Počítač nepřejde úsporný režim, pokud je profil možností napájení nastaven úsporného režimu po 45 nebo více minut

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 310601 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Příznaky

Když nastavíte profil možností napájení tak, aby váš počítač přejde do úsporného režimu po 45 nebo více minut, počítač, nesmíte zadat úsporného režimu po 45 nebo více minut.

Příčina

Tomuto problému může dojít, pokud je počítač napájen a pohotovostní čas se nastaví na 45 nebo více minut. Když počítač je napájen, je nečinný po dobu asi 30 minut nečinnosti Plánovač úkolů systému Windows XP service spuštěna systému úlohy údržby a resetuje čítač nečinnosti systému je spuštěna tyto úkoly. Pokud nastavíte 45 nebo více minut systémový čas úsporném režimu, nečinnosti Plánovač úloh spustí každých 30 minut a resetuje čítač nečinnosti systému. Z tohoto důvodu nelze zadat počítač úsporný režim.

Řešení

Tento problém vyřešíte pomocí nejnovější aktualizace service pack pro systém Windows XP. Další informace získáte klepnutím na následující číslo článku databáze Microsoft Knowledge Base:
322389 Jak získat nejnovější aktualizaci service pack pro systém Windows XP

Informace o opravě hotfix

Podporovaná oprava hotfix je k dispozici od společnosti Microsoft. Tato oprava hotfix je však určena pouze problém popsaný v tomto článku. Použití této opravy hotfix pouze u systémů, ve kterých dochází k tomuto konkrétnímu problému. Tato oprava hotfix může být dále testována. Proto pokud není přísně tento problém, doporučujeme počkat na další aktualizaci softwaru, která bude tuto opravu hotfix obsahovat.

Pokud je oprava hotfix je k dispozici ke stažení, je sekce "Hotfix stažení k dispozici" v horní části tohoto článku. Pokud tento oddíl není uveden, obraťte se na podporu a služby zákazníkům společnosti, jak získat opravu hotfix.

Poznámka: Pokud nastanou další problémy nebo řešení potíží je vyžadován, pravděpodobně vytvořit samostatnou žádost. Výdaje na technickou podporu se bude u dalších otázek a problémů, které nelze vyřešit určitou konkrétní opravy hotfix. Úplný seznam telefonních čísel služeb zákazníkům společnosti Microsoft a podpoře nebo vytvořit zvláštní požadavek na službu navštivte následující Web společnosti Microsoft:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Poznámka: "Hotfix stažení k dispozici" formulář zobrazí jazyky, pro které je oprava hotfix je k dispozici. Pokud váš jazyk není uveden, je to, protože oprava hotfix není k dispozici pro daný jazyk.

Informace o souboru

Anglická verze této opravy má následující atributy souborů nebo novější:
  Date     Time  Version   Size   File name
  -------------------------------------------------------
  26-Nov-2001 13:59  5.1.2600.21 250,368 Mstask.dll
  26-Nov-2001 13:59  5.1.2600.21  9,728 Mstinit.exe
  26-Nov-2001 13:59  5.1.2600.21 158,720 Schedsvc.dll
  26-Nov-2001 13:50  5.1.2600.21 155,136 Srsvc.dll
				

Prohlášení

Společnost Microsoft potvrzuje, že se jedná o problém v produktech této společnosti, které jsou uvedeny v části "Platí pro". Tento problém byl poprvé opraven v aktualizaci Windows XP Service Pack 1.

Další informace

Po instalaci této opravy hotfix, pokud je čas do úsporného režimu více než 15 minut, úsporného režimu může zpozdit o přibližně 15 minut jednou každých 3 dny. Pokud je systém nečinný a spuštěn napájen, naplánuje Windows některé úlohy údržby. Některé nečinné úlohy může způsobit vysoké využití procesoru a využití disku, který je příčinou zpoždění při přechodu do úsporného režimu.

Jiné služby a programy jiných výrobců, může být spuštěna během doby nečinnosti systému; Tyto programy a služby mohou způsobit více než 10 procent procesoru a využití disku. To je příčinou zpoždění při přechodu do úsporného režimu.

Další informace o souvisejícím tématu získáte klepnutím na následující číslo článku databáze Microsoft Knowledge Base:
899975Systém Windows XP nelze přejít do úsporného režimu po přesné období, které je nakonfigurováno v profilu možnosti napájení


Poznámka: Pokud používáte systém Windows Vista, můžete navštívit následující web společnosti Microsoft nápovědu pro spotřebu a baterie života napájením:
Po instalaci této opravy hotfix nečinnosti Plánovač úloh systému služba je spuštěna v případě, že je počítač nečinný po dobu přibližně 15 minut; Naplánuje úkol údržby systému, pokud je dostatek času vlevo k dokončení úkolu bez nulování čítače systém nečinný.

Systém nečinný Plánovač úloh služby monitory systému na nečinnost. Systém je považován za nečinný, pokud za posledních 10 minut:
 • Neexistuje žádný vstup uživatele.
 • Využití procesoru a disk je menší než 10 procent.
 • Systém není napájen bateriemi.
 • Nejsou spuštěny programy prezentace (například prezentace nebo přehrávání videa).
Pokud tyto podmínky, služba vytvoří snímek systému pro všechny nové úkoly, které jsou spuštěny v systému každou minutu po dobu 3 minut. Pokud je spuštěn žádný nový úkol, služba je připravena plánovat všechny úlohy ve frontě. Ty lze spustit při nečinnosti systému. Pokud je ve frontě úloh, spustí služba Plánovač úloh nečinnosti systému ve frontě úloh. Služba Plánovač úloh nečinnosti systému čítač nečinnosti systému explicitně nezmění.

Pokud spuštění naplánované úlohy a používá více než 10 procent využití procesoru a disk po dlouhou dobu, zjišťování stavu nečinnosti systému režimu jádra podprocesu Určuje, že systém není nečinný a resetuje čítač nečinnosti systému na nulu. To způsobí zpoždění v přechodu do úsporného režimu.

Následující úkoly mohou být ve frontě a může být naplánována během doby nečinnosti systému:
 • Rozložení disku úkolu:

  Při spuštění počítače, je tento úkol ve frontě během doby nečinnosti systému. Je-li službu Plánovač úloh nečinnosti systému naplánuje spuštění této úlohy, bude systém Windows zkontroluje registru určit, kdy byl naposledy spuštěn úloh rozložení disku. Pokud byla úloha spuštěna za poslední 3 dny, proces pokračuje. V opačném případě se ukončí proces. Proces pokračuje, zjistí-li byly mnoho změn v rozložení disku při posledním spuštění této úlohy. Úkol je requeues, 32 procesy vytvořené v systému. Chcete-li najít významné změny v rozložení, vypadá na soubory, které jsou ve scénáři soubory ve složce Windows\Prefetch. Tyto soubory scénář Zobrazit soubory, které se používají při spuštění programu a spouštění počítače. Tyto typy souborů pro optimální rozložení na disku. Pokud tento proces pokračuje, aktualizuje se rozložení disku. To zase může způsobit více než 10 procent využití procesoru nebo disku. Při použití dostane vysoké, podprocesů režimu jádra systému nečinnosti detekce sleduje tuto změnu a resetuje čítač nečinnosti systému. To je příčinou zpoždění při přechodu do úsporného režimu.
 • Úloha obnovení systému
 • Nápověda služby a shromažďování dat úkolů
Systém Windows XP je určen automaticky provést úlohy údržby a zvýšit výkon a spolehlivost. V případě, že počítač je napájen a nečinnosti, systému Windows XP nedojde k vypnutí ihned počítač. Místo toho poskytuje možnost systém údržbu spustit několik minut. Tyto úlohy údržby systému patří optimalizace rozložení disku zlepšit výkon (například pro rychlé spuštění) a příprava systému Automatické body obnovení, zvýšení spolehlivosti. Tyto úkoly nesmí zpozdit napájení dolů (pozastavit) v počítači více než 15 minut. Tyto úlohy se nespustí, pokud je počítač napájen bateriemi. Obvykle tyto úkoly jsou dokončeny prvním počítači zůstane nečinnosti po spuštění. Tyto úkoly slouží k a ujistěte se, že ani po dlouhé použití počítače udržuje jeho výkon a spolehlivost.

Vlastnosti

ID článku: 310601 - Poslední aktualizace: 18. května 2011 - Revize: 3.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Professional
Klíčová slova: 
kbautohotfix kbhotfixserver kbqfe kbbug kbenv kbfix kbsysadmin kbwinxpsp1fix kbmt KB310601 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:310601

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com