Hata iletisi: Kur devam edemiyor. Microsoft Teknik Destek'e başvurun. (Hata: 3E6h)

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 311442 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Windows XP'ye yükseltmeye çalıştığınızda, aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz:
Önemli Hata
Kur devam edemiyor. Microsoft Teknik Destek'e başvurun. (Hata: 3E6h)
-VEYA-
Wınnt32 kullanarak bu program geçersiz bir işlem gerçekleştirdi. Wınnt32 KERNEL32.DLL modülünde geçersiz sayfa hatasına neden oldu

Çözüm

Hata birçok farklı durum kaynaklanabilir. Bu bölümde sunulan çözüm, diğer kullanıcılar için sorun sabit ve Windows XP Kur'un devam etmesi için izin verdiğiniz. Bu hata, yalnızca Windows XP yüklemesi sırasında olur, çünkü Windows XP Kur'yeniden çalıştırmadan önce bir çakışma olan uygulama kaldırarak sorunu çözdü mümkün olabilir. Bu sorunu, Windows XP Kur tamamlandıktan sonra çoğu durumda, uygulamanın yeniden yükleyebilirsiniz.

Dinamik güncelleştirme özelliği Windows XP için kullanılabilir olan güncelleştirmeleri yükleyerek bu sorunu çözebilirsiniz. Bunu yapmak için <a0></a0>, Windows XP Kur sırasında Güncelleştirilmiş kurulum dosyalarını (önerilen) Evet, karşıdanGüncel Kur dosyalarını Al</a0> iletişim kutusunda tıklatın. Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
311220Windows XP Kur'daki Dinamik Güncelleştirme özelliğinin açıklaması (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)
Dinamik Güncelleştirme'yi kullandıktan sonra bu hata devam ederse, veya, dinamik güncelleştirme kullanmak yapamıyorsanız, aşağıdakileri denetleyin:
 • Sistem Geri yükleme kaldırıcısını Pro tanımı Software. Bu yazılım yüklüyse kaldırmak için Denetim Masası ' ndaki Program Ekle/Kaldır aracını kullanın. Bu yazılım yalnızca Windows Millennium Edition üzerinde çalışacak biçimde tasarlanmıştır ve Windows XP'de yeniden unutmayın.
 • ıntuit QuickBooks. Bu yazılım yüklüyse kaldırmak için Denetim Masası ' ndaki Program Ekle/Kaldır aracını kullanın. Not Kur'u daha sonra başarıyla çalışırsa, bu programı yeniden yükleyebilirsiniz. Sorun, özellikle Windows XP Kur ile ilgili ve programın normal çalışmasını etkilemez.
 • Dell Dimension 8100. Turtle Beach, Noel Baba Cruz ses kartının C:\dell\drivers\r33637 sırasında yükleme dosyalarını var olup olmadığını denetleyin. Dosyaları varsa, aşağıdaki adımları izleyin:
  1. C:\Dell\Drivers\R33637\9x\Setup.exe Setup.old yeniden adlandırın.
  2. C:\Dell\Drivers\R33637\NT\Setup.exe Setup.old yeniden adlandırın.
 • Yankı ses ses kartları. Bunlar, modelleri Darla, Mia, Layla, Mona ve GINA içerir. Sistem bu ses kartları birini kullanıyorsa, en az yükseltme ses sürücüsünün sürüm 6.0. Ek bilgi için Yankı sesi Web sitesine bakın:
  http://www.echoaudio.com
  .
 • Başlangıç ayarları. Config.sys ve Autoexec.bat dosyalarını yeniden adlandırın ve sonra da Windows XP'YI yeniden yükleyin. Dosyaları yeniden adlandırma hakkında daha fazla bilgi için "Bir dosya veya klasör adını değiştirin." Yardım konusuna bakın...
Temiz önyükleme. Önceki adımlar sorunu gidermezse, Config.sys ve Autoexec.bat, dosyaları yeniden adlandırın, Microsoft Windows 98, Microsoft Windows 98 Second Edition veya Microsoft Windows Millennium Edition'da temiz önyükleme gerçekleştirme ve sonra da Windows XP'YI yeniden yükleyin.

Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleleri görüntülemek üzere aşağıdaki makale numaralarını tıklatın:
192926Windows 98 için Temiz Önyükleme Sorun Gidermesi Nasıl Gerçekleştirilir
267288Windows Millennium Edition'da temiz önyükleme nasıl gerçekleştirilir
CD ROM'u temizleyin. Yükseltme yine başarısız olursa CD-ROM'u temizleyin. CD-ROM temizleme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
218617CD-ROM veya DVD-ROM Okuma Sorunları Nasıl Giderilir
Kaldırma çevre birimleri. Sorun devam ederse, bilgisayarınızı başlatmak için gereken tüm dış donanım'ı kaldırın. Bu, tarayıcılar, USB hoparlörleri, dijital kameraları, Yazıcılar ve diğer çevresel aygıtlar da içerir.

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

Microsoft, teknik destek bulmanıza yardımcı olmak üzere üçüncü taraf iletişim bilgilerini sağlamaktadır. Bu bilgiler haber verilmeden değişebilir. Microsoft bu üçüncü taraf iletişim bilgilerinin doğruluğunu garanti etmez.
Microsoft, teknik destek bulmanıza yardımcı olmak üzere üçüncü taraf iletişim bilgilerini sağlamaktadır. Bu bilgiler haber verilmeden değişebilir. Microsoft bu üçüncü taraf iletişim bilgilerinin doğruluğunu garanti etmez.

Özellikler

Makale numarası: 311442 - Last Review: 2 Haziran 2006 Cuma - Gözden geçirme: 1.3
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbhotfixserver kbqfe kb3rdparty kbbug kbenv kberrmsg kbfix kbsetup KB311442 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:311442

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com