SORUN: Hata ".pst dosyasını açamıyorsunuz" SQL posta ile bir <a0>POP3</a0> sunucu profili kullandığınızda oluşuyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 313969 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Bir bilgisayarda oturum açmak için Terminal Hizmetleri istemcisi kullanıyorsanız, aşağıdaki hata iletisini alırsınız:
Kullanımda olduğundan, PST açamıyor.
Iki aşağıdaki senaryolardan birinde bu hata iletisini alabilirsiniz:
 • SQL Server aracısı SQL Mail (veya her ikisini de), Postane Protokolü 3 (POP3)'ı kullanacak biçimde yapılandırılmışsa ve posta profili aynı profil kullanarak Microsoft Outlook'u açın deneyin.
 • Aynı anda bir POP3 posta profili kullanan bir Outlook istemcisinin açık olan SQL Server Agent başlatmaya ve SQL Mail, Outlook istemcisi olarak aynı profil'i kullanmak üzere yapılandırıldı.
Burada de gerçekten değiştirir (Outlook veya SQL Server Agent veya SQL Mail) işlemlerin bir .pst dosyasını başka bir durumda (örneğin bir e-posta gönderme veya yeni bir klasör oluşturma), di?er i?lem, .pst dosyasına erişmeye çalışırken aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz:
"'Yolu ve dosya adı' dosya .pst, başka bir iş istasyonu tarafından değiştirildiğinden erişilemiyor. Kapatın ve sonra postayla etkinleşen tüm uygulamaları yeniden başlatın."

Neden

Bir defada yalnızca bir kullanıcı uygulama bir .pst dosyasına erişebilirsiniz.

Pratik Çözüm

Bu davranışa geçici bir çözüm bulmak için <a0></a0>, aşağıdaki yöntemlerden birini kullanın:
 • Outlook'u kullanmak için Terminal Hizmetleri istemcisi üzerinden bağlandığınızda .pst dosyası başarıyla erişmek için <a0></a0>:
  1. MSSQLSERVER hizmetini durdurun.
  2. Outlook'u başlatın, posta denetleyin ve sonra da Outlook'tan çıkın.
  3. MSSQLSERVER hizmetini yeniden başlatın.
 • MSSQLSERVER hizmetini durdurmadan, .pst dosyasını da erişebilirsiniz. Terminal Uzaktan Masaüstü Paylaşımı'nı (Windows XP'ye yalnızca için) Microsoft NetMeeting veya uzak bilgisayardaki üçüncü taraf yönetim ürünleri (ikinci oturumu aynı hesap ile hangi açılır) kullanan Hizmetleri yerine. Böyle yaparak, size bilgisayarda çalışmakta olan aynı kullanıcı bağlamında bilgisayara oturum açabilir.
 • Sorunu tamamen önlemek için <a0></a0>, ayrı profiller için Outlook'u ve SQL Mail veya SQL Server Agent sırayla ayrı .pst dosyaları kullanan kullanın.
 • Microsoft Exchange Server posta sunucunuz olarak da kullanabilirsiniz, hangi durumda bir .pst dosyası kullanılmaz ve aynı anda birden çok kullanıcı bağlamı bir bir posta kutunuza da eri?ebilirsiniz.

Durum

Bu davranış tasarım yüzündendir.

Özellikler

Makale numarası: 313969 - Last Review: 17 Ekim 2003 Cuma - Gözden geçirme: 3.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft SQL Server 2000 Standard Edition
 • Microsoft SQL Server 7.0 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbprb KB313969 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:313969

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com