Güç seçenekleri profili 45 dakika veya sonrasında bekleme moduna geçecek biçimde ayarlanırsa bilgisayar bekleme moduna geçmiyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 310601 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Bilgisayarınızı bekleme 45 veya birkaç dakika sonra girer, güç seçenekleri profili ayarladıktan sonra bilgisayarınızı bekleme 45 veya birkaç dakika sonra giremezsiniz.

Neden

Bilgisayarınız AC gücüyle çalışıyorsa ve bekleme süresi, daha fazla ya da 45 dakika olarak ayarlandığında, bu sorun oluşabilir. Bilgisayarınız AC gücüyle çalışıyorsa ve yaklaşık 30 dakika boyunca boşta kaldığında, Windows XP boşta Görev Zamanlayıcı hizmeti, sistem bakım görevleri çalıştırır ve bu görevleri çalışırken, Sistem boşta sayacı sıfırlanır. Sistem bekleme süresi, daha fazla ya da 45 dakika olarak ayarlarsanız, boşta Görev Zamanlayıcı hizmeti her 30 dakikada başlatır ve Sistem boşta sayacı sıfırlanır. Bu nedenle, bilgisayarınız bekleme konumu giremezsiniz.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için, en son Windows XP hizmet paketini edinin. Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
322389en son Windows XP hizmet paketi nasıl elde edilir

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltme ek sınamaya tabi olabilir. Bu nedenle, bu sorun nedeniyle önemli ölçüde etkilenmediyseniz, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.

DOSYA BİLGİLERİ

Bu düzeltmenin İngilizce sürümünde aşağıdaki dosya öznitelikleri veya üstü bulunur:
  Date     Time  Version   Size   File name
  -------------------------------------------------------
  26-Nov-2001 13:59  5.1.2600.21 250,368 Mstask.dll
  26-Nov-2001 13:59  5.1.2600.21  9,728 Mstinit.exe
  26-Nov-2001 13:59  5.1.2600.21 158,720 Schedsvc.dll
  26-Nov-2001 13:50  5.1.2600.21 155,136 Srsvc.dll
				

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Windows XP Service Pack 1'de giderilmiştir.

Daha fazla bilgi

Bekleme zaman 15 dakikadan fazla ise, bu düzeltmeyi uyguladıktan sonra bekleme yaklaşık 15 dakika ile 3 günde gecikebilir. Windows, Sistem boşta kalma ve çalışan AC gücüyle çalışırken bazı bakım görevlerini zamanlar. Boşta kalma bazı görevler, yüksek CPU ve bekleme girmenize gecikmelere neden olan disk kullanımı neden olabilir.

Diğer üçüncü taraf programlar ve hizmetler, Sistem boşta kalma süresi sırasında çalışıyor olabilir; bu programları ve Hizmetleri 10'dan fazla CPU yüzde ve veya disk kullanımını neden olabilir. Bu, gecikmeler bekleme girmenize neden olur.

İlgili bir konu hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
899975Windows XP Güç seçenekleri profili yapılandırılmış bir tam süre bekleme moduna geçmiyor


Not Windows Vista kullanıyorsanız, güç tüketimi ve pil ömrü sorunları ile ilgili Yardım için aşağıdaki Microsoft Web sayfasını ziyaret edebilirsiniz:
Fix problems in which power consumption is more than expected or the battery life is short
Bilgisayarınız boştayken, yaklaşık 15 dakikadır, bu düzeltmeyi uyguladıktan sonra Sistem boşta Görev Zamanlayıcı hizmeti başlatıldığında, Sistem boşta sayacı sıfırlamadan görevi tamamlamak için kalan süre ise, Sistem bakımı görev zamanlar.

Boşta kalması için Sistem boşta Görev Zamanlayıcı hizmeti monitörlerin sistemi. Sistem, son 10 dakika Boşta olmasını kabul edilir:
 • Kullanıcı girdisi yok.
 • CPU ve disk kullanım yüzde 10'dan daha az olur.
 • Sistem pille çalışıyor.
 • Sunu programları (örneğin, bir slayt gösterisi veya film oynatma) çalıştırıyorsunuz.
Bu koşul, hizmetin sistem anlık her 3 dakikada dakikadır sistemde çalışmakta olan tüm yeni görevler için alır. Yeni bir görev çalıştırıyorsa, hizmet herhangi bir kuyruğa atılmış görevleri planlamak hazırdır. Sistem boşta kaldığında kodlar çalıştırılabilir. Kuyruğa atılmış bir görev varsa, Sistem boşta Görev Zamanlayıcı hizmeti, sıraya alınan görev çalışır. Sistem boşta Görev Zamanlayıcı hizmeti, Sistem boşta sayacı açıkça değiştirmez.

Zamanlanmış görevi yürütecek ve CPU ve disk kullanım yüzde 10'den fazla uzun bir süredir kullanılıyorsa, bu iş parçacığının Çekirdek modu Sistem boşta algılama Sistem boşta değil ve Sistem boşta sayacı sıfırlar belirler. Bu, bir gecikme bekleme girmenize neden olur.

Aşağıdaki görevler, sıraya ve Sistem boşta kalma süresi sırasında zamanlanabilir:
 • Disk düzeni görev:

  Bilgisayarı başlattığınızda, Sistem boşta kalma süresi sırasında çalıştırmak için bu görev sıraya. Windows, Sistem boşta Görev Zamanlayıcı hizmeti bu görevi çalışmak üzere zamanlar, disk düzeni görev son çalıştırıldığı zaman belirlemek için kayıt defterini denetler. Görev için son 3 gün çalıştırılmadı ise, işlem devam eder. Aksi durumda, işlem sonlandırılıyor. Işlem devam ederse, edilmiştir, birçok değişiklikler bu görevi çalıştırıldığı son tarihe disk düzende belirler. Sistem üzerinde 32 işlemleri oluşturduktan sonra görev requeues. Önemli değişiklikler düzende bulmak için <a0></a0>, en Windows\Prefetch klasöründe <a1>Senaryo</a1> dosyalarında bulunan dosyaları arar. Bu senaryo dosyaları, program başlangıç ve bilgisayar başlatma sırasında kullanılan dosyaları gösterir. Bu disk üzerinde en iyi şekilde düzenlemek için dosyalarıdır. Işlem devam ederse, disk düzeni güncelleştirir. Bu yüzde 10'dan fazla sırayla neden olabilir ya da disk CPU kullanımı. Kullanımı yüksek gittiğinde, iş parçacığının Çekirdek modu Sistem boşta kalma algılaması, bu değişiklik izler ve Sistem boşta sayacı sıfırlanır. Bu, gecikmeler bekleme girmenize neden olur.
 • Sistem Geri yükleme görev
 • Hizmetleri Yardımı'nı ve veri toplama görev
Windows XP, otomatik olarak performansını ve güvenilirliğini artırmak için bakım görevleri tamamlamak için tasarlanmıştır. Bilgisayarınız AC gücüyle boşta görüntülendiğinde, Windows XP hemen bilgisayarınızı güç değil. Bunun yerine, bir şans sistemi bakım görevlerini bir kaç dakika çalışmasına sağlar. Bu bir sistem bakım görevlerini (için hızlı başlatır gibi) performansını ve güvenilirliğini artırmak için geri yükleme noktaları otomatik olarak Sistem Hazırlama iyileştirmek için disk düzeni en iyileştirme içerir. Bu görevleri aşağı başlatırken geciktirmek değil (15 dakikadan fazla bir süre için askıya alma bilgisayar). Bilgisayarınız pil gücüyle çalışıyorsa, bu görevler çalışmayabilir. Genellikle, bu görevler, ilk kez başlatma işleminden sonra bilgisayarınız boşta bırakılır tamamlanır. Bu görevler, bilgisayarınızı uzun kullanıldıktan sonra bile, performans ve güvenirliği tutar emin olmak için yardımcı olur.

Özellikler

Makale numarası: 310601 - Last Review: 17 Mayıs 2007 Perşembe - Gözden geçirme: 1.9
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbautohotfix kbhotfixserver kbqfe kbbug kbenv kbfix kbsysadmin kbwinxpsp1fix KB310601 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:310601

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com