PRB: Při použití profilu serveru POP3 s SQL mail, tato chyba "nelze otevřít soubor PST" dochází

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 313969 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Příznaky

Při použití klienta Terminálové služby pro přihlášení k počítači, zobrazí následující chybová zpráva:
Protože se používá neotevřel souboru PST.
Může tato chybová zpráva v jednom z následujících dvou scénářích:
 • Pokud Agent serveru SQL Server nebo SQL Mail (nebo obojí) je nakonfigurován pro použití profilu Post Office Protocol 3 (POP3) a otevřete aplikaci Microsoft Outlook s použitím stejného profilu.
 • Pokud pokusíte spustit SQL Server Agent současně klienta aplikace Outlook používající poštovní profil POP3 je otevřen a SQL mail nakonfigurován tak, aby používal stejný profil jako klient.
V jiné situaci, kde jednoho z postupů (aplikace Outlook nebo Agent serveru SQL Server nebo SQL mail) skutečně změní soubor PST (například odesílání e-mailu nebo vytvořením nové složky), při tomuto druhému procesu přístup tohoto souboru PST budete pravděpodobně zobrazí následující chybová zpráva:
"Soubor"cestu a název souboru".PST nelze přistupovat, protože jiná pracovní stanice změnila. Ukončete a restartujte všechny poštovní aplikace."

Příčina

Aplikace pouze jednomu uživateli současně můžete přístup k souboru PST.

Jak potíže obejít

Chcete-li toto chování obejít, použijte některou z následujících metod:
 • Při připojování prostřednictvím klienta Terminálové služby pomocí aplikace Outlook úspěšně přístup k souboru PST:
  1. Zastavení služby MSSQLSERVER.
  2. Spusťte aplikaci Outlook, kontrola pošty a potom ukončete aplikaci Outlook.
  3. Restartování služby MSSQLSERVER.
 • Soubor PST lze rovněž použít bez zastavení služby MSSQLSERVER. Namísto Terminálové služby (které otevře druhý relaci se stejným účtem) pomocí vzdáleného sdílení plochy (pro systém Microsoft Windows XP pouze), Microsoft NetMeeting nebo produkty pro správu vzdáleného počítače jiného výrobce. Tímto způsobem, můžete se přihlásit k počítači, ve stejném kontextu uživatele aktuálně spuštěný v počítači sám.
 • Chcete-li se vyhnout problém zcela, použijte samostatný profil pro aplikaci Outlook a pošta SQL nebo Agent serveru SQL Server, které zase používají soubory PST samostatné.
 • Microsoft Exchange Server můžete použít také jako e-mailový server, v takovém případě není použit soubor PST a více kontextů uživatele lze současně přístup k poštovní schránce.

Prohlášení

Toto chování je záměrné.

Vlastnosti

ID článku: 313969 - Poslední aktualizace: 17. října 2003 - Revize: 3.2
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft SQL Server 2000 Standard Edition
 • Microsoft SQL Server 7.0 Standard Edition
Klíčová slova: 
kbmt kbprb KB313969 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:313969

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com