Počítač rýchlosti a výkonu sa môže znížiť

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 310419 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Ak tento článok nepopisuje váš problém s hardvérom, nájdete na nasledujúcej webovej lokalite Microsoft ďalšie články o hardvéri:
http://support.Microsoft.com/default.aspx/w98?SID=460
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

PRIZNAKY

Za niektorých podmienok, počítač môže pracovať pomaly.

PRICINA

Toto správanie sa môže vyskytnúť z niektorého z nasledujúcich dôvodov:
 • Programy môžu spustiť automaticky pri spustení počítača. Programy spúšťané pri spustení počítača zvyčajne spustiť celú dobu; používa časť prostriedkov systému počítača, ktorý nemôže byť použitý pre akékoľvek iné úlohy.
 • Môže byť spustený program, ktorý vytvára pretekaním pamäte. Keď ukončíte program, systémové prostriedky, ktoré program používa by vrátiť operačného systému. Však niektoré programy nevráti všetky tieto zdroje účinne "unikajúcimi" pamäte, a to vytvoriť nízke systém zdrojov štátu.
 • Počítač môže mať malé alebo minimálna výška pamäť (RAM) alebo pomalší centrálna procesorová jednotka (CPU). Napríklad, hoci Windows XP môžete spustiť s minimálne 64 megabajtov (MB) pamäte RAM, toto množstvo pamäte RAM pravdepodobne nebude dostatočná na zachovanie vysokej rýchlosti pri spustení jeden alebo viac programov. Tiež, ak má váš počítač iba minimálne požiadavky CPU pre systém Windows XP (300 MHz alebo vyšší), nie je dostatočná na zachovanie vysokej rýchlosti pri spustení jeden alebo viac programov.

RIESENIE

Ak chcete tento problém vyriešiť:
 1. Overiť, že všetky programy, ktoré sa spúšťajú automaticky pri spustení počítača sú naozaj potrebné a ak nie, skončite ich. Napríklad antivírusový program je program, ktorý pravdepodobne budete chcieť spustiť všetky čas, ale môžu mať iné menej dôležité programy, ktoré nie je potrebné mať tečúcu pořád.
  • Chcete zistiť, ktoré programy sú spustené, stlačte kombináciu klávesov CTRL + ALT + DELETE, kliknite Správca úloh, kliknite na tlačidlo Aplikácie kartu a všetky programy, ktoré sú uvedené na vedomie.
  • Ak chcete skončiť program, kliknite na tlačidlo Aplikácie kartu, kliknite na program, ktorý chcete ukončiť, a potom kliknite na Ukončiť úlohu.
  • Program natrvalo zabrániť automatickému spusteniu, zobraziť nasledujúci článok v databáze Microsoft Knowledge Base:
   310353 Ako vykonať čisté spustenie počítača v systéme Windows XP
 2. Zistiť, ak používate programy, ktoré vytvárajú pretekaním pamäte. Počítač môže unikajúcimi pamäte ak váš počítač stane pomalé po spustení a skončite jeden alebo viac programov. Ak váš počítač beží dobre pred spustením programu, ale potom viditeľne spomaľuje po neukončíte program, program môže mať pretečenie pamäte.

  Ďalšie informácie o používaní programu Sledovanie výkonu určenia pretekania pamäte, kliknite na nasledovné číslo článku databázy Microsoft Knowledge Base:
  130926Pomocou programu Sledovanie výkonu identifikovať pretečenie bazén
  Ak chcete vyriešiť tento problém, obráťte sa na výrobcu programu o dostupnosti oprava tohto problému. Chcete tento problém obísť, reštartovať počítač po neukončíte program.
 3. Ak používate minimálne množstvo pamäte RAM alebo pomalší Procesor, môžete pridať viac pamäte RAM do počítača alebo získať a nainštalovať rýchlejším Procesorom. Informácie o tomto postupe, obráťte sa na výrobcu počítača alebo zobraziť v dokumentácii, ktorá je zahrnutá do vášho počítača.

DALSIE INFORMACIE

Ďalšie informácie o problémoch súvisiacich s výkonom nájdete po kliknutí na nasledovné číslo článku databázy Microsoft Knowledge Base:
130926Pomocou programu Sledovanie výkonu identifikovať pretečenie bazén
310353 Ako vykonať čisté spustenie počítača v systéme Windows XP


Pomocníka pre problémy s výkonom systému v systéme Windows Vista, navštívte nasledujúce webovú stránku Microsoft:
Problémy s celkový systém rýchlosť a výkon systému

Vlastnosti

ID článku: 310419 - Posledná kontrola: 1. novembra 2011 - Revízia: 2.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft Windows XP Professional x64 Edition
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
 • Windows Vista Business
 • Windows Vista Enterprise
 • Windows Vista Home Basic
 • Windows Vista Home Premium
 • Windows Vista Ultimate
 • Windows Vista Business 64-bit edition
Kľúčové slová: 
kbenv kbperformance kbprb kbmt KB310419 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:310419

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com