Sık karşılaşılan nedenlerinden biri, SQL Server hata iletisi 844 ya da hata iletisi 845 açıklaması

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 310834 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Bir bilgisayar yanıt vermeyebilir veya SQL Server arabellek mandallı hataları SQL Server hata günlüğüne yazar aynı anda bir zaman aşımına uğrar veya diğer bazı çalışmasının normal işlemler oluşabilir. Bir bir bölünme sonucunda ortaya çıkan hata iletileri şunlardır:
844 Hata: arabellek mandallı türü % d, bp % için beklenirken zaman aşımı oluştu. # x, sayfa % S_PGID, stat % # x, nesne KIMLIĞI % d: % d: % d, beklenecek devamı waittime % d..
Hata 845:, Arabellek mandallı türü %d sayfa % S_PGID, veritabanı KIMLIĞI: % d'için beklenirken zaman aşımı oluştu.
UYARı:, EC 6ed70090, 2 üzerindeki mandallı 6ed834bc 600 ikincil beklendi. BUF mandallı değil.

Neden

Hata iletileri, sisteminizin genel işletim ortamını bağlıdır. Aşağıdaki durumlardan biri overstressed bir sisteme neden olabilir:
 • Donanım, giriş/çıkış (g/Ç) ve bellek gereksinimlerini karşılamıyor.

 • Hatalı yapılandırılmış ve sınanmış ayarları.

 • Verimsiz tasarım.
Sistem aşırı yoğun bir yük altında veya sistem donanımının yeteneği aşan donanım talepleri olduğunda, sistem arabellek hata iletilerini neden olabilir. Bir stressed ortamının en sık karşılaşılan nedenlerinden bazıları şunlardır:

 • Donanım sorunları'nı tıklatın.
 • Sıkıştırılmış sürücüleri.
 • Varsayılan olmayan SQL Server yapılandırma ayarları.
 • Verimsiz sorgular ve/veya verimsiz bir dizin tasarımı.
 • Sık kullanılan veritabanı otomatik büyüme veya AutoShrink işlemleri.

Pratik Çözüm

Ortamınıza bağlı olarak sorunu gidermek için aşağıdaki adımları en az biri azaltmak veya hata iletileri elemek:
 • Herhangi bir donanım sorunları olup olmadığını belirleyin. SQL Server 2000 Books Online'da "Darboğazlarını tanımlama" konusuna başlamak için iyi bir yerdir. Bu ortam'ın yapılandırma, sorguları, gereksinimlerini hizmet ve yüklemek yeterli olacak biçimde, gerekirse, donanımınızı yükseltin.

 • Tüm donanımınız düzgün çalıştığını doğrulayın. Kütüğe kaydedilmiş hataları için denetleyin ve donanımınızın satıcısı tarafından sağlanan herhangi bir tanı programlarını çalıştırın.

 • Disk sürücülerinizi sıkıştırılmamış emin olun. Sıkıştırılmış sürücülerde veri veya günlük dosyaları depolamak "Fiziksel veritabanı dosyaları ve Filegroups" konusundaki SQL Server 2000 Çevrimiçi Kitapları'nda belirtildiği gibi desteklenmiyor. Sıkıştırılmış sürücü desteği hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
  231347INF: Sıkıştırılmış birimler üzerinde değil, desteklenen SQL Server veritabanları
 • Tüm bu seçenekleri devre dışı bıraktığınızda, hata iletileri görünmez, bkz:

  • SQL Server önceliği artırma yapılandırma seçeneği.
  • Hafif havuzu (fiber modu) seçeneği.
  • Çalışma kümesi boyutunu ayarlama seçeneği.


  Yukarıdaki ayarları genellikle KAPALı, varsayılan ayarda bırakılmayıp değiştirirseniz counter-productive olabilir. Ayarları hakkında daha fazla bilgi için "Yapılandırma seçeneklerini ayarlama" ve SQL Server 2000 Books Online'da "sp_dboption" konularına bakın.Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
  319942NASıL YAPıLıR: Doğru bir SQL Server yapılandırma ayarlarını belirleme
 • Sistemde kullanılan kaynakları azaltmak için sorgular ayarlayın. Performans ayarlama, bir sistem üzerindeki yük tek tek sorgular için yanıt süresini artırmak yanı saldırıların azaltılmasına yardımcı olur. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
  224587NASıL YAPıLıR: SQL Server'da Uygulama performansı sorunlarını giderme

 • Veritabanı boyutunuz değişikliklerin yükünü azaltmak için KAPALı AutoShrink özelliğini ayarlayın.

 • Seyrek olarak büyük artışlarla otomatik büyüme özelliği ayarladığınızdan emin olun. Veritabanlarınızı kullanılabilir alanı denetlemek için bir iş zamanlamak ve sonra da-yoğun olmayan saatlerde veritabanı boyutunu artırma.

 • Sonra 844 veya 845 hata iletileri kesintili, SQL Server 2000 Çevrimiçi Kitapları'de belirtildiği gibi hatalar yoksayabilirsiniz.

Başvurular

Sistem izlenmesi hakkında ve bazı değişiklikler bu makalenin "Geçici çözüm" bölümünde önerilen çözümü konusunda bilgi için SQL Server 2000 Books Online'da aşağıdaki konulara bakın:

"Hata günlükleri görüntüleme"
"En iyileştirme" veritabanı performans genel bakış
"Performansı değerlendiriliyor."
"Dizin"
"Dizin tasarlama"
"Dizin Ayarlama Sihirbazı"
"Sorgu çözümleniyor."

844 Ve bazı diğer belirli durumlarda ile birleştirilmiş 845, hata iletileri, bir hata yeri gösteren bazı örnekler vardır. Olası hatalar hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleleri görüntülemek üzere aşağıdaki makale numaralarını tıklatın:
309093Düzeltme: Önbellek yordamlar kaldırdığınızda arabellek tutma zaman aşımı veya Server Sluggishness oluşuyor
303640Düzeltme: Tutma zaman aşımı uyarıları hata günlüğü'nde görünüyor ve yavaş SQL Sunucu yanıtı etkin AWE ile oluşuyor

Özellikler

Makale numarası: 310834 - Last Review: 22 Şubat 2007 Perşembe - Gözden geçirme: 4.3
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft SQL Server 2000 Standard Edition
 • Microsoft SQL Server 2005 Standard Edition
 • Microsoft SQL Server 2005 Developer Edition
 • Microsoft SQL 2005 Server Enterprise
 • Microsoft SQL Server 2005 Express Edition
 • Microsoft SQL 2005 Server Workgroup
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbprb KB310834 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:310834

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com