Hata: Kilitlenme Declare ifadeleri, Visual Basic ActiveX .dll dosyalarını veya .ocx) dosya Apı'leri için kullanıyorsanız, birden çok iş parçacığı olan işlemde

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 312218 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Birden çok iş parçacığı olan işlemde işlemdeki Visual Basic ActiveX bileşenleri (.dll veya .ocx dosyaları) barındırıyorsa, birden çok iş parçacığı olan işlemde bir kilitlenme karşılaşabilirsiniz veya yanıt vermemeye başlayabilir (askıda kalabilir).

Birden çok iş parçacığı işlemleri örnekleri şunlardır:
  • Microsoft COM + (Dllhost.exe)
  • Microsoft ınternet ınformation Server (Inetinfo.exe)
  • Microsoft Transaction Server (Mtx.exe)

Neden

Birden çok iş parçacığı olan işlemde kilitlenmeyle bir çok nedeni vardır. Bir olası nedeni Declare ifadelerle Visual Basic 6.0 ActiveX bileşenleri için uygulama programlama arabirimleri (Apı) kullanılmasıdır.

Pratik Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için <a0></a0>, ActiveX .dll veya .ocx projeleri Declare ifadeleri kaldırmak ve bunun yerine, bu Apı'leri bildirmek için bir tür kitaplığı'nı kullanın.Nasıl oluşturulacağı ve bir tür kitaplığı'nı kullanma hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
189133C DLL daha kolay VB ile bir tür kitaplığı nasıl

Durum

Microsoft bu durumun, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bir hata olduğunu onaylamıştır.

Özellikler

Makale numarası: 312218 - Last Review: 14 Şubat 2014 Cuma - Gözden geçirme: 4.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Visual Basic Enterprise Edition for Windows 6.0
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbbug kbnofix KB312218 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:312218

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com