Opis, jaki dostępnych bajtów reprezentuje Menedżera zadań

Tłumaczenia artykułów Tłumaczenia artykułów
Numer ID artykułu: 312628 - Zobacz jakich produktów dotyczą zawarte w tym artykule porady.
Rozwiń wszystko | Zwiń wszystko

Streszczenie

Ten artykuł zawiera opis reprezentuje liczbę bajtów dostępnych w Menedżerze zadań.

Więcej informacji

Po kliknięciu przycisku Wydajność Karta w Menedżerze zadań można zobaczyć licznik, dostępna pamięć" Pamięć fizyczna pole. Jest ważne, aby zrozumieć, co licznika, dostępna pamięć"faktycznie reprezentuje z perspektywy wewnętrzne. Jeśli nie zrozumieć, co ten licznik, dostępna pamięć"faktycznie reprezentuje, go może pojawić się że go nigdy nie osiąga zero w czasie, kiedy może oczekiwać takiego działania.

Licznik, dostępna pamięć"w Menedżerze zadań jest faktycznie suma następujące trzy listy wewnętrznej pamięci:
  • Na liście gotowości.
  • Wolne listy.
  • Lista Zero.
Kiedy kończy proces zestaw roboczy dla procesu znajduje się na liście gotowości. Jeśli procesu natychmiast ponownie uruchomiony, nie ma żadnych we/wy odbywa się ponowne uruchomienie procesu. Strony, które są umieszczone na liście gotowości są stron kodowych z plików .dll i .exe. Bajtów prywatnych danych dla tych procesów jest umieszczany na liście wolne.

Gdy wolna lista osiągnie rozmiar co najmniej ośmiu stron, wątku systemowego budzi i zeruje się wolne listy. Wątku systemowego spowoduje przesunięcie stron, które są zawarte w wolnych list do listy Zero. Gdy system wymaga strony pamięci, aby spełniać usterki, wątku systemowego próbuje uzyskać stronę z listy wolnych. Jeśli wolna lista jest pusta, wątku systemowego próbuje Zero listy i jeżeli jest to pusty, próbuje przydzielić z listy stan wstrzymania wątku systemowego.

Stron pamięci są umieszczane na jednej z tych trzech list, gdy proces kończy działanie, ale również, gdy zestaw roboczy dla procesu przycięciu do zaspokojenia zapotrzebowania na zasoby systemu. Stron w zestawie roboczym procesu może być przycięty ze względu na warunki albo brakiem pamięci lub po okresie braku aktywności, ponieważ Menedżer pamięci zamierza zachować bias kierunku wystarczającej ilości zasobów dla nowych lub rozwijającego procesów.

Podsumowując, licznik dostępnej pamięci w Menedżerze zadań nie przejdź do zera, ponieważ jest to suma wszystkich trzech list, które są wymienione w tym artykule. Chociaż można wyobrazić sobie na liście gotowości jako pamięć podręczna (cache) plików, obejmuje większość dostępnej pamięci, więc może być bardziej użyteczne myśleć o dostępnej pamięci jako pamięć podręczna (cache) plików.

Właściwości

Numer ID artykułu: 312628 - Ostatnia weryfikacja: 23 czerwca 2011 - Weryfikacja: 2.0
Informacje zawarte w tym artykule dotyczą:
  • Microsoft Windows XP Professional
  • Microsoft Windows XP Home Edition
Słowa kluczowe: 
kbenv kbinfo kbmt KB312628 KbMtpl
Przetłumaczone maszynowo
WAŻNE: Ten artykuł nie został przetłumaczony przez człowieka, tylko przez oprogramowanie do tłumaczenia maszynowego firmy Microsoft. Firma Microsoft oferuje zarówno artykuły tłumaczone przez ludzi, jak i artykuły tłumaczone maszynowo, dzięki czemu każdy użytkownik może uzyskać dostęp do całej zawartości bazy wiedzy Knowledge Base we własnym języku. Prosimy jednak pamiętać, że artykuły przetłumaczone maszynowo nie zawsze są doskonałe. Mogą zawierać błędy słownictwa, składni i gramatyki, przypominające błędy robione przez osoby, dla których język użytkownika nie jest językiem ojczystym. Firma Microsoft nie odpowiada za wszelkie nieścisłości, błędy lub szkody spowodowane nieprawidłowym tłumaczeniem zawartości oraz za wykorzystanie tej zawartości przez klientów. Oprogramowanie do tłumaczenia maszynowego jest często aktualizowane przez firmę Microsoft.
Anglojęzyczna wersja tego artykułu to:312628

Przekaż opinię

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com