Makale numarası: 310441 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
ÖNEMLİ: Bu makale, kayıt defterini değiştirmeyle ilgili bilgiler içermektedir. Kayıt defterini değiştirmeden önce, yedeklediğinizden ve bir sorun çıkması durumunda kayıt defterini nasıl geri yükleyeceğinizi anladığınızdan emin olun. Kayıt defterini yedekleme, geri yükleme ve düzenleme ile ilgili bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
256986 Microsoft Windows Kayıt Defteri'nin Açıklaması
Bu makalede belgelenmemiş ve desteklenmeyen bir komut satırı parametresi anlatılmaktadır. Microsoft bu parametrenin kullanılmasını desteklememekte ve önermemektedir ve bu makaleyi yalnızca bilgi amacıyla sağlamaktadır. Bu parametreyi kullanmak kendi sorumluluğunuzdadır.
Hepsini aç | Hepsini kapa

™zet

Bu makalede, Microsoft Windows XP'yi yükledikten sonra adınızı ve şirket bilginizi nasıl değiştirebileceğiniz anlatılmaktadır.

Daha fazla bilgi

Windows'u yüklediğinizde, Kurulum programı adınızı ve isteğe bağlı olarak kuruluşunuzun adını girmenizi ister. Bu kayıt bilgileri, sırasıyla Başlat'ı, Denetim Masası'nı, Performans ve Bakım'ı ve sonra Sistem'i tıklattığınızda, Sistem iletişim kutusunun Genel sekmesindeki Kayıt altında görüntülenir.

Windows bilgisayarınıza yüklendikten sonra adınızı ve şirket bilginizi değiştirmek için şu adımları izleyin:

UYARI: Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni yanlış kullanırsanız, işletim sisteminizi yeniden yüklemenizi gerektirebilecek ciddi sorunlara neden olabilirsiniz. Microsoft, Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nin yanlış kullanımı sonucunda ortaya çıkan sorunları çözebileceğiniz konusunda garanti vermez. Kayıt Defteri Düzenleyicisi’ni kullanmak kendi sorumluluğunuzdadır.
 1. Başlat'ı ve sonra Çalıştır'ı tıklatın.
 2. kutusuna regedit yazın ve Tamam'ı tıklatın.
 3. Aşağıdaki kayıt defteri anahtarını bulun:
  HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion
 4. Şirket adını değiştirmek için aşağıdakileri yapın:

  Sağ bölmede, RegisteredOrganization öğesini çift tıklatın. Değer verisi istediğiniz adı yazın ve sonra Tamam'ı tıklatın.
 5. Kayıtlı sahibin adını değiştirmek için aşağıdakileri yapın:

  Sağ bölmede, RegisteredOwner öğesini çift tıklatın. Değer verisi istediğiniz adı yazın ve sonra Tamam'ı tıklatın.
 6. Dosya menüsünde Çıkış'ı tıklatarak Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nden çıkın.

Referanslar

Windows XP'yi yükleme hakkında ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleleri görüntülemek üzere aşağıdaki makale numaralarını tıklatın:
286463 Pro.txt Dosyasındaki Windows XP Kurulumu Sürüm Notları (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir)
306824 Home.txt Dosyasındaki Windows XP Kurulumu Sürüm Notları (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir)

Özellikler

Makale numarası: 310441 - Last Review: 16 Haziran 2006 Cuma - Gözden geçirme: 1.0
Bu makaledeki bilginin uygulandigi durum:
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbinfo KB310441

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com