Oturum Açma İşlemi Sırasında Parola Zaman Aşımına Uğrama Bildirimi Görüntülenmiyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 313194 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Windows XP, kullanıcı parolasının dolmak üzere olan bir kullanıcıya bildirim görüntülenmeyebilir. Hangi kullanıcı daha önce oturum ve kullanıcı parolasının dönem içinde belirtilen sona erme süresi dolacak bir Windows XP Professional tabanlı bir bilgisayarda Microsoft Windows 2000 tabanlı bir etki alanı kullanıcı oturum açarsa, bu sorun oluşabilir.

Neden

Aşağıdaki ilke, Windows XP başlatma ve kullanıcı oturum açma işlemi sırasında ağ için bekleyeceği olup olmadığını belirler:
Bilgisayar Yapılandırması\Yönetim Şablonları\Sistem\Oturum: Her zaman bilgisayar açılışında ve oturum açma ağ bekleyin
Varsayılan olarak, Windows XP ağ başlatma ve oturum açma işlemi sırasında tam olarak başlatılmasını beklemez. Varolan kullanıcı önbelleğe alınmış kimlik bilgilerini kullanarak oturum açtınız. Bu oturum açma işlemi için daha kısa bir kez olur. Ağ kullanılabilir olduktan sonra, arka planda Grup İlkesi uygulanır.

Bu bir arka plan yenilemesini olduğundan, yazılım yükleme ve klasör yeniden yönlendirme gibi uzantıları değişiklikleri uygulamak için iki oturum açma işlemlerini gerçekleştirin. Güvenle işletmek için bu uzantılar, hiçbir kullanıcının oturum açmasını gerektirir. Bu nedenle, kullanıcılar bilgisayar etkin olarak kullanan önce bu uzantılar önalanda işlenmelidir. Ayrıca, bir gezici profil yolu, ana klasör veya kullanıcı nesnesi oturum açma komut dosyası, ekleme gibi kullanıcı nesnesine yapılan değişikliklerin algılanabilmesi için iki oturum açma işlemleri alabilir.

Bir kullanıcı, bir gezici profil, ana klasör veya kullanıcı nesnesi oturum açma komut dosyası günlükleri bir bilgisayarda Windows XP kullanıcı oturum açmadan önce başlatılması bu ağ için her zaman bekler. Windows XP, her zaman kullanıcının önce bilgisayara oturum açmamışsa, ağın başlatılmasını bekler.

Bu makalenin önceki bölümlerinde listelenen ayarı etkinleştirirseniz, oturum açma işlemi, Windows 2000 tabanlı istemciler için aynı şekilde gerçekleştirilir. Windows XP ağ kullanıcılar oturum açtıklarında önce tam olarak başlatılmasını bekler. Grup ilkesi, ön planda zaman uyumlu olarak uygulanır.

Devre dışı veya bu ayarı yapılandırmazsanız, Windows XP ağın tam olarak başlatılmasını beklemez ve kullanıcıların önbelleğe alınmış kimlik bilgileriyle oturum. Grup ilkesi, arka planda zaman uyumsuz olarak uygulanır.

Klasör yeniden yönlendirme, yazılım yükleme veya gezici kullanıcı profili ayarları tek bir oturum açma işleminizi uygulanmasını isterseniz, Windows XP ağ ilke uygulanmadan önce kullanılabilir olmasını bekler emin olmak için bu ayarı etkinleştirin.

Sunucular için başlangıç ve oturum açma her zaman işleme davranışını, üzerinde bu ilke ayarı gibi unutmayın.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için, en son Windows XP hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
322389en son Windows XP hizmet paketi nasıl elde edilir

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltme ek sınamaya tabi olabilir. Bu nedenle, bu sorun nedeniyle önemli ölçüde etkilenmediyseniz, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.

DOSYA BİLGİLERİ

Bu düzeltmenin ingilizce sürümünde aşağıdaki dosya öznitelikleri olmalı veya daha yenisi:
  Date    Time  Version    Size   File name
  -----------------------------------------------------
  2-28-2002  16:11  5.1.2600.31  968192  Msgina.dll
				

Pratik Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için <a0></a0>, aşağıdaki Grup ilkesindeki'nı kapatın:
Bilgisayar açılışında ve oturum açma ağ Computer\Administrative Templates\System\logon\Always bekle

Durum

Microsoft, bu makalenin başında listelenen Microsoft ürünlerinde bir sorun olduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Windows XP Service Pack 1'de giderilmiştir.

Özellikler

Makale numarası: 313194 - Last Review: 27 Ekim 2006 Cuma - Gözden geçirme: 1.4
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbautohotfix kbhotfixserver kbqfe kbbug kbfix kbsetup kbwinxpsp1fix KB313194 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:313194

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com