Artikli ID: 310575 - Vaadake tooteid, millega see artikkel seostub.
Laienda kõik | Ahenda kõik

Sellel veebilehel

Kokkuvõte

Käesolevas artiklis kirjeldatakse edasijõudnute USB-seadmete tõrkeotsingunõuandeid Windows XP-s.

Mida proovida?

Kui teil on USB-seadmega probleeme, proovige esmalt järgmisi meetodeid.
 1. Ühendage seade lahti ning seejärel uuesti arvutiga.
 2. Kui arvuti küsib teilt seadmedraiverit, lugege seadmega kaasasolevat teavet või uurige seadme tootja veebilehelt, kas seadme jaoks on mõni draiver saadaval.
 3. Käivitage Windows Update, et hankida uusimad Windows XP parandused. Kui see on tehtud, ühendage seade arvutiga, et näha, kas seade on õigesti installitud.
Kui probleem pärast nende kolme meetodi kasutamist endiselt ei lahene, otsige lahendust jaotisest ?Täpsem tõrkeotsing?.

Lisateave

Täpsem tõrkeotsing

See jaotis on mõeldud kogenud arvutikasutajatele. Kui te ei tunne ennast täpsemas tõrkeotsingus kindlalt, võite kedagi appi paluda või võtta ühendust tugiteenusega. Selle kohta teabe saamiseks külastage järgmist Microsofti veebisaiti:
http://support.microsoft.com/contactus/?ln=et#tab0
Kuna USB-seadmed on isehäälestuvad, ei saa neid eriti reguleerida ega konfigureerida. Enamikku USB-probleeme õnnestub siiski tagasiulatuvalt uurida juhul, kui põhjuseks on üks järgmistest:
 • rikkis või valesti konfigureeritud riistvara;
 • rikutud, valesti konfigureeritud või puuduv seadmedraiver;
 • sobitamatud kaablid;
 • aegunud püsivara või baasvahetussüsteem (BIOS);
 • valesti konfigureeritud juurjaotur.
Kui on vaja lahendada USB-seadmetega seotud probleeme, saate järgmiste tõrkeotsingu näpunäidete abil kõiki neid variante kontrollida.

Rikkis või valesti konfigureeritud riistvara

Tavaliselt põhjustab rikkis või valesti konfigureeritud seadme ühendamine USB-porti arvuti hangumise. Enamasti tuleb sel juhul siini lähtestamiseks arvuti füüsiliselt välja ja seejärel jälle sisse lülitada. Võtke arvesse, et konkreetset rikkis või valesti konfigureeritud seadet leida võib olla palju raskem. Kui käepärast on mõni muu töökorras arvuti, proovige seadet sellega ühendada ning vaadake, kas tekib sama probleem.

Kui seade on ühendatud sekundaarjaoturisse, lahutage see sealt ja ühendage see otse juurjaoturisse.

Paljud riistvaraprobleemid (nt liiga suur või väike võimsus, ebapiisav läbilaskevõime, rikutud või valesti konfigureeritud püsivara jne) võivad põhjustada tõrkeid.

Kontrollige Seadmehaldurit, veendumaks, et juurjaotur töötab õigesti. Kui juurjaoturi nime kõrval on kuvatud kollase ringiga ümbritsetud hüüumärk (!), kontrollige, kas BIOS määrab USB-juurkontrollerile katkestusnõude (IRQ). Seda on vaja seadmedraiveri laadimiseks. Seadmehalduriga riistvaraprobleemide tõrkeotsingu sooritamise kohta lisateabe saamiseks klõpsake vastava Microsofti teabebaasi (Knowledge Base) artikli kuvamiseks järgmist artiklinumbrit:
133240 Seadmekonfliktide tõrkeotsing seadmehalduriga
Kui ükski seade juurjaoturisse ühendamisel ei tööta, siis kontrollige, ega siiniga seotud toitenõudeid ole rikutud. USB-seadmed võivad tarbida kuni 500 milliamprit iga ühenduse kohta. Kui mõni seade püüab tarbida sellest rohkem energiat, soovitatakse lasta arvutil selle seadme port keelata, kuni arvutitoide on tsükliliseks muudetud (seda nimetatakse ka pordi töö katkestamiseks). Kui seade tarbib energiat vähem kui 50 milliamprit, siis port ei aktiveeru üldse.

USB-siini energiakasutuse kontrollimiseks minge USB-juurjaoturi atribuutide vahekaardile Power (Toide).

Rikutud, valesti konfigureeritud või puuduv seadmedraiver

Kui ühendate arvutiga USB-seadme, peaks arvuti seadme ilma seadmedraiverit taotlemata laadima ja seejärel konfigureerima (eeldades, et seade kuulub määratletud ja tarnitava klassi draiverite hulka). Kui arvuti küsib teilt seadmedraiverit, uurige seadme tootjalt, kas seadme jaoks on mõni draiver saadaval.

Sobitamatud kaablid

USB-kaableid on kahte tüüpi ? suurema (high-speed) ja väiksema (low-speed) läbilaskevõimega. Väiksema läbilaskevõimega kaablid erinevad suurema läbilaskevõimega kaablitest eeskätt varjestuse poolest. Kui ühendate suuremat läbilaskevõimet toetava seadme väiksema läbilaskevõimega kaabliga, võib pikema ühenduskaabli puhul tekkida signaalis moonutusi.

Veenduge, et jaoturi kaudu energiat tarbiv seade pole ühendatud ahelasse, kus teisel pool on toiteta jaotur, ning kontrollige, kas USB-ahel töötab õigesti. Toiteta jaotiga ühendamine põhjustab jaoturi ja kõigi ahelasse ühendatud seadmete töö katkemise. Kui jaotur on toitega, siis kontrollige, et selle jaoturi toiteallikas oleks õigesti konfigureeritud.

Aegunud püsivara või BIOS

Kõikide USB-seadmete olulisemaid funktsioone täidab püsivara. USB-seadme püsivara sisaldab kogu seadmega seotud teavet. Porti ei lähtestata enne, kui juurjaotur on kõik püsivara deskriptorid laadinud ja kinnitanud. See on väga oluline, kuna kehtib selliste seadmete kohta nagu printerid ja modemid. Veenduge, et teil on nii arvuti BIOS-i kui ka iga seadme jaoks ajakohaseim püsivara.

Püsivara rikutuse või vale konfigureerimise tunnused võivad olla üsna kummalised. USB-seadme eemaldamisel ja seejärel uuesti lisamisel muutub see tavaliselt jälle kättesaadavaks. Seade võidakse siiski kuvada ja Seadmehalduris laadida teisese eksemplarina. Kui näete mõne seadme duplikaate, veenduge, et teil on selle seadme ajakohaseim püsivara. See on USB-printerite ja -modemite ühine probleem. Sama põhjusega sarnane probleem ilmneb siis, kui seade laadib seadmedraiveri ja lisab seejärel teise seadme, mille jaoks enam draiverit pole. Seadmehalduris kuvatakse teise seadme nime juures kollase ringiga ümbritsetud hüüumärk. Seade võib õigesti töötada. Samas ei saa te seda fantoomseadet eemaldada enne, kui olete selle loonud emaseadme lahti ühendanud. See probleem võib laheneda ka püsivara või seadmedraiveri värskendamisel.

Valesti konfigureeritud juurjaotur

USB-kontrollerid vajavad katkestusnõude (IRQ) määramist. Katkestusnõude (IRQ) rida määratakse arvuti BIOS-is ja tavaliselt on selleks IRQ 9.

Kõigi USB-kontrollerite eemaldamine ja uuesti installimine

Kõigi USB-kontrollerite eemaldamiseks ja uuesti installimiseks toimige järgmiselt.
 1. Klõpsake nuppu Start ja käsku Run (Käivita). Tippige väljale Open (Ava) käsk sysdm.cpl ja klõpsake seejärel OK.
 2. Klõpsake vahekaarti Hardware (Riistvara).
 3. Klõpsake nuppu Seadmehaldur (Device Manager).
 4. Laiendage objekti Universal Serial Bus Controllers (USB-kontrollerid).
 5. Paremklõpsake iga sõlme Universal Serial Bus controllers (USB-kontrollerid) all kuvatavat seadet ning seejärel klõpsake nende ühekaupa eemaldamiseks nuppu Uninstall (Desinstalli).
 6. Taaskäivitage arvuti ja installige seejärel USB-kontrollerid uuesti.
 7. Ühendage teisaldatav USB-mäluseade ja kontrollige, kas probleem lahenes.

Viited

887740 Kui püüate USB-seadet Windows XP-l töötavast arvutist eemaldada, kuvatakse tõrketeade ?Rakenduses Rundll32.exe ilmnes probleem? või eemaldatakse vale USB-seade
884470 Videot USB-kaamera kaudu voogesitades kuvatakse tõrketeade ?USB-kontrolleri läbilaskevõime on ületatud?
893711 Windows XP ei tuvasta USB 2.0 jaoturisse ühendatavat USB-hiirt
Kui siin loetletud artiklid ei aita teil probleemi lahendada või kui teil esineb sümptomeid, mis erinevad selles artiklis kirjeldatutest, siis otsige lisateavet Microsofti teabebaasist. Microsofti teabebaasist otsimiseks külastage järgmist Microsofti veebisaiti:
http://support.microsoft.com/?ln=et
Seejärel tippige saadud tõrketeate tekst või probleemi kirjeldus väljale Search Support (KB) (Tugiteenusest otsimine).

Atribuudid

Artikli ID: 310575 - Viimati läbi vaadatud: 3. oktoober 2013 - Redaktsioon: 5.0
Kehtib järgmise lõigu kohta:
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
 • Microsoft Windows XP Professional x64 Edition
Märksõnad: 
kbresolve kbenv kbhardware kbinfo kbtshoot KB310575

Andke tagasisidet

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com