Sistem bellek kullanımı ve tanıtıcı sayımları uygulamanız System.EnterpriseServices.ServicedComponent sınıfından türetilen bileşenler içerdiğinde beklenenden daha fazla artırabilirsiniz.

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 312118 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Not Bu makalede, aşağıdaki Microsoft .NET Framework Sınıf Kitaplığı ad alanına başvurulmaktadır:
System.EnterpriseServices.ServicedComponent
System.EnterpriseServices.ServicedComponent türetilen bileşenlerini içeren bir uygulama çalıştırdığınızda, sistem bellek kullanımı, birden fazla 60 yüzdesi için kullanılabilir bellek artabilir. Örneğin, bir ASPX uygulama çalıştırıyorsanız, sistem bellek kullanımı artabilir. Tanıtıcı sayısı da beklenenden daha fazla büyüyebilir. Req/sn değeri kabul edilebilir bir düzeye iken yüksek CPU kullanımı Windows Görev Yöneticisi'nde gösterilen. Yönetilen kümeler ve yönetilmeyen kümeler incelerseniz, bellek sızıntıları veya tanıtıcı sızıntısı hiçbir kanıt bulun. Bellek kullanımı ve tanıtıcı sayımı, uygun olan daha alt düzeylere sonunda Object.Finalize Dur istediğinde, Sonbahar.

Neden

Ortak dil çalışma zamanı'nın geçerli sürümünü bir finalizer iş parçacığına sınırlandırılmışsa, bu sorun oluşabilir. Yönetilen finalizable nesneleri işleme birçok alt iş parçacığı varsa, finalizer iş parçacığının Sonbahar. Özellikle, her nesneyi finalizer ilgili olarak önemli iş oluşursa bu senaryoda, finalizer iş parçacığının Sonbahar. Tanıtıcıları tutulan canlı bir COM + Nesne içeriğine bağlı servis verilen bileşenleri tasarım bu açığa karşı savunmasız olabilir. Bu da diğer karmaşık finalizers ile yönetilen nesnelerin geçerlidir.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, ortak dil çalışma zamanı kodlama desen atma yöntemi ve atma nesnesi ıdisposable destekleyen yönetilen nesnelerle bitirince ça??rarak izleyin. Yönetilen sınıf ıdisposable destekleyen Service bileşenidir.

Özellikler

Makale numarası: 312118 - Last Review: 23 Ocak 2004 Cuma - Gözden geçirme: 7.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft .NET Framework 1.1
  • Microsoft .NET Framework 1.0
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbprb kbreadme KB312118 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:312118

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com