OL2000: E-posta ile iletişim: Bölüm 2: iletileri oluşturma

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 310484 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Bu makalede anlatılan bilgiler, tarafından sağlanan: Microsoft Press.

Bu makalede, Outlook 2000 e-posta yoluyla iletişim kurmak için nasıl kullanılacağını açıklayan thirteen makaleleri bir dizi 2 parçası olur. Bu dizide diğer makaleleri görüntülemek için <a0></a0>, "Ek kaynaklara" bakın bu makalenin sonraki bölümünde.

Bu bilgiler, Bölüm 3, Microsoft Outlook 2000 içinde hızlı kurs kitabın bir alıntıdır: "E-Mail ile iletişim".

Daha fazla bilgi

Iletileri oluşturma

Outlook ile hem gönderip e-posta yoluyla gelen. Denklem bir gönderen tarafında ilk alıştırma. Gösteri amaçlı, Outlook'un büyük olasılıkla kullanırsınız anımsatıcı iletiye kendiniz, ancak aklınızda bear e notları veya görevler bileşeni bu tür uyarı mektubu yerine, e-posta. Örnekler, müşterilerimize iç e-posta kullanıyoruz, ancak ınternet e-posta kullanıyorsanız, hiçbir zorluk aşağıdaki birlikte olmalıdır.

Bir istemci toplantı planlama ve ilgili konferans odası rezervasyonu yarın Sabah ilk iş olarak denetlemek için kendinize anımsatmak istiyorsanız varsayalım. Şu adımları izleyin:

Bu resmi kapatBu resmi aç
 Picture of the
		 New Mail Message Button

Yeni posta iletisi düğmesi
 1. Bir ileti penceresini görüntülemek için araç çubuğunda Yeni posta iletisi düğmesini tıklatın.

  Bu resmi kapatBu resmi aç
   Picture of blank
				mail message
  Ileti biçimleri

  Üç biçimden biriyle iletiler gönderebilirsiniz. Tanımadığınız bir iletinizin alıcılarının hangi e-posta programı kullanarak, düz metin en basit olanıdır. Outlook Zengin metin biçimi, bazı metin, biçimlendirme işleyebilir ve diğer Outlook kullanıcılarının iletileri göndermek için kullanılabilir. HTML biçimlendirme işleyebileceğinden daha karmaşık biçimlendirmeler, ancak bazı e-posta programları tarafından yorumlanan başlatamıyor. Bir varsayılan biçimi belirtmek için <a0></a0>, Araçlar menüsünden Seçenekler ' i seçin, Posta biçimi sekmesini tıklatın ve bir seçim yapmak Bu iletisi içinde gönderme biçimi a?a?? aç?lan listesinden. Belirli bir iletinin biçimini değiştirmek için <a0></a0>, Biçim menüsünden ilgili komutu seçin.
 2. Için düzenleme kutusunda, e-posta adresinizi yazın. (Bunun yerine başka birine ileti göndermek için <a0></a0>, kişinin adresini girin. Aynı iletiyi birden fazla kişiye göndermek için bir adreslerini diğer sonra girin noktalı virgüllerle ayrılmış.) Sonraki kutuya geçmek için SEKME tuşuna basın.
 3. Hitap bir iletinin kopyasını göndermek için <a0></a0>, CC düzenleme kutusuna alıcının adını girebilirsiniz. Bu ileti için SEKME tuşuna basarak, CC düzenleme kutusu boş bırakın.
 4. Sonraki türü Onayla konferans odası rezervasyonKonu düzenleme kutusu ve SEKME tuşuna basın.
 5. Iletinin pencerenin altındaki boş bir alanı girin. Aşağıdakileri yazın: denetimini konferans odası B rezervasyon. At 13: 00 iki saat ayrılması. Tepegöz up. ayarlandığından emin olun Pencereyi şimdi şöyle görünür:

  Bu resmi kapatBu resmi aç
   Picture of typed message
  Ileti seçenekleri

  Yeni ileti oluştururken, ileti penceresinin araç çubuğunda <a2>Seçenekler</a2> düğmesini tıklatarak bu seçenekleri ayarlayabilirsiniz. Ileti ayarları</a0> bölümünde, iletinin önem ve duyarlılık düzeyi belirtin. Önem düzeyini, ileti üstbilgisinde bir ünlem işareti yüksek görüntüler belirtme. (Tıklatarak önem düzeyini ayarlayabilirsiniz Önem: yüksek veya Önem: düşük araç çubuğundaki düğmeleri.) Normal, Kişisel, özel veya Gizli duyarlılık düzeyini ayarlayabilirsiniz. Güvenlik bölümünde, iletinin gönderenin olduğunu doğrulamak için Dijital imza ekleme bir iletinin içeriği yalnızca alıcılar tarafından okunmasını sağlamak ve İçeriği ve ekleri şifrele seçin. (Bir dijital KIMLIĞI; güvenlik uygulamak için gereken Yardım özelliğine bakın.) Oy ve izleme seçenekleri bölümündeki seçenekleri (bkz: bir sonraki sayfada ipucu) oylama ayarlayın ve bildirim seçenekleri belirtin. Teslim seçenekleri bölümündeki Gönderilmiş iletileri ve yanıtları için konumları belirtin ve teslimat tarihine/saatine ve iletinin sona erme tarihi ayarlama. (Ileti silinmiş değilse bu tarihe göre açıldı.) De bu sekmede, bir ileti için bir kategori Kategoriler düğmesini Ek Yardım düğmesini tıklatıp bir seçim yaparak atayabilirsiniz.
  Bu resmi kapatBu resmi aç
  
				Picture of the Send button

  Gönder düğmesi
 6. Gönder düğmesini tıklatarak, iletiyi gönderin. Outlook, ileti penceresi kapan?r ve iki şeyden birini yapar:
  • E-posta sunucunuza bağlandığınızda, Outlook iletinin giden kutusuna aktarır ve daha sonra sunucuya gönderir. Sunucu daha sonra alıcı iletiyi gönderir. Kendi e-posta adresini düzenleme kutusunda olduğundan bu durumda, bu ileti size geri gönderir.
  • E-posta sunucunuza bağlı, Outlook, ileti Giden Kutusu'nda sonraki bağlantı yapılır; burada, bekler depolar.
   Bu resmi kapatBu resmi aç
   
					 Picture of the Outbox icon

   Giden Kutusu simgesini
 7. Ikinci bir grupta, çalışma alanında içeriğini görüntülemek için <a0>Outlook</a0> çubuğunda Kısayollarım düğmesini tıklatarak ve sonra Giden Kutusu</a0> simgesini tıklatarak gönderilmesi için ileti beklemektedir onaylayın. Daha sonra gelen'ın içeriğini Outlook kısayolları Grup görüntülemek ve Outlook çubuğu üzerindeki <a2>Gelen Kutusu</a2> simgesini tıklatarak yeniden görüntüleyin.

  Imza ekleme

  Adı, iş ünvanı, şirket adı veya sloganı, otomatik olarak tüm iletilerinize sonuna eklenen gibi bilgileri sağlamak için bir imza oluşturabilirsiniz. (Hızlı yerine tiresome kazanmalarından gibi cutesy resimler veya sayings kaçının.) Araçlar menüsünden seçenekleri ' ni seçin. Posta biçimi sekmesini, İmza Seçici düğmesini tıklatın ve Yeni ' yi tıklatın. Imza için bir ad girin ve ileri ' yi tıklatın. Metin kutusuna bilgileri yazın, biçimlendirmeniz ve son ' u tıklatın. Imza Seçici</a0> iletişim kutusunda Tamam ' ı tıklatın, varsayılan imza doğrulayın ve Tamam ' ı tıklatın. Iletilerinin farklı türleri için farklı imzalar ayarlayabilirsiniz. Belirli bir iletinin varsayılan imza değiştirmek için <a0></a0>, imzayı düğmesini tıklatın ve seçiminizi yapın.

  Sanal kartvizit (vcards) kullanma

  Ilgili kişinin adres kartı bilgileri, sanal kartvizit veya vcard'e-posta yoluyla iletebilirsiniz. Ilk kişiler içeriğini görüntüleyin ve sonra bilgi geçirmek istediğiniz ilgili kişiyi seçin. Eylemler menüsünden Olarak ilet vCard ' ı seçin ve Outlook'un bir ileti penceresinde ilgili kişinin bir simgeyle görüntüler. Alıcı girin ve konu bilgileri her zaman olduğu gibi iletinizi yazın ve yolu gönderin. Iletinin açan herkes, adresi ilgili kişi kartını görüntülemek, ek bilgileri ekleme ve bilgileri kendi kişi listesine kaydetmek için Kaydet ve Kapat ' ı tıklatın simgesini çift tıklatabilirsiniz.

  Oylama

  Arkadaşlarınıza sorumlusu elections hiçbir şey hakkında gelen yetkisini onaylamış'için şirket piknik için giriş için oylama düğmeleri içeren e-posta iletileri gönderebilirsiniz. Yeni bir ileti penceresini görüntüler ve sonra araç çubuğunda <a2>Seçenekler</a2> düğmesini tıklatın. Oy ve izleme seçenekleriOy düğmelerini kullan onay kutusunu tıklatın bölümünde ve oylama düğmesi adlarını seçmek için <a0>Düzen</a0> kutusunun sağındaki oku tıklatın. Kendi adlarını kullanmak için <a0></a0>, bunları düzenleme kutusunda, bunları noktalı virgülle ayırarak yazın. Kapat ' ı tıklatın ve sonra iletiyi gönderin. Outlook, ileti açıldığında, pencerenin üstündeki oylama düğmeleri gösterir. Alıcıların istediğiniz düğmeyi tıklatın ve olan veya olmayan düzenlemeyi yanıt gönder.

EK KAYNAKLAR

Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleleri görüntülemek üzere aşağıdaki makale numaralarını tıklatın:
307377OL2000: E-posta ile iletişim: 1 Bölüm: gelen kutusu kullanma
310485OL2000: E-posta ile iletişim: 3 bölüm: iletileri hızla adresleme
310486OL2000: E-posta ile iletişim: 4 Bölüm: iletileri için dosyaları ekleme
310491OL2000: E-posta ile iletişim: 5 bölüm: gönderme ve iletileri alınıyor
310487OL2000: E-posta ile iletişim: 6 bölüm: için iletileri yanıtlama
310488OL2000: E-posta ile iletişim: 7 bölüm: iletileri iletme
310489OL2000: E-posta ile iletişim: 8 bölüm: iletileri silme
307438OL2000: E-posta ile iletişim: 9 bölüm: iletileri düzenleme
310580OL2000: E-posta ile iletişim: 11 bölüm: klasörleri kullanma
310581OL2000: E-posta ile iletişim: 12 bölüm: iletileri taşıma
310582OL2000: E-posta ile iletişim: 13 bölüm: Kural sihirbazını kullanarak iletileri düzenleme

Referanslar

Bu makaledeki bilgiler, Microsoft Press tarafından yayımlanmış Microsoft Outlook 2000 içinde hızlı kurs kitabı alıntıdır.

Bu resmi kapatBu resmi aç
Picture
		 of Quick Course book

http://www.microsoft.com/mspress/books/4556.aspx


Bu yayını ve diğer Microsoft Press başlıkları hakkında daha fazla bilgi için bkz:
http://www.microsoft.com/mspress/books/4556.aspx
.

Özellikler

Makale numarası: 310484 - Last Review: 31 Ağustos 2007 Cuma - Gözden geçirme: 4.3
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Outlook 2000
 • Microsoft Outlook 2000 Service Pack 1
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbhowto KB310484 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:310484

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com