Použitie symbolového servera spoločnosti Microsoft na získanie súborov so symbolmi ladenia (Toto prepojenie môže smerovať na obsah, ktorý je z časti alebo celý v angličtine.)

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 311503 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

SUHRN

Tento článok popisuje referenčné symbolového servera spoločnosti Microsoft na získanie symbolom informácie o ladení.

Kliknite na Hraťtlačidlo zobrazte túto ukážku multimediálneho. Microsoft VideoPoznámka:Pre prehliadanie tohto videa, Windows Media Player 7.0 alebo novšiu musí byť nainštalovaný na vašom počítači. Ďalšie informácie získate po kliknutí na nasledovné číslo článku databázy Microsoft Knowledge Base:
299321 Popis a dostupnosť prehrávača Windows Media Player 7.1
Keď ladíte aplikácií s rôzne nástroje Microsoft, musíte mať symbol informácie. Symbol súbory poskytujú stopu funkcií, ktoré sú obsiahnuté v spustiteľné súbory a dynamických knižníc (DLL). Okrem toho symbolom súbory môže predložiť akúsi funkcie volania, ktoré vedú k bod zlyhania. Napríklad, musíte mať symboly keď vyčítat hovor kôpok vo vnútri ladiaceho nástroja. Tento článok popisuje spôsob použitia symbolového servera spoločnosti Microsoft sa uvedie nasledovné URL na rôzne nástroje na ladenie:
http://msdl.Microsoft.com/download/symbols
Poznámka: http://msdl.Microsoft.com/download/symbols nie je možné prehliadať a je určené len pre prístup ladiaci nástroj.

DALSIE INFORMACIE

Pomocou technológie symbolový Server

Symbolového servera spoločnosti Microsoft je postavený pomocou technológie SymSrv (SymSrv.dll), ktorá sa poskytuje s balíka Debugging Tools for Windows. SymSrv stavia miestnych symbolom cache pre rýchle a automatické symbolom rozlíšenie.

Je to rovnako jednoduché použiť symbolový Server, ako je používať vhodné syntax v cestu k symbolom. Zvyčajne, syntax trvá nasledovný formát:
SRV *priečinku miestnych symbol*http://msdl.Microsoft.com/download/symbols
kde priečinku miestnych symbol je jednotka alebo podiel, ktorý sa používa ako symbol určenia.

Napríklad, chcete nastaviť cesta k symbolom v WinDbg debugger, zadajte nasledovný príkaz v príkazovom okne ladiaci nástroj:
.sympath SRV*f:\localsymbols*http://msdl.microsoft.com/download/symbols
Získať najnovšie SymSrv funkčnosť, musíte nainštalovať najnovšie ladenia balík. Chcete získať najnovšie verzie balíka Debugging Tools for Windows, navštívte nasledujúcu webovú lokalitu spoločnosti Microsoft:
Nástroje Microsoft ladenie
http://www.Microsoft.com/whdc/devtools/DDK/default.mspx
Ďalšie informácie o technológii symbolový Server, pozri Debuggers.chm pomôcť súbor, ktorý je súčasťou balíka Debugging Tools for Windows.

Nastavenie premennej prostredia _NT_SYMBOL_PATH

Spoločné nástroje ladenie Microsoft používajú technológiu SymSrv Ak poskytnete správne symsrv syntax v premennej prostredia _NT_SYMBOL_PATH. Tieto nástroje automaticky patrí, čokoľvek vám poskytne v premennej ako cesta k symbolom.

Táto premenná môžete nastaviť systémovú premennú alebo ako premenné používate?ského prostredia. Chcete urobiť z pracovnej plochy, kliknite pravým tlačidlom myši Tento počítač, a potom kliknite na tlačidlo Vlastnosti. Na Rozšírené karte, kliknite na tlačidlo Premenné prostredia.

Táto premenná je môžete nastaviť aj dočasne v príkazovom riadku. Týmto spôsobom sa všetky žiadosti, ktoré spustíte prostredníctvom príkazového riadka dediť toto nastavenie. Napríklad:
Set _NT_SYMBOL_PATH = symsrv*symsrv.dll*f:\localsymbols*http://msdl.microsoft.com/download/symbols

Pomocou Microsoft symbolový Server s WinDbg

Ak chcete použiť Symbol Server webovej lokality v rámci WinDbg, postupujte nasledovne:
 1. Spustite Windows Debugger (WinDbg.exe).
 2. Na Súbor ponuky, kliknite na tlačidlo Cesta k súboru symbolom.
 3. V Cesta k symbolom rámček, zadajte nasledovný príkaz:
  SRV *váš lokálny priečinok pre symboly*http://msdl.Microsoft.com/download/symbols
  kde váš lokálny priečinok pre symboly je priečinok, v ktorej kopírujete vyrovnávaciu pamäť miestnych symbolom. Ladiace symboly sa prevezmú do tohto umiestnenia.

  Poznámka: Môžete si miesto lokálna cesta alebo podiel, ktorý počítač môže dosiahnuť; to nemusí byť miesto na pevnom disku.
Alternatívne môžete použiť aj .sympath Príkaz príkazového riadka na nastavenie cesta k symbolom.

Môžete kombinovať symsrv Syntax s iným symbolom cesty. Napríklad, použite nasledujúcu syntax špecifikovať dvoch alebo viacerých symbolom cesty:
f:\BusObjSymbols;SRV*f:\localsymbols*http://msdl.Microsoft.com/download/symbols
Túto syntax oddeľuje symbolom cesty bodkočiarkou.

Keď spustíte ladiť krach dump súbor alebo aplikáciu, ladiaci nástroj Windows skontroluje, či informácie o symbolom pre modul, ktorý sa načíta je v lokálnom priečinku. Ak symbol informácie modulu sa nenachádza v lokálnom priečinku, WinDbg pokúsi prevziať príslušným symbolom súbor alebo súbory z symbolový Server.

Ak používate rovnakej lokálnej vyrovnávacej pamäte, keď ladíte aplikácie na počítači, ktorý má iný súbor verzie, symboly pre rôzne verzie sú stiahnuté a skladované s prvým symboly. SymStore formát ukladá súbory podľa časovej pečiatky a veľkosť obrazu (alebo kontrolný súčet). V dôsledku toho symboly z rôznych produktových verzií dokáže koexistovať vedľa seba. (SymStore.exe je pomôcka z balíka Debugging Tools for Windows, ktorý generuje symbolový server. Ďalšie informácie nájdete produktovej dokumentácii.)

Pretože to môže trvať čas preberania súborov so symbolmi, majte na pamäti, že ladiaci nástroj zdanlivo prestať reagovať (zablokuje sa) po prvý raz, že si odladiť žiadosť. To sa vyskytuje, pretože väčšina symbolom súbory pre systém DLL (ako napríklad Ntdll.dll, Kernel32.dll a iné) je nutné najskôr prevziať.

Pomocou nástroja SymChk.exe na stiahnutie symboly

Môžete použiť pomôcku SymChk.exe na overenie symboly a vybudovať miestnych symbolom cache pohodlný a noninvasive spôsobom. SymChk.exe pomôcka je súčasťou balíka Debugging Tools for Windows. SymChk.exe je nástroj príkazového riadka. Môžete pridať priečinok balíka Debugging Tools for Windows systémovej premennej PATH v systéme tak, že môžete získať tento nástroj ľahko pomocou akéhokoľvek príkazového riadka.

Použitie pomôcky SymChk.exe sťahovať súbory so symbolmi pre všetky komponenty v priečinku Windows\System32, použite nasledujúci príkaz príkazového riadka:
Symchk /r c:\windows\system32 /s SRV*c:\symbols\*http://msdl.microsoft.com/download/symbols
V tomto príklade:
 • /r c: Windows System32 nájde všetky symboly pre súbory v priečinku System32 a všetky podpriečinky.
 • /s SRV*c:\symbols*http://msdl.microsoft.com/download/symbols Určuje cestu k symbolom použiť symbol uznesenia. V tomto prípade priečinok c:\symbols je lokálny priečinok, kde symboly sa skopírujú z symbolový server.
Ak chcete získať ďalšie informácie o možnosti príkazového riadka pre SymChk.exe, zadajte Symchk /? v príkazovom riadku. Iné možnosti zahŕňajú schopnosť špecifikovať názov alebo identifikáciu procesu (PID) spustiteľného súboru, ktorý je spustený.

Vlastnosti

ID článku: 311503 - Posledná kontrola: 1. novembra 2011 - Revízia: 2.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft Visual Studio .NET 2003 Enterprise Architect
 • Microsoft Visual Studio .NET 2003 Enterprise Developer
 • Microsoft Visual Studio .NET 2003 Academic Edition
 • Microsoft Visual Studio .NET 2002 Professional Edition
 • Microsoft Visual Studio .NET 2002 Enterprise Architect
 • Microsoft Visual Studio .NET 2002 Enterprise Developer
 • Microsoft Visual Studio .NET 2002 Academic Edition
Kľúčové slová: 
kbfile kbinfo kbsample kbmt KB311503 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:311503

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com