.Exe dosya uzantısına bir Program başlatılamıyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 310585 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Bir .exe uzantısına sahip bir programı başlatmaya çalıştığınızda program başlatılamayabilir ve aşağıdaki hata iletilerinden birini alabilirsiniz:
Windows FILES32 bulamıyor.VXD. Bu program "Uygulama" türündeki dosyaları açmak için gerekli değildir.
- veya -
Programın yolu Geçerli bir Windows uygulaması değil
Masaüstü boş görünebilir. Ayrıca, bilgisayarınızı yeniden başlattığınızda birçok kez sorun oluşur. Hatta bir virüsten koruma programı virüs temizliği yapıldığını belirtti sonra bu makalenin "Çözüm" bölümünde açıklanan kayıt defteri girdisini yine de kayıt defterinde olur.

Neden

Pretty Park virüs tarafından bu soruna neden olabilir. Pretty Park virüs Files32.vxd dosyasını oluşturur ve sonra Files32.vxd dosyasını bilgisayarınızın Windows\System klasörüne kopyalar. Ayrıca, Pretty Park virüs .exe dosya uzantısına sahip herhangi bir programı çalıştırmak istediğinizde çalıştırmak için Files32.vxd dosyasını neden olan bir kayıt defteri anahtarını değiştirir.

Not: Microsoft yazılımı bilgisayar virüs algılama ve Temizleme için teklif değil. Microsoft, güncel bir virüsten koruma yazılımı virüs ticari olarak katılan bir satıcıdan algılama ve temizleme edinmenizi önerir. Virüsten koruma yazılımının suppliers (Tedarikçiler) listesi için lütfen Microsoft Bilgi Bankası'ndaki aşağıdaki makaleye bakın:
49500 Virüsten koruma yazılımı satıcılarının listesi

Çözüm

Önemli Bu bölüm, yöntem veya görev kayıt defterini nasıl değiştireceğinizin anlatıldığı adımlar içermektedir. Ancak, kayıt defterini hatalı olarak değiştirirseniz önemli sorunlar oluşabilir. Bu nedenle, bu adımları dikkatlice uyguladığınızdan emin olun. Daha fazla koruma için değiştirmeden önce kayıt defterini yedekleyin. Daha sonra bir sorun çıktığında kayıt defterini geri yükleyebilirsiniz. Kayıt defterini yedekleme ve geri yükleme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
322756 Yedekleme ve Windows kayıt defterini geri yükleme hakkında

Bu sorunu gidermek için aşağıdaki adımları gerçekleştirin:

Not: Regedit.exe dosyasını çalıştırdığınızda, bu makalenin "Belirtiler" bölümünde açıklanan belirtilerle karşılaşabilirsiniz. Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için Regedit.com için Regedit.exe dosyasını yeniden adlandırın ve sonra bu bölümde anlatılan yönergeleri izleyin. Tamamladıktan sonra geri Regedit.exe için Regedit.com dosyasını yeniden adlandırın.
 1. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni görüntülemek ve aşağıdaki kayıt defteri anahtarını değiştirmek için kullanın:
  HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Classes\Exefile\Shell\Open\Command
 2. Aşağıdaki kayıt defteri dize değeri çift tıklatın:
  <NO name="">: REG_SZ: "files32.vxd" "% 1" % *</NO>
 3. Files32.vxd dize kutusuna dizeden kaldırın. Bu değerin doğru dizedir:
  "%1" %*
  Not: kayıt defteri anahtarı HKEY_CLASSES_ROOT\Exefile\Shell\Open\Command aynı dize değeri; de başvurabilirsiniz Bu nedenle bu anahtar dizesi Files32.vxd kaldırmak için değiştirmeniz gerekir. Bir alan varsa, Files32.vxd dizesi, kaldırırsanız, bir .exe dosyasını çalıştırmak istediğinizde, "Windows .exe bulunamadı" iletisi alabilirsiniz. Fazladan boşluk dizede Files32.vxd kaldırdıktan sonra doğrulayın.

 4. Tamam'ı tıklatın ve ardından kayıt defteri Düzenleyicisi'nden çıkın.
 5. Başlat' ı tıklatın, Bul' u seçin ve sonra tıklatın Dosyaları veya klasörleri.
 6. Dosya adı kutusuna, files32.vxdve sonra Şimdi Bul düğmesini tıklatın
 7. Adı kutusuna Files32.vxd dosyasını sağ tıklatın ve sonra Sil' i tıklatın.
Not: Files32.vxd dosyası bir Windows dosyası değil ve üzerinde Windows media bulunmuyor.

Daha fazla bilgi

Files32.vxd dosya ve Pretty Park virüsü hakkında ek bilgi için aşağıdaki Symantec Web sitesini ziyaret edin:
http://www.symantec.com/avcenter/venc/data/prettypark.worm.HTML
Microsoft, üçüncü taraf iletişim bilgilerini teknik destek bulmanıza yardımcı olmak için sağlamaktadır. Bu ilgili kişi bilgileri haber verilmeden değiştirilebilir. Microsoft bu üçüncü taraf iletişim bilgilerinin doğruluğunu garanti etmez.

Not: Microsoft algılayan veya bilgisayar virüsleri temizleyen yazılım sağlamamaktadır. Bilgisayarınıza bir virüs bulaştığından şüphelenir veya, güncel bir virüsten koruma yazılımı edinin. Virüsten koruma yazılımı üreticilerinin bir listesi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
49500 Virüsten koruma yazılımı satıcılarının listesi

Özellikler

Makale numarası: 310585 - Last Review: 7 Haziran 2013 Cuma - Gözden geçirme: 2.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
 • Microsoft Windows XP Professional x64 Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbenv kberrmsg kbprb kbui kbmt KB310585 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 310585

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com