Bilgisayarınız bekleme modundayken bir PC Kartı depolama aygıtını beklenmedik biçimde çıkartırsanız bilgisayar askıda kalabilir

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 311822 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Bilgisayarınız bekleme veya hazırda bekleme modundayken bir PC Kartı depolama aygıtı kaldırırsanız, Bilgisayarım penceresinde, bir siyah veya beyaz penceresinde görüntülenebilir ve bilgisayar, devam ettiğinde yanıt vermeyebilir. Bu sorun, CompactFlash gibi PC Kartı depolama aygıtlarıyla oluşabilir ATA Flash kart ve bellek çubuğu aygıtları.

Neden

Bilgisayarım ya da depolama aygıtına başvuran herhangi bir Windows Gezgini-based aracında bilgisayar bekleme moduna girer ya da hazırda bekleme ve bilgisayarınızı ettiğinde, doğrudan masaüstüne geri dönmek için yapılandırılırsa, çalıştırıyorsa, bu sorun oluşabilir. Windows beklenmedik biçimde kaldırma işlemi tamamlayabilmeniz için önce Windows Gezgini disk doğrulama işlemini harekete çünkü bilgisayar askıda kalıyor.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için, en son Windows XP hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
322389en son Windows XP hizmet paketi nasıl elde edilir

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltme ek sınamaya tabi olabilir. Bu nedenle, bu sorun nedeniyle önemli ölçüde etkilenmediyseniz, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.

DOSYA BİLGİLERİ

Bu düzeltmenin ingilizce sürümünde aşağıdaki dosya öznitelikleri olmalı veya daha yenisi:
  Date     Time  Version   Size  File name
  --------------------------------------------------
  04-Jan-2002 14:13 5.1.2600.26 86,912 Atapi.sys
				

Pratik Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki Güç Seçenekleri aracında <a2>bilgisayar bekleme modundan çıktığında parola sor</a2> seçeneğini etkinleştirin. Bu seçeneği etkinleştirmek, Bilgisayarım veya Windows Gezgini çalışsa bile bilgisayar için bir parola ekran yerine masaüstüne döndürür. Bu seçeneği yapılandırmak için <a0></a0>:
 1. Başlat ' ı tıklatın ve sonra Denetim Masası ' nı tıklatın.
 2. Performans ve Bakım'ı tıklatın ve sonra da Güç seçenekleri ' ni tıklatın.
 3. Gelişmiş sekmesini tıklatın.
 4. Bilgisayar bekleme modundan çıktığında parola sor</a1> onay kutusunu tıklatıp seçin ve Tamam ' ı tıklatın.
Windows'a oturum açmak için parola kullanmazsanız, bilgisayarda kullanılmakta olan kullanıcı hesabının seçmenizi ister bir ekran geri döndürür.

Durum

Microsoft, bu makalenin başında listelenen Microsoft ürünlerinde bir sorun olduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Windows XP Service Pack 1'de giderilmiştir.

Özellikler

Makale numarası: 311822 - Last Review: 21 Mayıs 2007 Pazartesi - Gözden geçirme: 1.5
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbautohotfix kbhotfixserver kbqfe kbbug kbfix kboswin2000fix kbwinxpsp1fix KB311822 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:311822

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com