Номер статті: 310560 - Показ продуктів, яких стосується ця стаття.
Розгорнути все | Згорнути все

ВСТУП

У цій статті описується процедура усунення неполадок у конфігурації Microsoft Windows XP за допомогою службової програми "Настройка системи" (Msconfig.exe).

ДОДАТКОВІ ВІДОМОСТІ

Службова програма "Настройка системи" дає змогу автоматизувати типові дії, які звичайно виконують фахівці служби підтримки корпорації Майкрософт, діагностуючи неполадки конфігурації системи. Використовуючи цю програму для внесення змін до конфігурації системи, можна вилучати вплив окремих параметрів, установлюючи відповідні прапорці. Цей спосіб допомагає уникнути помилок, які могли б статися в разі використання для внесення змін текстового редактора, такого як Блокнот. Для використання програми "Настройка" системи слід увійти до системи з обліковим записом адміністратора або члена локальної групи "Адміністратори".

Щоб запустити службову програму настройки системи, виберіть у меню Пуск команду Виконати, введіть msconfig у полі Відкрити та натисніть кнопку ОК.

За допомогою програми настройки системи зручно повертатися до параметрів за промовчанням або змінювати конфігурацію Windows, долучаючи або вилучаючи вплив таких файлів і параметрів:
 • Файл System.ini
 • Файл Win.ini
 • Файл Boot.ini
 • Програми, налаштовані на запуск під час завантаження операційної системи (ці програми зазначено в папці автозавантаження та в реєстрі)
 • Параметри оточення
 • Вибір мови
Щоб заборонити завантаження будь-якого з цих елементів під час запуску комп'ютера, скористайтеся одним із двох нижченаведених способів.
 • Відкрийте вкладку Загальні та виберіть перемикач Діагностичний запуск - завантаження лише основних драйверів і запуск основних служб. У цьому разі після запуску комп'ютера драйвери пристроїв і програми завантажуватимуться в інтерактивному режимі.

  Примітка.За використання цього способу запуску служби Майкрософт, такі як "Мережні підключення", "Plug and Play", "Журнал подій" і "Звіт про помилки", тимчасово вимикаються. Також необоротно видаляються всі точки відновлення для засобу відновлення системи. Цей спосіб не слід використовувати, якщо потрібно зберегти точки відновлення для засобу відновлення системи або використати яку-небудь службу Майкрософт для виявлення проблеми.
 • Відкрийте вкладку Загальні та виберіть перемикач Вибірковий запуск. У цьому режимі можна вибрати, які файли та параметри мають завантажуватися після перезавантаження комп'ютера. Зокрема, можна вибрати такі параметри.
  • Обробляти файл SYSTEM.INI
  • Обробляти файл WIN.INI
  • Завантажувати системні служби
  • Завантажувати елементи автозавантаження

  До вибраних параметрів застосовуються такі правила.
  • Якщо прапорець установлено, відповідний файл конфігурації оброблятиметься під час перезапуску комп'ютера.
  • Якщо прапорець знято, відповідний файл конфігурації не оброблятиметься під час перезапуску комп'ютера.
  • Якщо прапорець установлено, але він недоступний, деякі елементи з відповідного файлу конфігурації завантажуватимуться під час перезапуску комп'ютера.
  • Якщо прапорець знято, але він недоступний, відповідного файлу конфігурації немає на комп'ютері.
  • Прапорець Використовувати вихідний BOOT.INI не можна зняти.
  Примітка.Якщо зняти прапорець Завантажувати мережні служби, буде вимкнуто служби Майкрософт, такі як "Мережні підключення", "Plug and Play", "Журнал подій" і "Звіт про помилки". Також необоротно видаляються всі точки відновлення для засобу відновлення системи. Не знімайте цей прапорець, якщо потрібно зберегти точки відновлення для засобу відновлення системи або використати яку-небудь службу Майкрософт для виявлення проблеми.
Перш ніж починати усунення неполадок, можна за допомогою програми настройки системи запустити відновлення системи. Для цього відкрийте вкладку Загальні та натисніть кнопку Запустити відновлення системи. Потім можна створити контрольну точку відновлення та в майбутньому використати її для повернення комп'ютера до попереднього стану.

Щоб заборонити завантаження окремих елементів або рядків із певного файлу конфігурації під час перезапуску комп'ютера, відкрийте вкладку цього файлу та зніміть прапорці для рядків або елементів, які треба вилучити. Недоступні прапорці на вкладках SYSTEM.INI та WIN.INI вказують, що відповідні рядки тимчасово видалено програмою настройки системи.
 • Щоб зробити активним інший рядок або елемент, клацніть його або перейдіть до потрібного рядка або елемента, натискаючи кнопки Вгору або Вниз.
 • Щоб створити новий запис у будь-якому файлі конфігурації, натисніть кнопку Створити.
 • Щоб внести зміни до вибраного рядка, натисніть кнопку Змінити.
Примітка. Якщо зняти прапорець для будь-якого елемента або рядка, на вкладці Загальні буде автоматично вибрано перемикач Вибірковий запуск.

Внісши необхідні зміни, натисніть кнопку ОК і, коли буде запропоновано застосувати зміни, запустіть перезавантаження комп'ютера.

Щоб витягти окремі файли Windows із CAB-файлів, відкрийте вкладку Загальні та натисніть кнопку Витягти файл.

Щоб переконатися, що після перезапуску комп'ютера завантажено всі файли конфігурації та всі елементи в них, відкрийте вкладку Загальні та виберіть перемикач Звичайний запуск.

ПОСИЛАННЯ

Щоб отримати додаткові відомості про усунення неполадок під час запуску Windows XP, клацніть номер статті в базі знань Microsoft Knowledge Base:
308041 Ресурси для усунення неполадок запуску у Windows XP. Це посилання може вказувати на матеріали, повністю або частково викладені англійською мовою.
Щоб отримати додаткові відомості про виконання "чистого" завантаження Windows XP, клацніть номер статті в базі знань Microsoft Knowledge Base:
310353 Як виконати "чисте" завантаження у Windows XP
Щоб отримати додаткові відомості про використання засобу відновлення системи у Windows XP, клацніть номер статті в базі знань Microsoft Knowledge Base:
306084 Як повернути операційну систему Windows XP до попереднього стану

Властивості

Номер статті: 310560 - Востаннє переглянуто: 1 грудня 2007 р. - Редакція: 3.1
ЗАСТОСОВУЄТЬСЯ ДО:
 • Microsoft Windows XP Professional x64 Edition
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
Ключові слова: 
kbhowto kbinfo kbtshoot kbenv KB310560

Надіслати відгук

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com