NASıL YAPıLıR: Windows XP'de veri güvenliği, çevrimdışı dosyaları şifrele

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 312221 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Bu adım adım makalede, Windows XP'de veri güvenliğini sağlamak için çevrimdışı dosyaları şifrelemek açıklamaktadır.

Ağdaki veya herhangi bir Web sayfasındaki paylaşılan klasörü çevrimdışı kullanılmak üzere işaretleyebilirsiniz. Bu içeriği paylaşılan klasörler veya sayfaları, yerel bilgisayarınızdaki sabit diskteki bir klasöre kopyalanır. Daha fazla güvenlik için yerel olarak depolanmış olan çevrimdışı dosyaların şifrelenmesine belirtebilirsiniz.

Çevrimdışı dosyalar veritabanını şifrele

Çevrimdışı Dosyalar istemci tarafı önbelleği bilinen bir çevrimdışı dosyalar veritabanını yerel bilgisayarda depolanır. Windows XP Professional'da, istemci yanı önbelleğinde, çevrimdışı dosyalar hırsızlığına karşı korumak için şifrelenir belirtebilirsiniz. Çevrimdışı dosyaların şifrelenmesi etkin veya devre dışı bırakıldığında, tüm veritabanı etkilenir; bazı çevrimdışı dosyaları şifreleyemez.

Yerel bilgisayardaki çevrimdışı dosyalar veritabanını şifrelemek için <a0></a0>:
 1. Başlat ' ı tıklatın ve sonra Denetim Masası ' nı tıklatın.
 2. Denetim Masası Klasik görünümde, Klasör Seçenekleri ' ni çift tıklatın. Denetim Masası Kategori görünümündeyse, Görünüm ve Temalar</a4> bağlantısını tıklatın ve sonra Klasör Seçenekleri ' ni tıklatın.
 3. Çevrimdışı dosyalar sekmesini tıklatın.
 4. Çevrimdışı dosyalar önceden etkinleştirilmemişse, Çevrimdışı dosyaları etkinleştir</a0> seçeneğini tıklatın.

  Not: Windows XP'de Hızlı Kullanıcı Değiştirme özelliğini kullanıyorsanız, çevrimdışı dosyaları kullanmak üzere kullanamazsınız Çevrimdışı dosyalar sekmesindeki seçeneklerin hiçbiri kullanılabilir varsa ve. Hızlı Kullanıcı Değiştirme'yi devre dışı bırakmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki kullanıcı hesapları yardımcı programı'nı kullanın.Hızlı kullanıcı Windows XP'ye değiştirme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
  279765NASıL YAPıLıR: Özellik değiştirme Hızlı Kullanıcı kullanın...
 5. Verileri korumak için çevrimdışı dosyaları şifrele</a1> seçeneğini tıklatın.
 6. Tamam ' ı tıklatın.
Windows XP şimdi gibi çevrimdışı dosyalar veritabanında depolanmış olan çevrimdışı dosyalar otomatik olarak şifreler.

UYARı: Microsoft Word gibi bazı programlar, açık dosyaların geçici kopyalarını TEMP klasörü gibi diğer klasörler oluşturun. Bu nedenle, programlarınız tarafından kullanılan diğer klasörleri şifreleyin isteyebilirsiniz.




Özellikler

Makale numarası: 312221 - Last Review: 16 Ağustos 2007 Perşembe - Gözden geçirme: 2.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbenv kbhowto kbhowtomaster KB312221 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:312221

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com