Nasıl yapılır: Windows 2000'de Kurtarma Konsolu'nu kullanarak bir sürücü Değiştir

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 313670 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Bu adım adım makalede başlatılamıyor, Windows 2000 tabanlı bir bilgisayarda bir sürücüyü değiştirmek için Kurtarma Konsolu'nu kullanmayı açıklamaktadır.

Gereksinimler

Bir sürücüyü değiştirmek için <a0></a0>, bozulmamış sürücü dosyalarının bir kopyası olmalıdır. Sürücü dosyası hangi klasörde bulunduğu bilmelisiniz.

Not: yalnızca, yönetici hesabının, Kurtarma Konsolu'ndan erişim elde edebilirsiniz. Etki alanı denetleyicilerinde Kurtarma Konsolu'nu kullanmak için <a0></a0>, DS geri yükleme parola gerekir. Parolayı DS geri yükleme sırasında Active Directory Yükseltme Sihirbazı belirtildi.

Kurtarma Konsolu'nu başlatın

Kurtarma Konsolu'nu başlatmak için <a0></a0>, aşağıdaki yöntemlerden birini kullanın.

Kurtarma Konsolu'nu yüklü değilse

 1. Bilgisayarınızı Windows Kur disketlerini kullanarak veya Windows CD-ROM'undan başlatın.
 2. "Kur'a Hoş Geldiniz" ekranında, onarmak üzere R tuşuna basın ve sonra Kurtarma Konsolu'nu başlatmak üzere C tuşuna basın.
 3. Onarmak istediğiniz Windows yüklemesini seçin ve ENTER tuşuna basın.
 4. Yönetici parolasını yazın ve ENTER tuşuna basın.

  Not: Kurtarma Konsolu, Windows 2000'i yüklediğinizde yapılandırdığınız yönetici parolasını kullanır. Kurtarma Konsolu'nu, Windows 2000'i yükledikten sonra yönetici parolası için yaptığınız değişiklikler uygulanmaz.

Kurtarma Konsolu'nu yüklüyse

 1. Bilgisayarınızı yeniden başlatın.
 2. Olduğunuzda başlatılacak işletim sistemini seçin, istendiğinde, Microsoft Windows 2000 Kurtarma Konsolu'nu seçin.

  Not: Kurtarma Konsolu bu listede, Kurtarma Konsolu'nu yüklü değil. Kurtarma Konsolu'nu başlatmak üzere önceki bölümdeki adımları izleyin.
 3. Onarmak istediğiniz Windows yüklemesini seçin ve ENTER tuşuna basın.
 4. Yönetici parolasını yazın ve ENTER tuşuna basın.

  Not: Kurtarma Konsolu, Windows 2000'i yüklediğinizde yapılandırdığınız yönetici parolasını kullanır. Kurtarma Konsolu'nu, Windows 2000'i yükledikten sonra yönetici parolası için yaptığınız değişiklikler uygulanmaz.

Windows 2000 yükleme CD-ROM'undan sürücü dosyalarını ayıklamak

Yükleme dosyalarını, Windows 2000 yükleme CD-ROM'u olarak dolap (.cab) dosyaları olarak bilinir, sıkıştırılmış klasörlerde depolanır. Sürücü dosyalarını, Driver.cab dosyasında depolanır.

Bozuk sürücü dosyaları değiştirmek için Windows 2000 yükleme CD-ROM'unu içerdiği özgün sürücü dosyalarını kullanmak için:
 1. Windows 2000 yükleme CD-ROM'unu CD-ROM sürücüsüne yerleştirin.
 2. Kurtarma Konsolu'ndaki komut istemine aşağıdaki satırı yazın ve ENTER tuşuna basın:
  d: \i386\driver.cab /f: filename [path] genişletin.
  Bu komutta, d: CD-ROM sürücü harfi, filename ile genişletmek için dosyanın adını ve sürücü dosyasını kopyalamak istediğiniz klasörün path değiştirin. Genellikle, <a1>sürücü</a1> (.sys) dosyaları %systemroot%\system32\Drivers klasöründe depolanır.

  Örneğin, Atimpab.sys sürücü dosyasını değiştirmek için <a0></a0>, yazabilirsiniz:
  d:\i386\driver.cab /f:atimpab.sys %systemroot%\System32\Drivers\ genişletin.
  Birden fazla dosya dolap Driver.cab dosyasının içerdiği için bu komutu, /f anahtarı kullanması gerektiğini unutmayın.

COPY komutunu kullanarak, sürücü dosyalarını değiştirme

Sürücü dosyalarını istediğiniz dolap (.cab) dosyasındaki bulunan, bozuk dosyaların üzerine yazılmasını sağlamak için Kurtarma Konsolu'nu copy komutunu kullanın. Bu işlem gerçekleşir:
 1. Komut istemine aşağıdaki satırı yazın ve ENTER tuşuna basın:
  <a1>copy</a1> [source_path] [destination_path] source_filenamedestination_filename
  Bu komutta, source_path kaynak değiştirme dosyasının yolu, source_filenamedestination_path değiştirmek istediğiniz sürücü dosyasının yolunu ve destination_filename değiştirdiğiniz sürücü dosyası adını değiştirme dosya adını değiştirin.

  Örneğin, disket sürücüsü bilinen iyi bir kopyadan Atimpab.sys dosyasını değiştirmek için <a0></a0>, yazabilirsiniz:
  kopya a:\atimpab.sys c:\winnt\system32\drivers\atimpab.sys
  Copy komutu Kurtarma Konsolu'ndan joker karakterler desteklemediğini unutmayın. Bu nedenle, bir defada yalnızca tek bir dosyayı kopyalayabilirsiniz. Birden fazla dosyayı değiştirmeniz gereken birden çok kopya komutları kullanın.

 2. Varolan dosyanın üzerine yazmak istediğinizi doğrulamanız istendiğinde, E'YE basın ve sonra ENTER tuşuna basın.

Varolan bir yükleme için Kurtarma Konsolu'nu ekleyin

Varolan bir Windows 2000 yüklemesini, winnt32.exe/cmdcons</a0> komutunu kullanarak Kurtarma Konsolu'nu ekleyebilirsiniz. Kurtarma Konsolu, yaklaşık 7 megabaytlık (MB) sistem bölümü sabit disk alanı gerektirir.

Not: yazılım yansıtmayı kullanıyorsanız, Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
229077Yansıtma, Kurtarma Konsolu'nun önceden yüklenmesini önlüyor (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)
Kurtarma Konsolu'nu yükleme hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
222478Kurtarma Konsolu'nu uzaktan yükleme sunucusu kullanarak çalıştırmak için şablon oluşturma (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)

Özellikler

Makale numarası: 313670 - Last Review: 1 Kasım 2006 Çarşamba - Gözden geçirme: 5.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbhowtomaster KB313670 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:313670

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com