Windows XP'ye yükselttikten sonra parolalar kayboluyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 310562 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Microsoft Windows 98, Microsoft Windows 98 Second Edition veya Microsoft Windows Millennium Edition (Me) Windows XP'ye yükselttikten sonra belirli parolalar artık kaydedilmiş olabilir. Windows XP'YI kaldırma, bu parolaları geri yüklemez.

Neden

Parolaları kaydetmek için Windows XP daha güvenli bir şifreleme yöntemi kullanır. ınternet'te kötü niyetli kullanıcılar için kullanılabilir daha eski, daha az güvenli bir parola listesi dosyaları önlemek için <a0></a0>, parola listesi dosyaları silinir ve yeni dosyalar, Windows XP'ye yükseltme sırasında oluşturulur. Bilgisayarınızı daha güvenli, bu dosyaları birlikte kaydedilmiyor hale getirmek için Windows XP kaldırma bilgileri.

Çözüm

Bu sorunla ilgili yok bir geçici çözüm vardır. Parolalarınızı, bunları istendiğinde yeniden oluşturmanız gerekir.

Daha fazla bilgi

Bu sorun, Windows parolaları gibi içerir:
  • Çevirmeli ağ bağlantısı parolaları
  • Oturum açma parolaları
  • Etki alanı parolaları
  • Ağ paylaşımına parolaları
Parola listesi dosyaları, dosyaları bilgisayarda kalır, oluşabilir ve güvenlik sorunları nedeniyle silinir. Windows XP'ye yükseltmeden önce parolayı <a1>Liste</a1> (.pwl) Dosyalarınızı yedeklediyseniz ve sonra Windows 98, Windows 98 ikinci sürüm veya Windows Me döndürmeye karar, yedeklediğiniz .pwl dosyalarını geri yükleyebilirsiniz.

Microsoft Windows 2000'den yükseltirseniz, bu sorun oluşmaz unutmayın.

Özellikler

Makale numarası: 310562 - Last Review: 8 Kasım 2001 Perşembe - Gözden geçirme: 1.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows XP Home Edition
  • Microsoft Windows XP Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbprb kbupgrade KB310562 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:310562

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com