Sürücü havuzundan bir CD-ROM veya DVD sürücüsünü kaldırdıktan sonra bilgisayarınız yanıt vermeyebilir

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 310664 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Bilgisayarınız çalışırken, CD-ROM veya DVD sürücüden sürücü bölmesiyle ayırma denemesi, yanıt vermeyebilir. Genellikle, bu kısayol, ya da görev çubuğunun durum alanındaki Donanımı Güvenle Kaldır simgesini tıklatarak sürücüyü ayırmak veya mandalını Aygıt Bölmesi'ni kullanarak kilidini açın.

Bazı bilgisayarlarda, sürücüyü etkin olarak ayırma desteklemiyor olabilir ve bekleme modu, size aygıtı ne zaman otomatik olarak girebilirsiniz. Sürücüyü kaldırmadan bilgisayar bekleme modundan devam ederseniz, sürücü bölmesi ' sürücü kaldırana kadar bilgisayar askıda kalabilir.

Neden

Bu sorun, sürücü sürücü bölmesiyle etkin sırasında yordamı ayırmak ise bir CD-ROM sürücüsü veya DVD sürücüsü UltraDMA (Ultra doğrudan bellek erişimi) modunu seçerseniz ve sürücünün doğru aktarım modunu reprogram oluşur. Bu sürücü ve denetleyici bir "yetersiz eşitleme" koşulu bırakır; sürücüye verilen Modu Sense komutu kaybolur, bilgisayarı için bir yanıt beklerken askıda kalmasına neden olur.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için, en son Windows XP hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
322389en son Windows XP hizmet paketi nasıl elde edilir

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltme ek sınamaya tabi olabilir. Bu nedenle, bu sorun nedeniyle önemli ölçüde etkilenmediyseniz, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.

DOSYA BİLGİLERİ

Bu düzeltmenin ingilizce sürümünde aşağıdaki dosya öznitelikleri olmalı veya daha yenisi:
  Date     Time  Version   Size   File name Platform
  -------------------------------------------------------------
  02-Nov-2001 19:11 5.1.2600.18 86,784  Atapi.sys Intel
  02-Nov-2001 19:11 5.1.2600.18 304,128 Atapi.sys 64-bit
				

Pratik Çözüm

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, PIO modu, bilgisayarın temel giriş/çıkış sisteminde (BIOS)'ni seçin.

Durum

Microsoft, bu makalenin başında listelenen Microsoft ürünlerinde bir sorun olduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Windows XP Service Pack 1'de giderilmiştir.

Özellikler

Makale numarası: 310664 - Last Review: 17 Mayıs 2007 Perşembe - Gözden geçirme: 1.5
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbautohotfix kbhotfixserver kbqfe kbbug kbfix kbhardware kboswin2000fix kbwinxpsp1fix KB310664 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:310664

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com