Kutulu Ürün Deneyimi işlemi bir fabrika modu işlemini başlattığında sürücü imzaları çalışmıyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 313208 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Birden çok Factory modunda başlatma sırasında bazı ağ bağdaştırıcısı sürücüleri imzasız görünebilir. Bazı ağ bağdaştırıcıları, çalıştırdığınız Sysprep.exe ve bilgisayar yeniden başlatıldıktan sonra bilinmeyen aygıt görünebilir. Donanım algılama sırasında ağ aygıtı sürücüsünü imzasız ve Setupapi.log dosyasını hemen Sysprep.exe çalıştırıldıktan sonra ağ bağdaştırıcısına kaldırılıyor gösteren bir girdi olabilir, bir uyarı alabilirsiniz. Örneğin, aşağıdakine benzer bir girdi görebilirsiniz:
--setupapi.log---
...
[23/10/2001 16: 23: 14 1028.25]
# 198 Komut satırı, işlenen: C:\sysprep\sysprep.exe - quiet - reboot - reseal
# 166 Aygıt yükleme işlevi: DIF_REMOVE.
# Aygıt I289 kaldırılıyor
"& DEV_1031 PCİ\VEN_8086 & SUBSYS_02091014 & REV_41\4 & 1472819D & 0 & 40F0".
# I048 aygıt kaldırıldı.

Neden

Sorun, fabrikada işleminin ikinci aşamasını sırasında oluşabilir; burada OEMAuditBoot = 1 Oobeinfo.ini dosyasında ayarlanır. Bu durum altında Out-of-box experience (OOBE)</a0> işlemi, Fabrika modunda çalışan OOBE yerine döndürmelidir. Burada Services.exe Factory.exe ve msoobe.exe'yi tarafından başlatılan iki örneğini çalıştırmak ve aynı kaynakları Yarışan kaynaklanan bir yarış durumu vardır. Bu, Kur yordamında imzalı bir ağ bağdaştırıcısı sürücüleri doğru konumu tanıyacak şekilde başlatılamamasına neden olabilir.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için, en son Windows XP hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
322389en son Windows XP hizmet paketi nasıl elde edilir

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltme ek sınamaya tabi olabilir. Bu nedenle, bu sorun nedeniyle önemli ölçüde etkilenmediyseniz, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.

DOSYA BİLGİLERİ

Bu düzeltmenin İngilizce sürümünde aşağıdaki dosya öznitelikleri veya üstü bulunur:
  Date     Time  Version   Size   File name
  ------------------------------------------------------
  17-Nov-2001 14:49 5.1.3590.0  585,568 Msobmain.dll
				

Durum

Microsoft, bu makalenin başında listelenen Microsoft ürünlerinde bir sorun olduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Windows XP Service Pack 1'de giderilmiştir.

Özellikler

Makale numarası: 313208 - Last Review: 5 Haziran 2007 Salı - Gözden geçirme: 1.5
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbautohotfix kbhotfixserver kbqfe kbbug kbenv kbfix kbsetup kbwinxpsp1fix KB313208 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:313208

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com