Bir NTFS birimine erişim sağlamaya çalıştığınızda hata iletileri

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 311724 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Duyuru
Bu makalede, Windows 2000 için geçerlidir. 13 Temmuz 2010 üzerinde Windows 2000 Destek sonlandırıyor.Windows 2000 End-of-Support Solution Center, Windows 2000'den geçiş stratejisini planlama bir başlangıç noktasıdır. Daha fazla bilgi için Microsoft Support Lifecycle Policy "konusuna bakın.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

NTFS dosya sistemi birimindeki erişim sağlamaya çalıştığınızda komut isteminde veya Microsoft ınternet Explorer'da aşağıdaki hata iletilerinden birini alabilirsiniz.
 • Komut İstemi

  <a1>Ileti</a1> 1
  c:\>f:
  Disk yapısı bozuk ve okunamaz durumda.
  <a1>Ileti</a1> 2
  c:\>f:
  Diskte yeterli yer yok.
 • Internet Explorer

  <a1>Ileti</a1> 1
  F:\is erişilemiyor.
  Disk yapısı bozuk ve okunamaz.
  <a1>Ileti</a1> 2
  F:\is erişilemiyor.
  Diskte yeterli yer yok.
Bozuk birim sistem veya önyükleme birimini de ise, bilgisayarı başlattığınızda, ayrıca aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz (ikinci parametre 0xC0000032 olduğu DISK_CORRUPTION_ERROR):
0x0000007B (0x00000000, 0xC0000032, 0x00000000, 0x00000000) Durdur
INACCESSIBLE_BOOT_DEVICE
NTFS birimindeki Windows 2000'i yüklemeye çalıştığınızda, aşağıdaki iletiyi alabilirsiniz:
Seçtiğiniz bölüm Windows 2000'i tanır, ancak biçimlendirilmemiş ya da bozuk bölümdür. Yeniden Windows 2000'i bu bölüme yüklemek için <a0></a0>, Kur onu biçimlendirmeniz gerekir.
Windows 2000 Kurtarma Konsolu için önyükleme ve dir komutu birimin içeriğini görüntülemek için kullanmaya çalıştığınızda, aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz:
F:\ dizini
Dizin numaralandırma sırasında bir hata.
Karşı birimde Chkdsk aracını çalıştırdığınızda, yordamı tamamlar, hata algılanır ve hiçbir düzeltmeler yapılır. Ancak, erişimi veya önyükleme birimi elde edemez ve hata iletisi alıyorsunuz. Ayrıca, çalıştırırsanız, chkdsk volume_drive_letter: /p hata Kurtarma Konsolu'nun komut (volume_drive_letter birim sürücü harfi olduğu) bu birime göre saptanır.

Neden

NTFS birimindeki $ UsnJrnl dosyasını veya $ LogFile dosya geçersiz veya bozuk bir kayıt bulunduğundan bu sorun oluşur. Bu dosyaların ikisi de yalnızca NTFS tarafından kullanılan iç dosyalar; Chkdsk bu iki dosyalarının bütünlüğünü denetleyin. Chkdsk, ana dosya tablosu (MFT) girişleri bu dosyaların bulunduğunu ve geçerli girdiler girişler, yalnızca sağlar.

Çözüm

Bilgisayarı başlattığınızda bir "Dur 0x0000007b" hata iletisi alırsanız, bu sorunu gidermek için <a0></a0>, aşağıdaki yöntemlerden birini kullanın.

Yöntem 1

$ UsnJrnl dosyayı onarmak için Microsoft Windows XP veya Microsoft Windows Server 2003 kurtarma konsolunu kullanın. Windows XP ve Windows Server 2003'te <a0>$</a0> UsnJrnl dosyasında bozuk girdiler yoksay ve otomatik olarak bir bağlama sırasında bozuk veri akışı dosyalarını düzeltmek NTFS.sys değişiklikleri içerir.
 1. Kurtarma için Windows 2000 tabanlı bilgisayarınızı yeniden başlatmanız Konsolu'nu, Windows XP veya Windows Server 2003 bir işletim sistemi CD'SINI kullanarak. Üçüncü taraf geni? çapl? depolama için doğru aygıt sürücüsünü yüklemek emin olun. Için kurtarma konsolunu yeniden başlatmak için Windows XP Kurulum disketlerini edinme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
  310994Windows XP Kur önyükleme disketleri nasıl edinilir
 2. Başlat ' ı tıklatın, Çalıştır ' ı tıklatın, Chkdsk.exe /r yazın ve Tamam ' ı tıklatın.
 3. Windows 2000 tabanlı bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Yöntem 2

Değiştir/USN günlüğü silmek için Windows XP CD-ROM'undan Fsutil.exe aracını kullanın:
 1. Bir Windows XP CD-ROM'undan Fsutil.exe dosya üzerinde değişiklik/USN günlüğü silmek istediğiniz bilgisayara kopyalayın.
 2. Başlat ' ı tıklatın, Çalıştır ' ı tıklatın, cmd yazın ve Tamam ' ı tıklatın.
 3. Fsutil.exe dosyasını 1. adımda kopyaladığınız dizine değiştirin. Örneğin, C sürücüsünün kök klasöre kopyaladığınız Fsutil.exe dosyası, cd c:\ yazın ve ENTER tuşuna basın.
 4. Komut isteminde fsutil usn deletejournal /D driveletter, ve driveletter silmek istediğiniz değişiklik/USN günlük içeren sürücünün bulunduğu ENTER tuşuna basın.
 5. Yeni Değiştir/USN günlük oluşturmak istiyorsanız, günlükten silinmiş sürücüde chkdsk /f komutunu çalıştırın.

Yöntem 3

Bu sürücü, onarım yapmak için Windows 2000 çalıştıran başka bir bilgisayara taşıyın.

Chkdsk, $ LogFile dosya ancak $ UsnJrnl dosyasını değil, tüm NTFS birimleri, bir <a0>$</a0> UsnJrnl dosya içerdiğinden değiştikten için de kullanabilirsiniz. Bir <a0>$</a0> UsnJrnl dosyası, bir birimde dosyasını kullanan bir program ilk yazma isteği yaptığında oluşturulur.

Günlük dosyasının boyutunu değiştirdiğinizde kullanarak Chkdsk yalnızca $ LogFile dosyasını değiştikten chkdsk volume_drive_letter: /f /l:new_size komutu. Örneğin, chkdsk f: /f /l:65536 yazın.

Sorun, $ LogFile dosya boyutunu değiştirdikten sonra oluşmaya devam ederse, bu sorun hakkında daha fazla yardım için Microsoft Ürün Destek Hizmetleri'ne başvurun. Microsoft Ürün Destek Hizmetleri'nin telefon numaralarının tam listesi ve destek ücretleriyle ilgili bilgi için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=fh;[LN];CNTACTMS

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

Chkdsk problemleri bulmak ve çalıştırılır, ancak birimi erişmeye çalışırken bir "erişim engellendi" hata iletisi alıyorsunuz, doğru NTFS izinleri vardır. Kök klasör ve alt klasörleri herkes, "Tam Denetim" vermek için yönetici olarak oturum açtığınızda aşağıdaki komutu kullanabilirsiniz. Bu birim erişilebilir olmasını sağlar.
c:\>cacls volume_drive_letter:\ /g everyone:F /c /t

Özellikler

Makale numarası: 311724 - Last Review: 2 Mart 2007 Cuma - Gözden geçirme: 8.6
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows 2000 Server SP1
 • Microsoft Windows 2000 Server SP2
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server SP1
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server SP2
 • Microsoft Windows 2000 Professional SP1
 • Microsoft Windows 2000 Professional SP2
 • Microsoft Windows 2000 Datacenter Server SP2
 • Microsoft Small Business Server 2000 Standard Edition
 • Microsoft Windows 2000 Server
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbbug kberrmsg kbfix KB311724 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:311724

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com