Hata ayıklama simge dosyalarını edinmek için Microsoft Simge Sunucusu'nu kullanma (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 311503 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Bu makale, sembol hata ayıklama bilgileri almak için Microsoft Simge Sunucusu'nu başvuru açıklamaktadır.

' I tıklatınÇalmaBu akan ortam gösterisini görüntülemek için düğmeyi seçin.NOT:Bu videoyu görüntüleyebilmeniz için Windows Media Player 7.0 veya sonraki bir sürümü bilgisayarınıza yüklenmelidir.Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın::
299321Windows Media Player 7.1'in açıklaması ve kullanılabilirliği (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)
Çeşitli Microsoft araçları uygulamalarla hata simgesi bilgileri olması gerekir. Simge dosyaları, bir Ayak izi yürütülebilir dosyaları ve dinamik bağlantı kitaplıkları (DLL) bulunan işlevleri sağlar. Ayrıca, simge dosyalarını başarısızlık noktasına neden işlev çağrıları, bir yol haritası sunabilir. Örneğin, içinde bir hata ayıklayıcı çağrı yığınları döküm, simgeler olmalıdır. Bu makalede, çeşitli hata ayıklama araçları için aşağıdaki URL belirterek Microsoft Simge Sunucusu'nu kullanma anlatılmaktadır:
http://MSDL.Microsoft.com/download/symbols
NOT:http://MSDL.Microsoft.com/download/symbols browseable değildir ve yalnızca erişim için hata ayıklayıcı tarafından hazırlanmıştır.

Daha fazla bilgi

Simge Sunucusu'nu teknolojisini kullanarak

Microsoft Simge sunucusu Windows için hata ayıklama araçları paketi ile birlikte sağlanan SymSrv teknolojisi (SymSrv.dll) kullanılarak oluşturulur. SymSrv hızlı ve otomatik simgesi çözünürlüğü için bir yerel simge önbelleği oluşturur.

Sembol yolunuzda uygun sözdizimini kullanmak için olduğu gibi Simge Sunucusu'nu kullanma gibi basit bir işlemdir. Genellikle, sözdizimi şu biçimi alır:
SRV *Yerel sembol klasörü*http://MSDL.Microsoft.com/download/symbols
burada:Yerel sembol klasörübir sürücü veya sembol hedef olarak kullanılan paylaşım değil.

Örneğin, WinDbg hata ayıklayıcısını simge yolu belirlemek için hata ayıklayıcı komut penceresinde aşağıdaki komutu yazın:
.sympath SRV*f:\localsymbols*http://msdl.microsoft.com/download/symbols
En son SymSrv işlevselliği elde etmek için en son hata ayıklama paketini yüklemeniz gerekir. Windows için hata ayıklama araçları paketinin en son sürümünü edinmek için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
Microsoft hata ayıklama araçları
http://www.Microsoft.com/whdc/devtools/DDK/default.mspx
Simge Sunucusu'nu teknolojisi hakkında daha fazla bilgi için bkz: Yardım dosyası Windows için hata ayıklama araçları paketi ile birlikte gelen Debuggers.chm.

_NT_SYMBOL_PATH ortam değişkeni ayarlamak

Doğru girerseniz, sık kullanılan Microsoft hata ayıklama araçları SymSrv teknolojiyi kullanmasymsrv_NT_SYMBOL_PATH ortam değişkeninde sözdizimi. Bu araçlar, ne olursa olsun, simge yolu olarak değişkeninde sağlar otomatik olarak içerir.

Bu değişken, bir sistem değişkeni olarak veya bir kullanıcı ortam değişkeni olarak ayarlayabilirsiniz. Masaüstüne bunu yapmak için sağ tıklatın.Bilgisayarım[NULL]'iözellikleri.. ÜzerindeGelişmiş:sekmesinde,'ı tıklatınOrtam Değişkenleri.

Bu değişken de geçici olarak ve bir komut isteminde ayarlayabilirsiniz. Bu şekilde, komut istemi ile başlayan tüm uygulamalar bu ayarı devralır. Örneğin,:
Set _NT_SYMBOL_PATH = symsrv*symsrv.dll*f:\localsymbols*http://msdl.microsoft.com/download/symbols

WinDbg ile Microsoft Simge Sunucusu'nu kullanma

Simge sunucusu Web sitesinden WinDbg içinde kullanmak için aşağıdaki adımları izleyin:
 1. Windows Hata Ayıklayıcısı'nı (WinDbg.exe) başlatın.
 2. Üzerindedosyasını arayınmenüsünde tıklatınSimge dosyası yolu.
 3. İçindeSimge yolukutusuna, aşağıdaki komutu yazın:
  SRV *simge, yerel klasör*http://MSDL.Microsoft.com/download/symbols
  burada:simge, yerel klasörYerel sembol önbelleğiniz kopyaladığınız klasörüdür. Hata ayıklama simgeleri bu konuma yüklenir.

  NOT:Herhangi bir yerel yol için gelin veya paylaşan bilgisayar ulaşabilirsiniz; bilgisayarın sabit diskinde bir konuma olması gerekmez.
Alternatif olarak da kullanabilirsiniz.sympathsimge yolu belirlemek için komut istemine komutu.

Birleştirmeksymsrvdiğer simge yolları sözdizimi. Örneğin, iki veya daha fazla simge yolu belirtmek için aşağıdaki sözdizimini kullanın:
f:\BusObjSymbols;SRV*f:\localsymbols*http://MSDL.Microsoft.com/download/symbols
Bu sözdizimini noktalı virgül simgesi yollarını ayırır.

When you start to debug a crash dump file or an application, the Windows Debugger checks whether the symbol information for a module that it loads is in the local folder. If the symbol information of the module is not located in the local folder, WinDbg tries to download the appropriate symbol file or files from the Symbol Server.

If you use the same local cache when you debug an application on a computer that has different file versions, symbols for the different versions are downloaded and stored with the first symbols. The SymStore format stores files according to the time stamp and the size of the image (or checksum). As a result, symbols from different product versions can coexist side by side. (SymStore.exe is a utility from the Debugging Tools for Windows package that generates a symbol server. For more information, see the product documentation.)

Because it may take time to download symbol files, keep in mind that the debugger may appear to stop responding (hang) the first time that you debug an application. This occurs because most of the symbol files for the system DLLs (such as Ntdll.dll, Kernel32.dll, and others) must be downloaded.

Using the SymChk.exe utility to download symbols

You can use the SymChk.exe utility to verify symbols and to build a local symbol cache in a convenient, noninvasive way. The SymChk.exe utility is included with the Debugging Tools for Windows package. SymChk.exe is a command-line tool. You may want to add the folder of the Debugging Tools for Windows package to the PATH environment variable on your system so that you can access this tool easily from any command prompt.

To use the SymChk.exe utility to download symbol files for all of the components in the Windows\System32 folder, use the following command-line command:
symchk /r c:\windows\system32 /s SRV*c:\symbols\*http://msdl.microsoft.com/download/symbols
In this example:
 • /r c:\windows\system32finds all symbols for files in the System32 folder and any subfolders.
 • /s SRV*c:\symbols*http://msdl.microsoft.com/download/symbolsspecifies the symbol path to use for symbol resolution. In this case,c:\symbolsis the local folder where the symbols will be copied from the symbol server.
To obtain more information about the command-line options for SymChk.exe, typesymchk /?at a command prompt. Other options include the ability to specify the name or the process ID (PID) of an executable file that is running.

Özellikler

Makale numarası: 311503 - Last Review: 2 Aralık 2010 Perşembe - Gözden geçirme: 0.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Visual Studio .NET 2003 Enterprise Architect
 • Microsoft Visual Studio .NET 2003 Enterprise Developer
 • Microsoft Visual Studio .NET 2003 Academic Edition
 • Microsoft Visual Studio .NET 2002 Professional Edition
 • Microsoft Visual Studio .NET 2002 Enterprise Architect
 • Microsoft Visual Studio .NET 2002 Enterprise Developer
 • Microsoft Visual Studio .NET 2002 Academic Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbfile kbinfo kbsample kbmt KB311503 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:311503

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com