Oluşturan/Sahiplik hakları ilke düzenleyicisi tarafından kaldırılır

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 311444 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Ilkesi veya güvenlik şablonu Düzenleyicisi ek bileşenini kullanarak bir dosya veya kayıt defteri güvenlik ilkesi'ni düzenlediğinizde, hakları verilen veya oluşturan/sahip engellendi. Aşağıdakilere uygulanır</a0> seçeneği Bu klasör, alt klasörler ve dosyalar veya Bu anahtar ve alt anahtarlar için ayarlarsanız, Uygula veya Tamam ' ı tıklatarak değişiklikleri onaylamak için bu alt klasörleri ve dosyaları yalnızca veya yalnızca alt anahtarlar için sıfırlandı.

Bu durum, daha önce verilen veya reddedilen hakları kaybına yol açabilir ve hizmet veya programların çalışmamasına neden olabilir. Örneğin, basicdc.inf dosyasında tanımlandığı gibi aşağıdaki kayıt defteri anahtarının varsayılan iznini değiştirme yüklemesini Windows 2000 Service Pack 2 (SP2) başarısız için neden olur:
MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\WMI\Security

Çözüm

Bu sorunu gidermek için, en son Microsoft Windows 2000 hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
260910En son Windows 2000 hizmet paketi nasıl elde edilir

Pratik Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için <a0></a0>, güvenlik şablonunu değiştirme ve oluşturan/sahibi için doğru izni ayarlamak için Not Defteri'ni kullanın. Örneğin, basicdc.inf dosyasında tanımlanan varsayılan ayarlara göre MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\WMI\Security izni ayarlamak için <a0></a0>, gelen aşağıdaki satırı değiştirin.
MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\WMI\Security",2,"D:PAR(A;CI;KR;;;BA)(A;CIIO;KA;;;CO)(A;CI;KA;;;SY)
Aşağıdaki için:
MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\WMI\Security",2,"D:P(A;CI;GR;;;BA)(A;CI;GA;;;SY)(A;CI;GA;;;CO)
Bu şablonu doğrudan her birinin düzenler şablonu güvenlik şablonu Düzenleyicisi ek bileşenini kullanarak ayarları kaybetme riski değiştirmeyi unutmayın. Bu nedenle Microsoft, sağdaki açıkça ilke Düzenleyicisi'nde karşılık gelen kullanıcı için ayarlamanızı önerir. Bu makaledeki örnekte, bu yöneticisine Tam Denetim izinleri verme gerektirecektir.

Durum

Microsoft, bu makalenin başında listelenen Microsoft ürünlerinde bir sorun olduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Microsoft Windows 2000 Service Pack 4'te giderilmiştir.

Özellikler

Makale numarası: 311444 - Last Review: 24 Şubat 2014 Pazartesi - Gözden geçirme: 3.6
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows 2000 Server SP1
  • Microsoft Windows 2000 Server SP2
  • Microsoft Windows 2000 Advanced Server SP1
  • Microsoft Windows 2000 Advanced Server SP2
  • Microsoft Windows 2000 Professional SP1
  • Microsoft Windows 2000 Professional SP2
  • Microsoft Windows 2000 Datacenter Server SP2
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbhotfixserver kbqfe kbsecurity kbwin2ksp4fix kbbug kbfix kbgrppolicyprob kbsysadmin KB311444 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:311444

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com