Chyba: Karta PC paralelního typu nelze získat prostředky vstupu a výstupu

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 313580 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Příznaky

Ovladač karty PC s kód funkce Parallel neobdrží žádné prostředky v jeho IRP_MN_START_DEVICE pod BEZE. To obvykle způsobí popisovač paket (IRP) vstupně výstupní požadavek Plug and Play (PNP) selhání IRP_MN_START_DEVICE. Výsledkem je Správce zařízení označí zařízení s žlutý vykřičník a kód chyby 10.

Však Pokud ovladač IRP_MN_START_DEVICE přesto úspěšné, zařízení pravděpodobně zobrazí v zařízení správce jako úspěšně spuštěn, ale jeho přidružený prostředky jsou chybějící nebo neúplné.

Příčina

Ovladač sběrnice Windows XP PCMCIA označí jako neplatné tuple libovolné konfigurace, která patří zařízení s n-tice (21) kód ID funkce 3 (paralelní) nemá pouze dva rozsahy portů I/O nebo n-tice konfigurační požadavky libovolný rozsah paměti.

Například paralelní port, který je implementován do PC Card požadavky běžné I/O porty rozsahy pro LPT1, LPT2 nebo LPT3 najde n-všechny jeho konfigurace Tic označen jako neplatný. To způsobí, že systém není přiřadit libovolný zdroj zařízení. Ovladač najde IRP_MN_START_DEVICE má seznam prázdný prostředku a ovladač obvykle selže tento IRP.

Řešení

Problém vyřešíte instalací nejnovější aktualizace Service Pack pro systém Windows XP. Další informace získáte v následujícím článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
322389získání nejnovější aktualizace Service Pack pro systém Windows XP


Toto chování obejít přepsat konfigurací, které jsou označeny jako neplatné prostřednictvím služby direktiva IOConfig do části LogConfig v zařízení INF. Jakmile to provedete, můžete přidat fiktivní rozsah I/O port Potlačené konfigurace splňují požadavky pro nutnosti pouze dva rozsahy portů I/O.

Následující ukázkový kód je oddíl LogConfig pro kartu požadováno LPT1 rozsah a byla opravena zahrnout fiktivní rozsah I/O port, na 0778 077F:

[MyDeviceInstallSection]
...

[MyDeviceInstallSection.LogConfigOverride]
LogConfig=MyLogConfig
...

[MyLogConfig]
ConfigPriority=NORMAL
IOConfig=378-37F(3ff::)
IOConfig=778-77F(ffff::)

				
Poznámka: Tento příklad předpokládá, že paralelní port má 10 bit dekodér což je nejhorším případě. Pro fiktivní rozsah přestože byla nastavena dekodér 16 bitů, žádný dekodér existuje.

Prohlášení

Společnost Microsoft potvrzuje, že se jedná o chybu v produktech společnosti uvedených na začátku tohoto článku. Tento problém byl poprvé opraven aktualizací Windows XP Service Pack 1.

Další informace

Následující je běžným Příkladem n-tic, může nastat problém. PC karta má funkce ID záznamu (21 h) vyhodnoceny 3 tak, že je paralelní zařízení. Mezi n-jiné Tic, ID funkce budou následujícím způsobem:
21h TPL_CODE=CISTPL_FUNCID
02h TPL_LINK
03h TPLFID_FUNCTION
00h 

Vlastnosti

ID článku: 313580 - Poslední aktualizace: 22. července 2004 - Revize: 1.1
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft Windows XP Professional
  • Microsoft Windows XP Home Edition
Klíčová slova: 
kbmt kbbug kbfix kboswin2000fix kbwinxpsp1fix KB313580 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:313580

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com