Konto właściciela jest wyświetlana jako "Konto nieznane" w profilach systemu Windows XP Home Edition komputerów opartych na procesorze

Tłumaczenia artykułów Tłumaczenia artykułów
Numer ID artykułu: 312131 - Zobacz jakich produktów dotyczą zawarte w tym artykule porady.
Rozwiń wszystko | Zwiń wszystko

Symptomy

Podczas uruchamiania Instalatora na komputerach z systemem Windows XP Home Edition nie może usunąć konto właściciela poprawnie. Konto właściciela jest wyświetlana jako "Konto nieznane", podczas wyświetlania profilów na komputerze. Ponadto właściciel folderu nie jest usuwany, ponieważ profil nie jest usuwany. Należy zwrócić uwagę na inne problemy wystąpić, jeśli konto właściciela jest używany lub utworzone przez resztę Instalator lub z doświadczeń pole (OOBE).

Przyczyna

Ten problem występuje, ponieważ kod OOBE nie powoduje usunięcia konta właściciela podczas instalacji.

Rozwiązanie

Aby rozwiązać ten problem, należy uzyskać najnowszy dodatek service pack dla systemu Windows XP. Aby uzyskać dodatkowe informacje, kliknij następujący numer artykułu w celu wyświetlenia Bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base:
322389 bazy wiedzy How to Obtain the Latest Windows XP Service Pack

Informacje o poprawce

Obsługiwana poprawka jest dostępna w firmie Microsoft. Jednak ta poprawka jest przeznaczona do usunięcia tylko problemu opisanego w tym artykule. Tylko do systemów, w których występuje ten problem, należy zastosować tę poprawkę. Ta poprawka może być dodatkowo testowana. Jeśli dany system nie jest poważnie narażony na ten problem, firma Microsoft zaleca, aby poczekać na następną aktualizację oprogramowania zawierającą tę poprawkę.

Jeśli poprawka jest dostępna do pobrania, jest sekcja "Poprawka dostępna do pobrania" na początku tego artykułu z bazy wiedzy Knowledge Base. Ta sekcja nie jest wyświetlany, skontaktuj się z działem pomocy technicznej firmy Microsoft w celu uzyskania poprawki.

Uwaga Wystąpienia dodatkowych błędów lub konieczności rozwiązania problemu, należy utworzyć osobne zlecenie usługi. Zwykłe technicznej będą pobierane dodatkowych pytań i problemów, które nie kwalifikują się do tej poprawki. Aby uzyskać pełną listę numerów telefonów pomocy technicznej firmy Microsoft lub utworzyć osobne zlecenie usługi odwiedź następującą witrynę firmy Microsoft w sieci Web:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Uwaga "Poprawka dostępna do pobrania" zawiera listę języków, dla których poprawka jest dostępna. Jeśli język nie jest widoczny, jest to, ponieważ poprawka nie jest dostępna dla danego języka.

Informacje o pliku

Wersja angielskojęzyczna tej poprawki powinna mieć następujące atrybuty plików lub nowsze:
  Date     Time Version   Size   File name   
  ------------------------------------------------------
  12-Dec-2001 18:54 5.1.2600.22 532,992 Msobmain.dll
  19-Oct-2001 10:20        169,576 Msobshel.htm
				

Stan

Firma Microsoft potwierdziła, że jest to problem występujący w produktach firmy Microsoft wymienionych na początku tego artykułu. Ten problem został po raz pierwszy rozwiązany w dodatku Service Pack 1 dla systemu Windows XP.

Więcej informacji

Po uruchomieniu narzędzia Sysprep procesu Sysprep tworzy nową witrynę dla istniejącego konta użytkownika. Nie stanowi to problemu; Jednak program może używać istniejących identyfikatorów zabezpieczeń (SID) jako klucz do szyfrowania i odszyfrowywania danych (takich jak usługa Magazyn chroniony). Po zmianie identyfikatora SID podczas działania narzędzia Sysprep, identyfikatory SID są niepoprawne.

Ten problem występuje na komputerach z systemem Microsoft Windows XP Professional, ponieważ konto Administrator jest używany podczas instalacji. Ten problem również nie występuje na komputerach z systemem Windows XP Home Edition, jeśli jako domyślny użytkownik nie należy używać nazwy właściciela. OOBE Usuwa konto właściciela przed zakończeniem procedury, po zainstalowaniu poprawki z niniejszego artykułu.

UWAGA: Istniejące dane w folderze właściciela od właściciela i administratora jest kopiowany do folderu użytkownika domyślnego, zanim zostanie usunięty.

Właściwości

Numer ID artykułu: 312131 - Ostatnia weryfikacja: 23 czerwca 2011 - Weryfikacja: 2.0
Informacje zawarte w tym artykule dotyczą:
 • Microsoft Windows XP Home Edition
Słowa kluczowe: 
kbautohotfix kbhotfixserver kbqfe kbbug kbenv kbfix kbsetup kbwinxpsp1fix kbmt KB312131 KbMtpl
Przetłumaczone maszynowo
WAŻNE: Ten artykuł nie został przetłumaczony przez człowieka, tylko przez oprogramowanie do tłumaczenia maszynowego firmy Microsoft. Firma Microsoft oferuje zarówno artykuły tłumaczone przez ludzi, jak i artykuły tłumaczone maszynowo, dzięki czemu każdy użytkownik może uzyskać dostęp do całej zawartości bazy wiedzy Knowledge Base we własnym języku. Prosimy jednak pamiętać, że artykuły przetłumaczone maszynowo nie zawsze są doskonałe. Mogą zawierać błędy słownictwa, składni i gramatyki, przypominające błędy robione przez osoby, dla których język użytkownika nie jest językiem ojczystym. Firma Microsoft nie odpowiada za wszelkie nieścisłości, błędy lub szkody spowodowane nieprawidłowym tłumaczeniem zawartości oraz za wykorzystanie tej zawartości przez klientów. Oprogramowanie do tłumaczenia maszynowego jest często aktualizowane przez firmę Microsoft.
Anglojęzyczna wersja tego artykułu to:312131

Przekaż opinię

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com