CD-R veya CD-RW sürücüsünün yerine bir DVD veya CD-ROM sürücüsü taktıktan sonra diskteki dosyaları görüntüleyemiyorsunuz

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 311455 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

CD-R veya CD-RW sürücüsüne bir DVD veya CD-ROM sürücüsü değiştirebilirsiniz (örneğin, bir dizüstü bilgisayar), değiştirirseniz, CD-R, DVD veya CD-ROM'u sürücüye diskte olan dosyaları erişmek mümkün olmayabilir veya bir CD-RW karşın, bilgisayarın kapalı olan bir DVD veya CD-ROM sürücünüz sürücü ve sonra da bilgisayarı başlatın. Bu durumda, yine de dosyaları için bir komut istemini kullanarak erişebilirsiniz.

Neden

CD-R veya CD-RW sürücüsü olan bir DVD veya CD-ROM sürücünüz bilgisayar kapalı ve yeni sürücüye atanan aynı sürücü harfini değiştirirseniz, bu sorun oluşur.

Yazılabilir sürücü olarak CD-R veya CD-RW sürücünüz yüklendiğinde, Windows Gezgini, kendi sürücü harfi kayıt defterine kaydeder. Windows çalışırken CD-R veya CD-RW sürücüsünü değiştirirseniz (buna "sıcak değiştirme olarak" adı verilir), kayıt defteri bilgilerini otomatik olarak güncelleştirilir. Ancak, Bilgisayar kapalıyken CD-R veya CD-RW sürücüsüne değiştirmek, kayıt defteri bilgileri güncelleştirilmez ve Windows Gezgini'nde yeni sürücü yazılabilir aygıtı olarak davran dener.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için, en son Windows XP hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
322389en son Windows XP hizmet paketi nasıl elde edilir

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltme ek sınamaya tabi olabilir. Bu nedenle, bu sorun nedeniyle önemli ölçüde etkilenmediyseniz, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.

DOSYA BİLGİLERİ

Bu düzeltmenin ingilizce sürümünde aşağıdaki dosya öznitelikleri olmalı veya daha yenisi:
  Date    Time  Version   Size    File name
  -----------------------------------------------------
  20-11-2001 20:59 6.0.2600.2 8,220,720 Shell32.dll
				

Pratik Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm için aşağıdaki adımları izleyin:
 1. Windows Gezgini veyaBilgisayarım çalışıyorsa, bunu çıkın.
 2. Başlat ' ı tıklatın ve sonra Denetim Masası ' nı tıklatın.
 3. Yazıcılar ve diğer donanım'ı tıklatın ve sonra da Ayrıca bkz altında Sistem ' i tıklatın. (Denetim Masası'nda Klasik görünümü kullanıyorsanız, Sistem simgesini çift tıklatın.)
 4. Donanım</a0> sekmesinde, Aygıt Yöneticisi ' ni tıklatın.
 5. DVD/CD-ROM genişletin.
 6. Uygun aygıt'ı tıklatın ve sonra Eylem menüsünde Kaldır ' ı tıklatın.
 7. Aygıtı kaldırmak istediğinizi onaylamanız istendiğinde, Tamam ' ı tıklatın.
 8. Eylem menüsünde, Donanım değişikliklerini ara ' yı tıklatın. Bu, Windows'un yeni aygıtları algılamasını sağlar.
 9. Aygıt Yöneticisi'ni ve Denetim Masası'nı kapatın.

Durum

Microsoft, bu makalenin başında listelenen Microsoft ürünlerinde bir sorun olduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Windows XP Service Pack 1'de giderilmiştir.

Özellikler

Makale numarası: 311455 - Last Review: 15 Mayıs 2007 Salı - Gözden geçirme: 1.6
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbautohotfix kbhotfixserver kbqfe kbbug kbfix kbshell kbwinxpsp1fix KB311455 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:311455

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com