeleniyorsa, hariç tutma listesi oluşturmak isteyebilirsiniz. İçinde Bu programlar için hata raporu gönderme kutusunda, Ekle' yi tıklatın, hata raporlama dışında tutmak istediğiniz her programın adını yazın veya program bilgisayarınızda bulmak için Gözat ' ı tıklatın.Not: tüm hata raporları gizli ve anonim olduğu için Microsoft destek uzmanları hata bildirim hizmetini kullanarak Internet üzerinden Microsoft'a gönderdiğiniz herhangi bir hata raporuna erişiminiz yok. Sonuç olarak, bunlar tercih ettiği yöntemle destek personeli için bir günlük dosyası Windows için Dr. Watson öğesi göndermek gerekir.

Dr. Watson for Windows hakkında ek bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
308538 Dr. Watson for Windows (Drwtsn32.exe) aracının açıklaması

Referanslar


Özellikler

Makale numarası: 310414 - Last Review: 21 Kasım 2012 Çarşamba - Gözden geçirme: 2.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
 • Microsoft Windows XP Home Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbhowto kbhowtomaster kbmt KB310414 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 310414

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com