Ako vyriešiť otázky odkaz v databáze programu Access

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 310803 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

SUHRN

Tento článok popisuje problémy, ktoré sa týkajú použitia odkazy v databáze programu Access.

Pochopenie odkaz chyby si vyžaduje porozumenie oboch ako knižnice odkazuje prístup databázu a čo je potrebné nainštalovať databázy na cieľový počítač bez porušenia tieto odkazy. Tento článok je súhrn takto témy:
 • Prezeranie prístup databázové referencie
 • Riešenie Microsoft Visual Basic pre aplikácie odkazy v programe Access
 • Pochopenie odkaz chybové hlásenia
 • Riešenie problémov odkaz na rozvoj počítač
 • Distribúcia databázové súbory
 • Aktualizuje zoznam referenčných
 • Distribúcia databázové súbory, ktoré majú ActiveX Ovládacie prvky
 • Znova zaregistrovať súbor súbor

DALSIE INFORMACIE

Prezeranie prístup databázové referencie

Zobrazenie aktuálnej databáze odkazy:
 1. Otvorte databázu.
 2. Stlačte klávesy ALT + F11 Spustite Editor jazyka Visual Basic.
 3. Na Nástroje ponuky, kliknite na tlačidlo Odkazy.

Riešenie Visual Basic odkazy v programe Access

Program Access načíta príslušné súboru (napríklad typ knižnice, Objektová knižnica alebo control library) pre každý odkaz podľa informácie, ktoré sa zobrazia v Odkazy rámček. Ak prístup nemôže nájsť súbor, program Access spustí takto postupy na vyhľadanie súboru:
 1. Prístup skontroluje, či je odkazovaný súbor Aktuálne načítané v pamäti.
 2. Ak súbor nie je načítaný v pamäti, program Access sa pokúsi overiť že RefLibPaths kľúč databázy Registry neexistuje. Ak existuje kľúč, program Access hľadá pomenované hodnota, ktorá má rovnaký názov ako referenčný. Ak sa nájde zhodné, prístup načíta odkaz zo cestu pomenovanú hodnotu k.
 3. Program Access potom vyhľadáva odkazovaný súbor v nasledovných umiestneniach a v tomto poradí:
  1. Aplikácie priečinku (umiestnenie Súbor Msaccess.exe).
  2. Aktuálny priečinok, ktorá sa zobrazí, ak kliknete na tlačidlo Otvorené na Súbor ponuka.
  3. Priečinok Windows alebo Winnt kde operačného systému súbory sú spustené.
  4. Priečinok systému Windows alebo Winnt priečinok.
  5. Priečinky v systémovej premennej PATH, ktoré sú priamo prístupné pomocou operačného systému.
 4. Ak prístup nemôže nájsť súbor, odkaz chyba vyskytuje.

Pochopenie odkaz chybové hlásenia

Existuje niekoľko chybových hlásení, ktoré sa vzťahujú k chýbajúci súbor alebo na súbor, ktorý má inú verziu z verzie, ktorý sa používa v databáza. Vo väčšine prípadov môžete vyhľadávať v databáze Microsoft Knowledge Base článok o konkrétnom chybovom hlásení a potom vyriešiť chyby zo krokov uvedených v článku. V niektorých prípadoch závislosť súbor nie je správne priraďujú k primárny súbor.

Nasledujúci zoznam popisuje niektoré referenčné chybové hlásenia, ktoré sa môžu zobraziť. Avšak, Všimnite si, že zoznam neobsahuje všetky možné odkaz chyby správy.
 • "Metóda MethodName objektuNázov_objektu Zlyhalo"

  Zvyčajne sa vám môže zobrazí toto chybové hlásenie, ak sa vyskytne problém s typom programovania knižnice, napríklad neplatné údaje prístup objekt (DAO) knižnica DLL Súbor (DLL). Môžete vyhľadávať v databáze Microsoft Knowledge Base články, Opíšte rôzne formy toto chybové hlásenie.
 • "Funkcia nie je k dispozícii vVyužitie výraz"

  Môže sa zobraziť toto chybové hlásenie, ak sa vyskytol problém s programovania knižnice typov, alebo ak kód osobitne nevyžadujú von správne knižnice a súbor je uvedený na nižšiu prioritu v zozname odkaz ako súbor, ktorý obsahuje rovnaké Funkcia názov--napríklad, ak sa s údajový objekt ActiveX DAO kód Knižnica (ADO) uvedené na vyššiu prioritu než DAO knižnice. Môžete tiež Toto chybové hlásenie Ak formulár alebo zostava obsahuje ovládací prvok ActiveX.
 • "Nemôže nájsť project or library"

  Môže sa zobraziť Toto chybové hlásenie Ak prístup nemôže nájsť súbor v zozname odkaz. Často súbor je označená ako Chýba v Odkazy dialógové okno. Niekedy súbor existuje v počítači rozvoja ale nie na cieľovom počítači.Ďalšie informácie o Táto chyba, kliknutím na nasledujúce číslo článku zobrazte článok v Microsoft Knowledge Base:
  208218 ACC2000: Funkcie VBA prestávke v databáze s chýbajúcimi odkazmi
 • "Premennej nie je definovaný" alebo "používateľom definovaný typ nie definuje"

  Môže sa zobraziť niektoré z týchto chybových hlásení Ak používate Používateľ Sprievodca úrovňami zabezpečenia databázy, že odkazy knižnice iných ako knižnice, ktoré sú zahrnuté predvolene. Napríklad, odkazy na automaticky nevytvorí knižníc, ktoré existovali v databáze nezabezpečené v databáze nový, zabezpečené.
 • "Chyba spustenia 5," "neplatný procedure call alebo tvrdenie," "Knižnica, ktorá obsahuje tento symbol nie odkazuje aktuálne projekt,"alebo" knižnica, ktorá obsahuje tento symbol nie odkazuje Súčasný projekt, takže je nedefinovaný symbol"

  Môže sa zobraziť jedno z týchto chybových hlásení, ak existuje odkaz na databázu, typ knižnice, alebo Objektová knižnica, ktorá je označená ako Chýba.Ďalšie informácie, kliknite na tlačidlo nasledujúce číslo článku databázy Microsoft Knowledge Base:
  231413 ACC2000: Chybové hlásenia, ktoré určujú chýba odkaz
 • "Súčasť ActiveX nemôžete vytvoriť objekt"

  Toto chybové hlásenie neznamená nevyhnutne, že ovládací prvok ActiveX je zapojený. Napríklad, jeden pravdepodobnou príčinou je že DAO, ktorá je súčasťou ActiveX, objekt sa nedá vytvoriť, pretože DAO automatizačný Server nemôže spustiť. Často príčinou je, že dll, ktoré poskytujú uvádzaný funkčnosť pre program nie je registrované alebo sú nesprávne zaregistrované.Pre Ďalšie informácie o tejto chybe, kliknutím na nasledujúce číslo článku zobrazte článok v databáze Microsoft Knowledge Base:
  244264 INFO: Riešenie problémov chyba 429, keď automatizácia aplikácie balíka Office
  Hoci tento článok je napísaný z vizuálnej Základné pohľadu, zahŕňa mnohé príčiny tejto chyby.

Riešenie problémov odkaz na počítači, rozvoj

Vytvoriť novú, prázdnu databázu a potom Import objektov z iný súbor databázy môžete vytvoriť odkaz otázky, ak kód alebo ActiveX kontroly spoliehať na odkazy, ktoré nie sú zahrnuté do databázy podľa predvoleného nastavenia. The predvolené odkazy pre databázy programu Access 2000 sú:
 • Visual Basic for Applications
 • Objektová knižnica programu Microsoft Access 9.0
 • OLE automatizácie
 • Knižnica Microsoft ActiveX Data Objects (ADO) 2.1
Ak má zdroj inú databázu Access 2000, overiť, že odkazy zápas. Ak zdroj je v staršej verzii programu Access, DAO 3.5 alebo skôr sa pravdepodobne používa; Avšak, Access 2000 neposkytuje DAO 3.5 prostredníctvom predvolené. Skúste odstrániť odkaz na ADO 2.1 knižnice (ak existuje) a Pridanie odkazu na DAO 3.6 Objektová knižnica.

Ak ste konvertovali databázu zo staršej verzie programu Access a databázy obsahuje odkaz na súbor Utility.mda, vo väčšine prípadov môžete odstrániť tento odkaz pretože funkcie, že tento odkaz vyžaduje sú zahrnuté v predvolenom odkazy v programe Access 2000. Ak sú odkazy na starších verziách DAO, môžete tiež odstrániť tieto odkazy, pretože DAO 3.6 možné riešenie týchto funkcie.

Ak chcete pridať odkaz do knižnice:
 1. Otvorte databázu.
 2. Stlačte klávesy ALT + F11 Spustite Editor jazyka Visual Basic.
 3. Na Nástroje ponuky, kliknite na tlačidlo Odkazy.
 4. Podľa Dostupné odkazy, kliknutím začiarknite políčko vedľa názvu knižnice, a potom kliknite na tlačidlo ok.
Ak chcete odstrániť odkaz do knižnice:
 1. Otvorte databázu.
 2. Stlačte klávesy ALT + F11 Spustite Editor jazyka Visual Basic.
 3. Na Nástroje ponuky, kliknite na tlačidlo Odkazy.
 4. Podľa Dostupné odkazy, kliknutím zrušte začiarknutie políčka vedľa názvu knižnice, a potom kliknite na tlačidlo ok.

Distribúcia databázové súbory

Existujú dva základné databázy súboru distribučné metódy. môžeš Skopírujte súbor z počítača, rozvoj na cieľovom počítači, alebo môžete na vytvorenie inštalačného balíka použiť balík a nasadenie sprievodca.

Ak Skopírujte súbor z počítača, rozvoj chcete na cieľový počítač len súbor databázy sa skopíruje. Musíte ručne zabezpečiť, že všetky súbory sú uvedené v zozname odkaz sú k dispozícii, úrovni správnu verziu a v rovnaké relatívne umiestnenie na cieľovom počítači ako na rozvoj počítač.

Ak používate balík a nasadenie sprievodca vytvoriť setup balík, označovať článku databázy Knowledge Base, ktorý slúži ako kontrolný zoznam na vývoj aplikácií run-time v programe Access. Ďalšie informácie o kontrolný zoznam, kliknutím na nasledujúce číslo článku zobrazte článok v Microsoft Knowledge Base:
247530 MOD2000: Ako sa vyhnúť časté chyby pri vytváraní rozdeliteľných Run-Time aplikácie
Keď budete rozvíjať run-time aplikácie v programe Access Uvedomte si, že niektoré súbory operačného systému musí byť rozdelené s run-time aplikácia. Balenie týchto súborov sa vykoná automaticky prostredníctvom Balík a nasadenie Sprievodca súčasť Microsoft Office 2000 Developer. Niekedy verzie súborov, ktoré sú súčasťou závisí na druhej aplikácie, ktoré sú nainštalované na počítači, rozvoj a ktoré by mohli mať zmenené súbory operačného systému.

Po určité usmernenia obyčajne zabezpečí, že verzie súborov, aby ste používaní nie v rozpore s súborov na cieľovom počítači pri inštalácii run-time aplikácia. Tu sú usmernenia:
 1. Rozvíjať databázy programu Access na akomkoľvek počítači.
 2. Vytvoriť prostredie počítača, kde sa pevný disk bola prepracovaný a kde len najskorší verzie uplatniteľných prevádzkových systém Office a Office 2000 Developer je nainštalovaný. Spustiť súbor Nasadenie sprievodca na tomto počítači na vytvorenie run-time verzie a aplikácia. To zaručuje, že revízia úrovne súborov bude fungovať na akékoľvek cieľových počítačov.
 3. Vytvoriť prostredie počítača, kde sa pevný disk bola prepracovaný a tam, kde je nainštalovaný operačný systém. Test run-time aplikácia v tomto prostredí.
  • Ak aplikácia nespustí úspešne, viete že je niečo zle s aplikácie sama. Potrebujete identifikovať a opravte problém pred distribúciou žiadosti.
  • Ak uplatňovanie úspešne pracuje na test počítači, ale nefunguje na cieľovom počítači, viete, že existuje niečo zlé na cieľovom počítači, skôr ako v žiadosti. potrebuješ zistiť a opraviť pravdepodobný dôvod na cieľovom počítači, pravdepodobne nezlučiteľnosť alebo poškodeného súboru.

Obnovuje sa zoznam referencií

Ak problém odkaz zahŕňa ovládací prvok ActiveX, môžete niekedy problém odstrániť pomocou osviežujúci zozname odkaz. Ak chcete obnoviť odkaz zoznam:
 1. V editore jazyka Visual Basic kliknite Odkazy na Nástroje ponuka.
 2. V Odkazy dialógové okno, vybrať odkaz, ktorý nie je už kliknutím vybratá, poznačte ktorých jedno vyberte a potom kliknite na tlačidlo ok.
 3. Na Nástroje ponuky, kliknite na tlačidlo Odkazy znova.
 4. Kliknutím zrušíte výber odkaz, a potom kliknite na tlačidlo ok.

Distribúcia databázové súbory, ktoré majú ovládacie prvky ActiveX

Existujú dva druhy licencií pre ovládacie prvky ActiveX: návrhu licencie a licenciu run-time.
 • Návrhu licencia umožňuje vložiť licencovaný Ovládacie prvky ActiveX z Office 2000 Developer do formulárov a zostáv v programe Access databáza.
 • Run-time licencia umožňuje použiť ovládacie prvky ActiveX v databáze programu Access na počítači, ktorý nemá Office 2000 Developer nainštalované, ale run-time licencia vám nepovoľuje vložiť novú licenciu Ovládacie prvky ActiveX. Chcete nainštalovať run-time licenciu, distribuovať prvkov ActiveX kontroly pomocou balík a nasadenie sprievodca, ktorý píše licencia pre kontroly v cieľovom počítači registry.
A Chýba príznak, ktorý môže zobraziť, keď otvoríte modul v návrhovom zobrazení a kliknite na tlačidlo Odkazy na Nástroje ponuka, naznačuje, že odkaz na Common Dialog kontrolu na cieľovom počítači nezodpovedá zdroj v súbore databázy z rozvoj počítač.

Ak distribuujete databázu bez Inštalácia rozdeliteľných Common Dialog kontroly, ovládacieho prvku odkaz môže byť označené ako Chýba, alebo sa môže zobraziť chybové hlásenie, že "nemáte licencie požadovanej používať tento ovládací prvok ActiveX"Ak-rozdeliteľných kontroly je už nainštalovaný na cieľovom počítači.

Aj keď databázy súbor je súčasť run-time aplikácie, môže sa zobraziť chybové hlásenie, že "Nemáte licenciu povinní používať tento ovládací prvok ActiveX" Ak rozdeliteľných ovládací prvok, ktorý už je nainštalovaný na cieľovom počítači je neskoršie verzie ako ovládací prvok, ktorý je poskytnutých run-time aplikácia. Tento problém sa môže vyskytnúť, pretože inštalačný program neprepíše novšie verzie súboru v staršej verzii toho istého súboru.

Znova zaregistrovať súbor súbor

Je možné pre súbor v zozname odkaz bez správne registrovaných v databáze registry. Ak máte podozrenie, že to by mohlo byť prípade, chcete znovu zaregistrujte súbor, postupujte nasledovne:
 1. V systéme Microsoft Windows NT 4.0, kliknite na tlačidlo Štart, ukážte na Nájsť, a potom kliknite na tlačidlo Súbory alebo priečinky, alebo v systéme Windows 2000, kliknite na tlačidlo Štart, ukážte na Vyhľadávanie, a potom kliknite na tlačidlo Pre súbory a Priečinky.
 2. V S názvom rámček, alebo v Vyhľadávanie súborov a priečinkov s názvom zadajte nástroj Regsvr32.exe.
 3. V Pozrite sa kliknite na tlačidlo koreň pevnom disku (obyčajne C:).
 4. Kliknutím vyberte možnosť Zahrnúť podpriečinky začiarkavacie políčko, ak už nie je vybratá, a potom kliknite na Nájsť teraz alebo Teraz vyhľadávanie.
 5. Po vyhľadaní súboru, kliknite na tlačidlo Štart, kliknite na tlačidlo Spustiť, a potom odstráňte čokoľvek, čo je v Otvorené rámček.
 6. Presúvanie Nástroj Regsvr32.exe súbor z vyhľadávače výsledky table Otvorené rámček.
 7. Opakujte kroky 2 až 6, tentoraz vyhľadávanieNázov súboru.dll, kdeNázov súboru je názov súboru, ktorý chcete znovu zaregistrujte.
 8. Po Názov súborusúbor .dll je v Otvorené rámček s Regsvr32.exe súbor, kliknite na tlačidlo ok.
 9. V programe Access, vyskúšajte, či problém stále existuje.
Ak nemáte na váš počítač súbor nástroja Regsvr32.exe Skontrolujte, či ostatné počítače pre súbor. Ak súbor nie je k dispozícii, môžete získať súbor z webovej lokality spoločnosti Microsoft. Ďalšie informácie získate kliknutím na číslo článku nižšie, čím zobrazíte článok v databáze Microsoft Knowledge Base:
161983 ACC: Regsvr32a.exe v stredisku pre prevzatie softvéru
POZNÁMKA: Nezabudnite si skompilovať všetky moduly po nastavení odkazy. Na skompilovať všetky moduly modul stále otvorený, kliknutím Kompilácie databáza na Ladiť ponuka. Ak modulov nezostavujú, môže byť ďalšie nevyriešené odkazy.
Note This is a "FAST PUBLISH" article created directly from within the Microsoft support organization. The information contained herein is provided as-is in response to emerging issues. As a result of the speed in making it available, the materials may include typographical errors and may be revised at any time without notice. See Terms of Use for other considerations.

Vlastnosti

ID článku: 310803 - Posledná kontrola: 1. novembra 2011 - Revízia: 2.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft Access 2000 Standard Edition
 • Microsoft Access 2002 Standard Edition
 • Microsoft Office Access 2003
 • Microsoft Office Access 2007
 • Microsoft Access 2010
Kľúčové slová: 
kbhowto kbenv kbinfo kbinterop kbprogramming kbmt KB310803 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:310803

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com