Podpisywanie sterowników nie działa, gdy proces doświadczenie Out-Of-Box inicjuje proces w trybie fabrycznym

Tłumaczenia artykułów Tłumaczenia artykułów
Numer ID artykułu: 313208 - Zobacz jakich produktów dotyczą zawarte w tym artykule porady.
Rozwiń wszystko | Zwiń wszystko

Symptomy

Podczas uruchomienia wielu trybu fabrycznego niektóre sterowniki kart sieciowych może pojawić się bez znaku. Po uruchomieniu programu Sysprep.exe i ponownym uruchomieniu komputera, niektóre karty sieciowe, może pojawić się jako Nieznane urządzenia. Podczas wykrywania sprzętu może pojawić się ostrzeżenie, że jest niepodpisany sterownik urządzenia sieciowego, a plik Setupapi.log może zawierać zapis, który wskazuje, że karta sieciowa jest usuwany natychmiast po uruchomieniu programu Sysprep.exe. Na przykład może zostać wyświetlony wpis podobny do następującego:
--setupapi.log---
...
[10/2001/23 16: 23: 14 1028.25]
Przetworzono wiersz polecenia # 198: C:\sysprep\sysprep.exe-quiet - reboot - reseal
Funkcja instalacji urządzenia # 166: DIF_REMOVE.
# Usuwanie I289 urządzenia
"PCI\VEN_8086 & DEV_1031 & SUBSYS_02091014 & REV_41\4 & 1472819D & 0 & 40F0".
# Urządzenie I048 usunięte.

Przyczyna

Ten problem może wystąpić podczas drugiego etapu procesu fabrycznej gdzie OEMAuditBoot = 1 jest ustawiony w pliku Oobeinfo.ini. W tych warunkach proces doświadczenie Out-Of-Box (OOBE) musi zwrócić w trybie fabrycznym, a nie uruchomiony OOBE. Brak wyścigu, która może powstać w przypadku gdy dwa wystąpienia programu Services.exe zainicjowane przez program Factory.exe i Msoobe.exe można uruchomić i trzeba by usunąć dla tych samych zasobów. Może to spowodować instalacyjnej, nie byliby w stanie rozpoznać właściwej lokalizacji sterowników karty sieciowej podpisane.

Rozwiązanie

Aby rozwiązać ten problem, należy uzyskać najnowszy dodatek service pack dla systemu Windows XP. Aby uzyskać dodatkowe informacje, kliknij następujący numer artykułu w celu wyświetlenia Bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base:
322389 bazy wiedzy How to Obtain the Latest Windows XP Service Pack

Informacje o poprawce

Obsługiwana poprawka jest dostępna w firmie Microsoft. Jednak ta poprawka jest przeznaczona do usunięcia tylko problemu opisanego w tym artykule. Tylko do systemów, w których występuje ten problem, należy zastosować tę poprawkę. Ta poprawka może być dodatkowo testowana. Jeśli dany system nie jest poważnie narażony na ten problem, firma Microsoft zaleca, aby poczekać na następną aktualizację oprogramowania zawierającą tę poprawkę.

Jeśli poprawka jest dostępna do pobrania, jest sekcja "Poprawka dostępna do pobrania" na początku tego artykułu z bazy wiedzy Knowledge Base. Ta sekcja nie jest wyświetlany, skontaktuj się z działem pomocy technicznej firmy Microsoft w celu uzyskania poprawki.

Uwaga Wystąpienia dodatkowych błędów lub konieczności rozwiązania problemu, należy utworzyć osobne zlecenie usługi. Zwykłe technicznej będą pobierane dodatkowych pytań i problemów, które nie kwalifikują się do tej poprawki. Aby uzyskać pełną listę numerów telefonów pomocy technicznej firmy Microsoft lub utworzyć osobne zlecenie usługi odwiedź następującą witrynę firmy Microsoft w sieci Web:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Uwaga "Poprawka dostępna do pobrania" zawiera listę języków, dla których poprawka jest dostępna. Jeśli język nie jest widoczny, jest to, ponieważ poprawka nie jest dostępna dla danego języka.

Informacje o pliku

Wersja angielskojęzyczna tej poprawki powinna mieć następujące atrybuty plików lub nowsze:
  Date     Time  Version   Size   File name
  ------------------------------------------------------
  17-Nov-2001 14:49 5.1.3590.0  585,568 Msobmain.dll
				

Stan

Firma Microsoft potwierdziła, że jest to problem występujący w produktach firmy Microsoft wymienionych na początku tego artykułu. Ten problem został po raz pierwszy rozwiązany w dodatku Service Pack 1 dla systemu Windows XP.
Uwaga: Niniejszy artykuł, przeznaczony do „SZYBKIEJ PUBLIKACJI”, został utworzony bezpośrednio przez organizację pomocy technicznej firmy Microsoft. Zawarte w nim informacje są udostępniane „w stanie takim, w jakim są” w odpowiedzi na pojawiające się problemy. W wyniku przyspieszonego trybu udostępniania materiały mogą zawierać błędy typograficzne i mogą zostać poprawione w dowolnym momencie bez uprzedzenia. Więcej informacji można znaleźć w Warunkach użytkowania.

Właściwości

Numer ID artykułu: 313208 - Ostatnia weryfikacja: 23 czerwca 2011 - Weryfikacja: 2.0
Informacje zawarte w tym artykule dotyczą:
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Professional
Słowa kluczowe: 
kbautohotfix kbhotfixserver kbqfe kbbug kbenv kbfix kbsetup kbwinxpsp1fix kbmt KB313208 KbMtpl
Przetłumaczone maszynowo
WAŻNE: Ten artykuł nie został przetłumaczony przez człowieka, tylko przez oprogramowanie do tłumaczenia maszynowego firmy Microsoft. Firma Microsoft oferuje zarówno artykuły tłumaczone przez ludzi, jak i artykuły tłumaczone maszynowo, dzięki czemu każdy użytkownik może uzyskać dostęp do całej zawartości bazy wiedzy Knowledge Base we własnym języku. Prosimy jednak pamiętać, że artykuły przetłumaczone maszynowo nie zawsze są doskonałe. Mogą zawierać błędy słownictwa, składni i gramatyki, przypominające błędy robione przez osoby, dla których język użytkownika nie jest językiem ojczystym. Firma Microsoft nie odpowiada za wszelkie nieścisłości, błędy lub szkody spowodowane nieprawidłowym tłumaczeniem zawartości oraz za wykorzystanie tej zawartości przez klientów. Oprogramowanie do tłumaczenia maszynowego jest często aktualizowane przez firmę Microsoft.
Anglojęzyczna wersja tego artykułu to:313208

Przekaż opinię

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com