Internet Information Services'de (IIS) günlüğü etkinleştirme

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 313437 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Tüm kullanıcıların Microsoft Windows Server 2008 üzerinde çalışan Microsoft Internet Information Services (IIS) 7.0 sürümüne yükseltme yapmaları önerilir. IIS 7.0, Web altyapı güvenliğini önemli ölçüde artırır. IIS güvenliğiyle ilgili konular hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://www.microsoft.com/technet/security/prodtech/IIS.mspx
IIS 7.0 hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://www.iis.NET/default.aspx?tabid=1
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

GİRİŞ

Bu adım adım makalede, Microsoft Internet Information Services (IIS) 6.0, IIS 5.0 ve IIS 4. 0'da ftp siteleri veya Web siteleri için günlük kaydını etkinleştirmek nasıl açıklar. Web sitenizi veya FTP sitenizi, kullanıcı etkinliği ve sunucu etkinliği tarafından üretilen günlük girdilerini kaydetmek üzere yapılandırabilirsiniz. Günlük verileri, içeriğe erişimi denetlemeye, içerik popülerliğini belirlemeye, güvenlik gereksinimlerini planlamaya ve olası Web sitesi veya ftp sitesi sorunları gidermeye yardımcı olabilir. Örneğin, güvenlik ile ilgili bir olay oluşup oluşmadığını belirlemek için günlük dosyalarını kullanabilirsiniz. Günlük dosyalarındaki veriler, saldırının kaynağı hakkında bilgi sağlar.

IIS günlük dosyalarını farklı dosya formatlarında kaydedebilirsiniz. Günlüğü etkinleştirdiğinizde, kullanmak istediğiniz dosya biçimini belirtebilirsiniz. Varsayılan olarak, IIS, W3C Genişletilmiş günlük dosyası biçimi kullanır. Genellikle, W3C Genişletilmiş günlük dosyası biçimi kullanmak için tercih edilen günlük türüdür. Bu günlük biçimi, güvenliğin analiz edilmesine yardımcı olacak çok sayıda genişletilmiş özniteliği yapılandırmanıza olanak sağlar.

Verileri özelleştirme

W3C Genişletilmiş günlük dosyası biçimini kullanan dosyalara kaydedilen verileri özelleştirebilirsiniz. Verileri özelleştirmek için istediğiniz özellikleri seçin ve istemediğiniz özellikleri günlük dışında bırakın. W3C Genişletilmiş günlük dosyası biçimindeki günlükleri özelleştirirken aşağıdaki özellikleri seçmek isteyebilirsiniz:
 • İstemci IP adresi

  Bu sunucuya erişen istemci IP adresidir. Web proxy bilgisayarının IIS çalıştıran sunucu infront ise, ayarlarda IP adresi için proxy olabilir dikkat edin İstemci IP adresi kutu.
 • Kullanıcı adı

  Kullanıcı whoaccesses sunucu adıdır. Anonim kimlik denetimi yapılandırılmışsa, kullanıcı adı yerine bir tire (-) islogged.
 • Yöntem

  Bu istemcinin yapabilen çalıştığı değerdir. Örneğin, eylem olabilir bir AL komut veya bir DEFTERE NAKLET komut.
 • URI gövdesi

  Bu kaynağa erişmek için kullanıcı çalışırsa IIS çalıştıran sunucu yaratır ' dir. Örneğin, kaynak HTML sayfası, grafik, bir CGI programı veya bir komut dosyası bean.
 • İletişim kuralı durumu

  Actionin HTTP terimleriyle durumudur. Bu özellik bir kod numarası ile temsil edilir.
 • Win32 durumu

  Bu eylem inWin32 kod koşulları durumudur. Hata numaraları bildirilir. Örneğin, hata 5 thataccess engellendi anlamına gelir. Hata iletileri değerlendirmek için yazın NET helpmsgerr Komut istemine yazıp ENTER tuşuna BASIN.
 • Kullanıcı Aracısı

  Bu addır Web sunucusu browserthat erişir.
 • Sunucu IP adresi

  Günlük girdisinin oluşturulduğu sunucu thevirtual IP adresidir. Youhost aynı bilgisayarda birden fazla sanal sunucuları ve birden çok virtualservers kullanımı farklı IP adresleri değişirse, bu seçenek yararlıdır.
 • Sunucu bağlantı noktası

  Bu istemci isteğini alır Sanalsunucu bağlantı noktası numarasıdır. Bu seçenek, hostmultiple sanal sunucularda aynı bilgisayar ve birden çok sanal serversuse farklı IP adresleri yardımcı olur.

Internet Information Services'de (IIS) oturum açmayı etkinleştirme ve yapılandırma

IIS'te bir Web sitesi veya FTP sitesi için günlüğe kaydetmeyi etkinleştirme ve yapılandırmak için şu adımları izleyin:
 1. Internet Information Services (IIS) Yöneticisi'ni başlatın.
 2. GenişletmeSunucuAdıveWeb siteleri veya FTP siteleri' ni genişletin. Web sitesi veya FTP sitesi günlük kaydını etkinleştirmek istediğiniz yeri sağ tıklatın ve sonraÖzellikler' i tıklatın.
 3. Web sitesi sekmesini veyaFTP sitesi sekmesini tıklatın.
 4. Günlük kaydını etkinleştir onay kutusunu seçmek için tıklatın.
 5. Etkin günlük biçimi kutusunda, kullanmak istediğiniz theformat tıklatın.
 6. ' I tıklatın Özelliklerve ardından istediğiniz ayarları belirtin. Örneğin, youuse W3C Genişletilmiş günlük dosyası biçimi, aşağıdaki adımları izleyin:
  1. IIS 6. 0'ı çalıştırıyorsanız, Genel sekmesine tıklayın. IIS 5.0 veya IIS 4.0 çalıştırıyorsanız, yeni günlük dosyaları oluşturmak için kullanmak istediğiniz zamanlamayı belirtin Genel Özellikler sekmesini tıklatın. Örneğin, her gün yeni günlük dosyası oluşturmak için Günlük' ü tıklatın.
  2. Yerel saat kullanmak istiyorsanız, dosya adlandırma ve aktarma için yerel zamanı kullanın onay kutusunu tıklatıp seçin.

   Not W3C Genişletilmiş günlük dosyası biçimi dışındaki tüm günlük dosyası biçimleri için yerel saatle gece yarısı zamanı kullanılır. Varsayılan olarak, W3C Genişletilmiş günlük dosyası biçimi gece Eşgüdümlü Evrensel Saat (Greenwich saati) kullanır. Yerel saatle gece kullanılacak dosya adlandırma ve aktarma için yerel zamanı kullanın onay kutusunu seçmek için tıklatın.
  3. IIS 6. 0'ı çalıştırıyorsanız, Gelişmiş sekmesini tıklatın. IIS 5.0 veya IIS 4.0 çalıştırıyorsanız, Genişletilmiş özellikler sekmesini tıklatın.
  4. Kullanmak istediğiniz seçenekleri belirtin. Örneğin, "Özelleştir verileri" bölümünde listelenen özellikleri belirtin. Tamam' ı tıklatın.
  5. Tamam' ı tıklatın.

Referanslar

IIS 6. 0'configurelogging kullanma hakkında ek bilgi için IIS 6.0documentation "Site etkinliğini günlüğe kaydetme" konusuna bakın. IIS 6.0 belgelerini görüntülemek için aşağıdaki dizinden sitesini ziyaret edin:
http://technet2.microsoft.com/windowsserver/en/Technologies/Featured/iis/default.mspx
W3C Genişletilmiş günlük dosyası biçimi hakkında ek bilgi için bkz: W3C çalışma taslak WD-logfile-960323 belirtimi. World Wide Web Consortium (W3C) Web sitesinde aşağıdaki visitthe bunun için:
http://www.w3.org/TR/WD-logfile
IIS 6. 0'de oturum açma hakkında ek bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleleri görüntülemek üzere aşağıdaki makale numaralarını tıklatın:
814870 IIS 6.0 günlük yönetimi belgeleri
324279 Windows Server 2003'te oturum Web sitesi yapılandırması
IIS 5. 0'configurelogging kullanma hakkında ek bilgi için "Site etkinliğini günlüğe kaydetme" bölümünde "ServerAdministration" "Yönetim" Bu bölümde IIS 5.0documentation konusuna bakın. IIS 5.0 belgeleri görüntülemek için aşağıdaki dizinden sitesini ziyaret edin:
http://technet.microsoft.com/en-us/library/bb742601.aspx
IIS 5.0 ile günlüğü hakkında ek bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleleri görüntülemek üzere aşağıdaki makale numaralarını tıklatın:
300390 Windows 2000'de site etkinliğini günlüğe kaydetme IIS etkinleştirme
324091 Günlük dosyalarındaki görüntüleyin ve rapor etme
245243 ODBC günlüğü IIS yapılandırma hakkında
Microsoft, üçüncü taraf iletişim bilgilerini teknik destek bulmanıza yardımcı olmak için sağlamaktadır. Bu ilgili kişi bilgileri haber verilmeden değiştirilebilir. Microsoft bu üçüncü taraf iletişim bilgilerinin doğruluğunu garanti etmez.

Özellikler

Makale numarası: 313437 - Last Review: 5 Nisan 2014 Cumartesi - Gözden geçirme: 20.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Internet Information Services 6.0
 • Microsoft Internet Information Services 5.0
Anahtar Kelimeler: 
kbhowto kbnetwork kbmt KB313437 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 313437

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com