Po ponownej instalacji, naprawie lub uaktualnieniu systemu Windows XP może nastąpić utrata danych lub ustawień programów

Tłumaczenia artykułów Tłumaczenia artykułów
Numer ID artykułu: 312369 - Zobacz jakich produktów dotyczą zawarte w tym artykule porady.
Ten artykuł został opublikowany wcześniej pod numerem PL312369
Rozwiń wszystko | Zwiń wszystko

Na tej stronie

Symptomy

UWAGA: Informacje zawarte w tym artykule dotyczą tylko komputerów z systemem Windows XP preinstalowanym przez producenta.

Po ponownej instalacji, naprawie lub uaktualnieniu systemu Windows XP może nastąpić utrata danych przechowywanych w folderze All Users oraz domyślnych szablonów i ustawień programów przechowywanych w folderze Default User. Może brakować skrótów menu Start, elementów w grupie Autostart, plików dokumentów, obrazów i plików muzycznych przechowywanych w folderze Dokumenty udostępnione.

Taki problem może się pojawić na komputerze z systemem Windows XP, preinstalowanym przez producenta komputera (określanego również jako OEM), po wykonaniu jednej z następujących czynności:
  • Ponowna instalacja systemu Windows XP w tym samym folderze przez kliknięcie przycisku Uaktualnij (Zalecane) po uruchomieniu programu Winnt32.exe, albo przez kliknięcie łącza Zainstaluj system Windows XP na ekranie „System Microsoft Windows XP — Zapraszamy!”, który pojawia się po włożeniu dysku CD z systemem Windows XP. Czynność ta określana jest również jako uaktualnianie zastępujące lub instalacja zastępująca.
  • Naprawa systemu Windows XP przez uruchomienie komputera z dysku CD z systemem Windows XP, naciśnięcie klawisza ENTER w celu instalacji systemu Windows XP, a następnie naciśnięcie klawisza R w celu naprawienia wybranej instalacji.
  • Uaktualnienie instalacji systemu Windows XP Home Edition preinstalowanego przez producenta komputera do wersji handlowej systemu Windows XP Professional.

Przyczyna

Takie zachowanie może pojawić się wtedy, gdy podczas wykonywania jednej z czynności wymienionych w sekcji „Symptomy” na komputerze z systemem Windows XP preinstalowanym przez producenta, w folderze Windows\System32 na dysku twardym znajduje się plik Undo_guimode.txt. Plik ten jest tworzony przez kreatora, uruchamianego przy pierwszym uruchomieniu komputera z systemem Windows XP preinstalowanym przez producenta.

Rozwiązanie

UWAGA: Od listopada 2001 aktualizacja opisywana w tej sekcji jest dostępna tylko dla anglojęzycznych wersji systemu Windows XP.

Aby rozwiązać ten problem, przywróć utracone dane i skróty do programów z kopii zapasowej.

Aby zapobiec pojawianiu się tego problemu, przed wykonaniem jakiejkolwiek z czynności opisanych w sekcji „Symptomy” tego artykułu, wykorzystaj jedną z następujących metod:

Metoda 1

Po wyświetleniu przez Instalatora monitu o pobranie zaktualizowanych plików instalacyjnych kliknij przycisk Tak, pobierz zaktualizowane pliki instalacji (zalecane), a następnie kliknij przycisk Dalej. Ta opcja nie jest dostępna podczas naprawy systemu Windows XP przez uruchomienie komputera z dysku CD z systemem Windows XP, naciśnięcie klawisza ENTER w celu instalacji systemu Windows XP, a następnie naciśnięcie klawisza R w celu naprawienia wybranej instalacji.

Metoda 2

Używając funkcji automatycznych aktualizacji lub witryny Windows Update w sieci Web, zainstaluj pakiet aktualizacyjny Windows XP Update Package z 19 listopada 2001.

Aby zainstalować tę aktualizację z witryny Windows Update w sieci Web, kliknij następujące łącze i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie w celu sprawdzenia i zainstalowania ważnych aktualizacji:
http://windowsupdate.microsoft.com
Aby uzyskać dodatkowe informacje dotyczące konfiguracji funkcji Automatyczne aktualizacje, kliknij numer artykułu poniżej w celu wyświetlenia tego artykułu z bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base:
294871 Description of the Automatic Updates Feature in Windows XP

Metoda 3

Przed wykonaniem jakiejkolwiek z czynności opisanych w sekcji „Symptomy” tego artykułu, ręcznie usuń plik Undo_guimode.txt znajdujący się w folderze Windows\System32. Aby to zrobić w systemie Windows XP, w wierszu polecenia wpisz następujące polecenie:
del /a /f %windir%\system32\undo_guimode.txt
UWAGA: Kroki prowadzące do usunięcie pliku mogą się nieznacznie różnić, jeśli korzystasz z Konsoli odzyskiwania lub dyskietki rozruchowej systemu MS-DOS lub Microsoft Windows.

Aby uzyskać więcej informacji dotyczących usuwania plików, zapoznaj się z dokumentacją dla systemu MS-DOS lub Windows, skorzystaj z Centrum Pomocy i obsługi technicznej w systemie Windows XP lub zobacz następujący artykuł dotyczący Konsoli odzyskiwania:
229716 Opis Konsoli odzyskiwania systemu Windows
UWAGA: Aby zapobiec ponownemu pojawieniu się tego problemu w systemie Windows XP, który został przywrócony za pomocą dysku CD służącego do przywracania systemu a dostarczonego przez producenta komputera, konieczne może okazać się powtórzenie kroków opisanych w tym artykule.

Stan

Firma Microsoft potwierdziła, że jest to problem występujący w produktach firmy Microsoft wymienionych w sekcji "Informacje zawarte w tym artykule dotyczą".

Więcej informacji

Aby uzyskać dodatkowe informacje dotyczące dostępności aktualizacji dla producentów komputerów w celu uaktualnienia preinstalowanych systemów Windows XP oraz administratorom firm w celu uaktualnienia wdrożonego systemu Windows XP, kliknij numer artykułu poniżej w celu wyświetlenia tego artykułu z bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base:
312368 Data Loss May Occur After Reinstalling, Repairing, or Upgrading Windows XP

Właściwości

Numer ID artykułu: 312369 - Ostatnia weryfikacja: 12 kwietnia 2006 - Weryfikacja: 4.3
Informacje zawarte w tym artykule dotyczą:
  • Microsoft Windows XP Home Edition
  • Microsoft Windows XP Professional Edition
Słowa kluczowe: 
kbqfe kbhotfixserver kbbug kbfix kbwinxppresp1fix KB312369

Przekaż opinię

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com