Outlook sürekli oturum açma kimlik bilgilerini istiyor (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 312630 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Duyuru
Bu makalede, Windows 2000 için geçerlidir. 13 Temmuz 2010 üzerinde Windows 2000 Destek sonlandırıyor.Windows 2000 End-of-Support Solution Center, Windows 2000'den geçiş stratejisini planlama bir başlangıç noktasıdır. Daha fazla bilgi için Microsoft Support Lifecycle Policy "konusuna bakın.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Bir Microsoft Exchange sunucusuna yeniden bağlanmayı denemek için Outlook'u kullandığınızda, bir kullanıcı adı, parola ve etki alanı adı sağlamanız istenebilir. Bu bilgileri verdikten sonra ancak Outlook tekrar tekrar kimlik bilgilerinizi yeniden sağlamanızı isteyebilir. Diğer ilgili belirtilerin, Microsoft Outlook Web Access (OWA) sunucusunun IP adresini kullanarak bağlanmaya yüklenememesi olabilir. %1 Iseniz, Microsoft ınternet ınformation Server (IIS) sunucusunun IP adresini kullanarak bağlanmaya bilgisayar kimlik bilgileri isteyebilir ve bu kimlik bilgilerini çalışmadığında, aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz:
401.1 Yetkisiz: oturum açma başarısız oldu.

Neden

Bu davranış ortaya çıkabilir sunucu Microsoft Windows NT LAN Manager (NTLM) sürüm 2 kabul etmek ve NTLM ve LM reddetmek üzere yapılandırılmış ve aynı LAN Manager ile Outlook istemci bilgisayarında yapılandırılmış kimlik doğrulama düzeyi.

Çözüm

Doğrulayın ve bu davranışı gidermek için kimlik doğrulama düzeyi, istemci ve sunucu aynı düzeye ayarlamak için LAN Manager değiştirebileceğiniz doğru konumu bulun. Örneğin, etki alanı denetleyicisinde veya etki alanı denetleyicisinin ilkelerine bakın gerekebilir.

Etki alanı denetleyicisini denetleyin.

Not: aşağıdaki yordamı tüm etki alanı denetleyicilerinde yinelemeniz gerekebilir.
 1. Başlat ' ı tıklatın, Programlar ' ın üzerine gelin ve sonra Yönetimsel Araçlar ' ı tıklatın.
 2. Yerel ilkeler yerel güvenlik ayarları'nı genişletin.
 3. Güvenlik seçenekleri ' ni tıklatın.
 4. LAN Manager kimlik doğrulama düzeyi unutmayın.

Etki alanı denetleyicisinin ilkeleri denetleyin.

 1. Başlat ' ı tıklatın, Programlar ' ın üzerine gelin ve sonra Yönetimsel Araçlar ' ı tıklatın.
 2. Etki alanı denetleyicisi güvenlik ilkesi, güvenlik'i genişletin Ayarları\Yerel Policies.
 3. Güvenlik seçenekleri ' ni tıklatın.
 4. LAN Manager kimlik doğrulama düzeyi unutmayın.
ÖNEMLI:, ayrıca yerini belirlemek için site/etki alanı/kuruluş birimi düzeyinde bağlanmış ilkeleri denetlemek gerekebilir LAN Manager kimlik doğrulama düzeyi yapılandırılmalıdır. LAN Manager'ı Yapılandır "yalnızca NTLMv2 yanıtı gönder" için kimlik doğrulama düzeyi. NTLM sürüm 2, ağınızdaki uygulamak istiyorsanız, etki alanındaki tüm bilgisayarların bu kimlik doğrulama düzeyi'ni kullanmak üzere ayarlandığından emin olun.

Durum

Bu davranış tasarım yüzündendir.

Daha fazla bilgi

Aşağıdaki işletim sistemlerinden herhangi birini çalıştıran istemci bilgisayarlar Windows 2000 Grup İlkesi nesnelerinden etkilenmediğinden, bu istemcileri el ile yapılandırmanız gerekebilir:
 • Microsoft Windows NT 4.0
 • Microsoft Windows Millennium Edition (Me)
 • Microsoft Windows 98
 • Microsoft Windows 95
El ile kimlik doğrulama düzeyini nasıl yapılandırılacağı hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleleri görüntülemek üzere aşağıdaki makale numaralarını tıklatın:
239869NTLM 2 kimlik doğrulaması nasıl etkinleştirilir
241338İlk oturumu açan Windows NT LAN Manager sürüm 3 istemcisi sonraki oturum açma etkinliğini önlüyor (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)

Özellikler

Makale numarası: 312630 - Last Review: 30 Ekim 2006 Pazartesi - Gözden geçirme: 2.3
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows 2000 Server SP2
 • Microsoft Outlook 2002 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbenv kberrmsg kbnetwork kbprb kbui KB312630 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:312630

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com