Obecný popis IRQ sdílení v systému Windows XP

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 314068 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Microsoft Windows 2000 verzi tohoto článku naleznete 252420.


Poznámka: Tento článek je pouze informativní. Neobsahuje žádné informace o řešení potíží. Pokud hledáte potíží, které nejsou zmíněny v tomto článku, prohledejte znalostní báze Microsoft Knowledge Base znovu pomocí klíčových slov, které jsou uvedeny v následujícím článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
242450 Znalostní bázi Microsoft Knowledge Base pomocí klíčových slov
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Souhrn

Tento článek nabízí obecný popis sdílení požadavku (přerušení IRQ) přerušení je způsob správy v systému Windows XP. Popis obsahuje vysvětlení, proč systém Windows XP neobsahuje zdroj kvalifikačními a proč mnoho zařízení v počítači zřejmě stejné přerušení IRQ.

Další informace

V systému Windows můžete sdílet zařízení peripheral component interconnect (PCI) přerušení IRQ. Podle typu Plug and Play schopnosti, který je definován ve specifikaci PCI adaptéry jsou konfigurovány pomocí systému BIOS počítače jsou zkoumány v operačním systému a změnit v případě, že je nezbytné. Obvykle mají zařízení PCI IRQ, které jsou sdíleny mezi nimi, zejména v počítačích Advanced Configuration and Power Interface (ACPI), které mají povolenou podporu rozhraní ACPI pro systém Windows.

V systému Windows XP může správce zařízení seznam některých nebo všech zařízení na základní desce ACPI jako použití stejný požadavek přerušení (IRQ 9). (Chcete-li zobrazit seznam zdrojů, klepněte buď Prostředky podle typu nebo Prostředky podle připojení v Zobrazení nabídka). Žádná možnost je k dispozici změnit nastavení IRQ. Systém Windows využívá funkce rozhraní ACPI, základní desky, včetně sdílení advanced PCI. Řízení IRQ sběrnice PCI používá IRQ 9. Pomocí této funkce můžete přidat další zařízení bez konfliktů IRQ.

Systém Windows XP nelze vyrovnání zdrojů stejným způsobem, který nemá v systému Microsoft Windows 98. Po nastavení prostředky PCI jsou jim obecně nelze změnit. Pokud změníte na nesprávné nastavení IRQ nebo rozsah I/O, pro který je zařízení na sběrnici, systém Windows XP nelze kompenzovat kvalifikačními zdroje přiřazené k této sběrnici.

Systém Windows XP nemá tuto možnost z důvodu složitější schémat, které systém Windows XP je navržen pro podporu hardwaru. Windows 98 nemusí podporovat IOAPICs, více kořenových PCI sběrnicích, systémy s více procesory a jiná schémata, velmi složitých hardwaru. Při řešení těchto schémat hardwaru kvalifikačními stane nebezpečné a proto není implementováno v systému Windows XP s výjimkou pro velmi specifické scénáře. Zařízení PCI však musí být schopen sdílet IRQ. Obecně sdílet IRQ nebrání žádné hardwarové pracovní.

Nastavení operačního systému Plug and Play v systému BIOS počítače neovlivní obecně zpracování hardware v systému Windows XP. Společnost Microsoft však doporučuje nastavit nastavení operačního systému Plug and Play Ne nebo Zakázáno v systému BIOS počítače. Informace o zobrazení nebo změna nastavení systému BIOS počítače naleznete v dokumentaci k počítači nebo se obraťte na výrobce počítače.

Ruční přiřazení IRQ PCI slotů v systému BIOS jako metody řešení potíží může fungovat v některých systémech bez ACPI, používající standard PC HAL vrstvu (HAL hardware), ale tato nastavení jsou ignorována Plug and Play v systému Windows, pokud je povolena podpora rozhraní ACPI. Pokud musíte ručně přiřadit IRQ adresy prostřednictvím systému BIOS zařízení na základní desce rozhraním ACPI, je třeba přeinstalovat Windows vynutit instalaci pomocí Standard PC HAL.

Další informace získáte klepnutím na následující číslo článku databáze Microsoft Knowledge Base:
299340Jak vynutit použití vrstvy HAL během inovace nebo nové instalace systému Windows XP

Vlastnosti

ID článku: 314068 - Poslední aktualizace: 18. května 2011 - Revize: 4.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft Windows XP Home Edition
  • Microsoft Windows XP Professional
Klíčová slova: 
kbenv kbhardware kbinfo kbplugplay kbmt KB314068 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:314068

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com