Zaplanowana kopia zapasowa może nie działać poświadczeniami Operator kopii zapasowych

Tłumaczenia artykułów Tłumaczenia artykułów
Numer ID artykułu: 311866 - Zobacz jakich produktów dotyczą zawarte w tym artykule porady.
Rozwiń wszystko | Zwiń wszystko

Na tej stronie

Symptomy

Podczas planowania zadania programu Ntbackup.exe uruchomienie poświadczeniami operator kopii zapasowych zadanie może nie zostać zakończone, jeśli ktoś inny niż operator kopii zapasowych jest zalogowany do konsoli i dziennik zdarzeń systemu mogą zawierać następującego błędu:
Typ zdarzenia: błąd
Źródło zdarzenia: DCOM
Identyfikator zdarzenia: 10002
Opis: Odmowa dostępu próby uruchomienia serwera DCOM.

Przyczyna

Operator kopii zapasowych nie ma wystarczających uprawnień, aby uruchomić zaplanowane zadanie, gdy inny użytkownik jest zalogowany interaktywnie.

Rozwiązanie

Aby obejść ten problem, użyj jednej z następujących metod.

Metoda 1

Zaplanować zadania kopii zapasowej, aby była uruchamiana poświadczeń administratorów.

Metoda 2

Aby udzielić uprawnienia dla Menedżer magazynu wymiennego uruchamiania Operatorzy kopii zapasowych, należy użyć programu Dcomcnfg.exe:
  1. Uruchom Dcomcnfg.exe i kliknij przycisk Usługi składowe. Kliknij przycisk Komputery, kliknij przycisk Mój komputer, a następnie kliknij przycisk Konfiguracja DCOM.
  2. Kliknij prawym przyciskiem myszy Menedżer magazynu wymiennego, a następnie kliknij przycisk Właściwości.
  3. Na Zabezpieczenia Kliknij pozycję Edycja w obszarze Uprawnienia uruchamiania, a następnie dodaj do grupy Operatorzy kopii zapasowych.

Stan

Firma Microsoft potwierdziła, że jest to problem występujący w produktach firmy Microsoft wymienionych na początku tego artykułu.

Właściwości

Numer ID artykułu: 311866 - Ostatnia weryfikacja: 23 czerwca 2011 - Weryfikacja: 2.0
Informacje zawarte w tym artykule dotyczą:
Słowa kluczowe: 
kbprb kbmt KB311866 KbMtpl
Przetłumaczone maszynowo
WAŻNE: Ten artykuł nie został przetłumaczony przez człowieka, tylko przez oprogramowanie do tłumaczenia maszynowego firmy Microsoft. Firma Microsoft oferuje zarówno artykuły tłumaczone przez ludzi, jak i artykuły tłumaczone maszynowo, dzięki czemu każdy użytkownik może uzyskać dostęp do całej zawartości bazy wiedzy Knowledge Base we własnym języku. Prosimy jednak pamiętać, że artykuły przetłumaczone maszynowo nie zawsze są doskonałe. Mogą zawierać błędy słownictwa, składni i gramatyki, przypominające błędy robione przez osoby, dla których język użytkownika nie jest językiem ojczystym. Firma Microsoft nie odpowiada za wszelkie nieścisłości, błędy lub szkody spowodowane nieprawidłowym tłumaczeniem zawartości oraz za wykorzystanie tej zawartości przez klientów. Oprogramowanie do tłumaczenia maszynowego jest często aktualizowane przez firmę Microsoft.
Anglojęzyczna wersja tego artykułu to:311866

Przekaż opinię

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com