Windows XP Home Edition tabanlı bilgisayarlarda Sahip hesabı profillerde "Hesap Bilinmiyor" olarak görüntüleniyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 312131 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Windows XP Home Edition çalıştıran bilgisayarlara da Kur'u çalıştırdığınızda sahip hesabı doğru kaldırılmayabilir. Sahip hesabı, bilgisayarda profilleri görüntülediğinizde "Hesap Bilinmiyor" görüntülenir. Ayrıca, profil kaldırılmaz, çünkü sahip klasör kaldırılmaz. Bir sahip hesabı kullanılan veya geri kalanını ya da deneyimi (OOBE) Kurulum sırasında oluşturulan diğer sorun olduğunu unutmayın.

Neden

Bu sorun, OOBE'NIN kod sahip hesabı Kurulum sırasında silmez nedeniyle oluşur.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için, en son Windows XP hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
322389en son Windows XP hizmet paketi nasıl elde edilir

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltme ek sınamaya tabi olabilir. Bu nedenle, bu sorun nedeniyle önemli ölçüde etkilenmediyseniz, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.

DOSYA BİLGİLERİ

Bu düzeltmenin ingilizce sürümünde aşağıdaki dosya öznitelikleri olmalı veya daha yenisi:
  Date     Time Version   Size   File name   
  ------------------------------------------------------
  12-Dec-2001 18:54 5.1.2600.22 532,992 Msobmain.dll
  19-Oct-2001 10:20        169,576 Msobshel.htm
				

Durum

Microsoft, bu makalenin başında listelenen Microsoft ürünlerinde bir sorun olduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Windows XP Service Pack 1'de giderilmiştir.

Daha fazla bilgi

Sysprep'i çalıştırdığınızda, Sysprep işlemi olan bir kullanıcı hesabı için yeni bir site oluşturur. Bu sorun değildir; ancak, bir program varolan güvenlik tanımlayıcıları (Sıd) anahtar olarak şifrelemek ve veri (ö rne korumalı depolama hizmeti) şifresini çözmek için kullanabilir. Sysprep sırasında SID değiştirir, sonra Sıd olmayan doğru.

Yönetici hesabı Kurulum sırasında kullanıldığından, bu sorun Microsoft Windows XP Professional tabanlı bilgisayarlarda oluşmaz. Sahip adı <a2>Varsayılan</a2> kullanıcı kullanmazsanız bu sorun ayrıca Windows XP Home Edition tabanlı bilgisayarlarda oluşmaz. OOBE yordamı tamamlamadan önce bu makaleden düzeltmeyi yükledikten sonra sahip hesabı siler.

Not: Bu silinmeden önce sahibi ve yönetici <a1>sahip</a1> klasöründe varolan verileri için varsayılan kullanıcı klasörünün kopyalanır.

Özellikler

Makale numarası: 312131 - Last Review: 15 Mayıs 2007 Salı - Gözden geçirme: 1.6
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows XP Home Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbautohotfix kbhotfixserver kbqfe kbbug kbenv kbfix kbsetup kbwinxpsp1fix KB312131 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:312131

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com